На черговій, 100-й (!), сесії міської ради, що відбулася цього вівторка, депутатами було виділено 100 тис. грн. на закупівлю кисню для тяжких хворих на «ковід». Окрім того, виділено 49 тис. грн. для придбання медикаментів для таких пацієнтів. Стільки ж на ці цілі виділено і районною радою.

— Щодня нам потрібно 20-25 балонів кисню, — поінформувала керівник КНП «Малинська міська рада» Анна Копилова. — На жаль, хворих більшає. Сьогодні у нас працює як інфекційні вже три відділення: власне, інфекційно-боксоване, а також діагностичне та гінекологія. Плануємо переобладнати для госпіталізації таких хворих ще й дитяче, окремі палати якого «переведемо» у терапевтичне. Вже цього тижня плануємо розпочати й додаткову «розводку» кисневих систем у ці відділення. Щодо пологового, яке має окремі входи та виходи, то воно працює і ми плануємо не зупиняти його роботу. До управління охорони здоров’я направлено відповідний лист — аби наше пологове відділення працювало у звичному режимі.

Щодо лікування одного «ковід»-хворого, то воно дороговартісне — в день від 1 тисячі гривень і вище, залежно від стану здоров’я і супутніх захворювань пацієнта. Держава оплачує таке лікування у визначених та затверджених межах.

Зважаючи на напружену роботу, Малинська лікарня очікує також на лікарів-інтернів, яких мають направити до нашого міста на підмогу нашим медикам у боротьбі з «ковід».

20 жовтня Житомирський обласний Центр громадського здоров’я повідомив про новий «антирекорд» — 376 підтверджених випадків за добу по області.

По КНП «Малинська міська лікарня» станом на 20.10.2020, за інформацією Анни Копилової на сторінці в ФБ, результати ПЛР-діагностики не надходили. Натомість станом на 19.10.2020 за результатами ПЛР-діагностики ми мали 14 позитивних: 10 — у м. Малині і по 2 — у жителів Малинського та Радомишльського районів.

Наразі (станом на вечір цього вівторка) в нашій лікарні хворими з Covid та з підозрою на Covid зайнято 57 ліжок, а саме:

інфекційно-боксоване відділення — 25 пацієнтів, з них: позитивні — 6, на кисні — 3;

діагностичне відділення — 30 пацієнтів, з них: позитивні — 10, на кисні — 1;

відділення анестезіології та інтенсивної терапії — 2 пацієнтів, з них: 2 — негативний ПЛР, усі — на кисневій підтримці.

Малин, нагадаємо, з цього понеділка віднесено до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки.