Два грантові проекти за сприяння Посольства Німеччини в Україні готове втілити наше місто у сфері медицини — у її первинній та вторинній ланках. На черговій сесії міської ради, що відбулася цього вівторка, на ці цілі було виділено 15 та 30 тисяч гривень відповідно — це частка обов’язкового співфінансування обох проектів місцевою владою. Перший стосується заміни вікон у КНП «Малинський центр первинної медико-санітарної допомоги», другий — закупівлі обладнання для гінекологічного кабінету Малинської міської лікарні.

Слід сказати, і в одному, і в другому  випадку проекти не так просто «впали». Щодо вікон, то заявку було подано і розглянуто ще у березні 2017 (!) року. І лише через декілька років, завдяки додатковому фінансуванню, проект почав «рухатися».

— Плануємо замінити загалом 37 вікон у кабінетах та холах, — поділився інформацією головний лікар «первинки» Олександр Андрійцев. — 33 вікна — за рахунок грантових коштів та співфінансування міської влади, ще чотири — за виділені сесією районної ради 30 тис. грн.

Якщо «поліклініка», сподіваємося, матиме невдовзі нові вікна, то «стаціонар» стане на щабель вище у лікуванні різних жіночих патологій та хвороб.

Відповідний проект на здобуття гранту було подано лікарем-гінекологом Людмилою Хомінець. Як зізнається сама медичка, це її перша спроба і перший значний успіх у цьому напрямку. Про свою грантову історію вона написала у мережі Фейсбук. Читачі її неабияк підтримали і коментарями, і вподобайками.

Подаємо дослівно:

«Моя грантова історія

Протягом 28 років я працюю лікарем гінекологом в Малинській лікарні. Більшу частину цих років на прийомі в жіночій консультації (ЖК). Старе обладнання, обдерті стіни кабінету навіювали смуток і вводили в депресію. Одного дня я вирішила щось змінити, тому отримала зарплату і потратила її на нові вхідні двері в кабінет. І відразу робочий настрій покращився.! А на далі, своїми силами, з невеликою фінансовою допомогою від адміністрації лікарні та більшої від самих пацієнтів, я зробила ремонт у кабінеті де веду прийом жінок — №1 жіночої консультації. Хочеться висловити велику вдячність всім пацієнтам!!! Ваша підтримка завжди надихає!

Та мрія працювати на сучасному обладнанні не полишала мене весь час і не полишає сьогодні. Тому з початку нового року я вирішила знайти можливість закупити нове обладнання за допомогою гранту. І вже в січні 2020 року за підтримки та допомоги Маріанна Макарчук, я почала писати заявку на грант від #ПосольстваНімеччини, щоб отримати кошти на сучасне діагностичне та лікувальне обладнання. Протягом кількох тижнів я моніторила і вивчала обладнання, яке можна було б придбати на встановлену грантом суму. Цей процес видався непростим, кожного дня після роботи приходилось занурюватись у написання грантової заявки: вивчати умови подання заявки на грант, ціновий ринок медичного обладнання, шукати та замовляти комерційні пропозиції (за умов грантодавця, мало бути три різні поставщики на кожен вид товару). Треба було заручитись підтримкою адміністрації лікарні про спів фінансування проекту (згідно вимог донора/грантодавця). Пріоритетом я вибрала обладнання для лікування патології шийки матки, тому що протягом всіх років роботи, саме патологія шийки матки займає провідне місце серед всіх гінекологічних захворювань нашого району.

Відправивши заявку на грант на початку лютого, я чекала довгих півроку. За цей час почалася пандемія, яка сильно змінила наше життя, та поставила під загрозу отримання гранту. Повідомлень з Посольства всі ці місяці не було і закралось розчарування, що час на початку року був потрачений марно.

І тут в середині вересня, саме на передодні свого дня народження, я отримала телефонний дзвінок з Посольства Німеччини. Мені повідомили, що мій проект «Медичні прилади для створення кабінету патології шийки матки в жіночій консультації» грант у розмірі до 182 000 грн. (словами: сто вісімдесят дві тисячі гривень), – його відібрали на першому етапі. Це був найкращий подарунок! Представник посольства єдине запитала, чи буде співфінансування проекту, як вказано в заявці. І відразу того дня був відправлений лист-підтвердження від міської ради про спів фінансування. Хочу подякувати заступнику мера нашого міста, Петру Валентиновичу #Піковському за термінове надсилання цього листа.

І вже 21 вересня жіночу консультацію відвідали представники Посольства Німеччини для перевірки реального стану того кабінету жіночої консультації, що подавався мною на забезпечення обладнанням у грантовій заявці. Представник посольства, фотографував кожен елемент кабінету №1 ЖК для фото-підтвердження (для комісії з відбору проектів на фінансування). Побачивши обладнання часів Союзу, був здивований та цікавився датою його виробництва, на що я відповіла, що я його застала таким ще 27 років тому.

І лише через тиждень після візиту, мені повідомили з Посольства, що мій проект отримав фінансування!

Згодом отримала договори, для підпису адміністрацією лікарні. Довго чекала на їх підпис. На сьогоднішній день договори підписані і відправлені до Посольства в Київ. Процес реалізації гранту триває!

В наступному пості я розповім більш детально про медичне обладнання, яке подавалось на грант, його функціональні можливості та переваги».

У телефонній розмові пані Людмила попередньо поділилася своїми планами щодо того, що ж нового може бути придбано для нашої лікарні. Це — відеокольпоскоп, сучасний лазерний апарат для лікування хвороб шийки матки та новий потужний освітлювальний пристрій, який буде неодмінно корисним при оглядах та лікуванні. Все це обладнання українського виробництва та має гарні відгуки.

— За весь час, а це більше двадцяти років, не пам’ятаю, щоб ми мали щось нове з оснащення, — розповіла лікар. — Наші жінки подібні медичні послуги можуть зараз отримати лише в обласній лікарні чи онкодиспансері. А рак шийки матки знаходиться на другому місці серед найпоширеніших жіночих хвороб. Та й мені, як лікарю, хочеться працювати на сучасному обладнанні. Так моя праця стане набагато продуктивнішою.

…Залишилося небагато. Як тільки документи з німецької сторони будуть підписані, малинські медики зможуть їх реалізувати.