Інформація від обох медичних закладів Малинщини стає все тривожнішою. Раніше Малинська міська лікарня регулярно повідомляла про те, що в інфекційно-боксованому відділенні з наявних 20 ліжок зайнято певну кількість. А вже 7 жовтня читаємо:

«Наразі з 59 відведених ліжок для госпіталізації хворих з Covid та з підозрою на Covid зайнято – 48, а саме:

у інфекційно-боксованому відділенні – 26 пацієнтів, з них: 8 – хворих на Covid;

у діагностичному відділенні – 17 пацієнтів, з них: 2 – позитивний ПЛР, інші – позитивний ІФА;

у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії – 5 пацієнтів, з них: 2 – позитивний ПЛР, 1 – позитивний ІФА, 2 – інші хворі».

Зрозуміло, нічого доброго у позитивних ПЛР та ІФА немає, якщо хворі з цим «позитивом» перебувають у стінах стаціонару.

У малинської «первинки» новини теж далекі від оптимістичних. Цитуємо:

«!!! Важлива інформація!!!

У зв’язку зі збільшенням кількості пацієнтів, що захворіли на ГРВЗ, в тому числі на COVID-19 інфекцію, у лікарів збільшилось навантаження на амбулаторному прийомі». «Кількість хворих на Ковід і контактних осіб щоденно збільшується».

І якщо 2 жовтня повідомлялося, що: «Нині, на амбулаторному лікуванні у нашому центрі з діагнозом COVID-19 перебуває 7 пацієнтів.Стан їх задовільний.Також, під наглядом лікарів перебуває 34 особи (серед них 8 дітей), що мали контакт із хворими на коронавірус», то вже через 5 днів, 7 жовтня, цифри зросли: «На амбулаторному лікуванні із діагнозом COVID-19 перебуває 12 пацієнтів, серед них одна дитина. Стан здоров’я їх задовільний.

Під наглядом сімейних лікарів перебуває 93 особи (серед них 30 дітей), що мали контакт із хворими на коронавірусну інфекцію».

Можливо, кількість дітей, що перебувають під наглядом, зросла через закриття на карантин групи в одному з дошкільних закладів Малина, де захворіла вихователь. Це — наше припущення, яке не вдалося ні підтвердити, ні спростувати.

Зате маємо інший незаперечний факт: цього тижня рятувальники провели дезінфекцію в одній із найбільших адміністративних будівель Малина — «білому домі». Це підтверджують викладені на сторінці Малинського МРВ У ДСНС України у Житомирській області в Фейсбук красномовні фото рятувальників, які обробляють дезінфікуючим розчином коридори, фойє, зали.

У тому ж адмінприміщенні на дверях з’явилося й оголошення про те, що районний ЦНАП тимчасово — з 5-го до 19 жовтня — не приймає людей у зв’язку з «самоізоляцією працівників відділу». Нібито через хворобу однієї з працівниць.

Не кращі справи й у наших сусідів. Якщо донедавна скрізь фігурував Коростень, то днями про кепські справи з короновірусом повідомив і Новоград-Волинський. Зокрема, головний лікар КНП «Новоград-Волинське міськрайТМО» Василь Борис заявив наступне:

«Якщо ситуація з COVID-19 і надалі буде так розвиватися, то ми станемо перед вибором, власне, кого госпіталізувати, а кого відправляти додому. Це я відповідально говорю. Бо якщо далі піде такий вал, то ми не справимося. Ми окрім хворих із коронавірусом надаємо допомогу хворим з інсультами, інфарктами, травмами, гострою хірургічною патологією. Всі відділення зайняти під лікування пацієнтів з COVID-19 ми не можемо, бо в радіусі 100 км в нас немає лікарні, яка б надавала цю допомогу. Ці питання я неодноразово піднімав на колегії управління охорони здоров’я, на щотижневих селекторних нарадах, на госпітальній раді, яка відбувалася тиждень тому за участі першого заступника Міністра охорони здоров’я України і заступника голови Житомирської ОДА. Ми вже 5 листів написали в обласне управління охорони здоров’я із проханням змінити маршрути або відкрити лікарню другої хвилі…»

Новоград в області нарешті почули, і маршрут пацієнта відкорегували.

Тим часом, Житомирська ОДА повідомила про те, що вона переходить в онлайн-режим роботи через велику кількість хворих на коронавірус посадовців. Точну кількість хворих в ОДА поки не назвали.

…У Малині ж, попри невтішні новини, покупців часто-густо приймають у магазинах і аптеках — без масок. Не меншають черги біля банків. У маршрутках можна також проїхати без засобів індивідуального захисту. Вільно — й на ринку.

М-да. Якщо так піде й далі, то перша хвиля коронавірусу буде здаватися нам легким морським бризом…