Усі заклади освіти (школи та дитячі садочки) Малина отримали паспорти. Не звичайні, як ми те собі уявляємо, а енергетичні. Для чого ж нашим комунальним будівлям така документація?

Ще у липні міська рада виграла грант «для підтримки впровадження заходів з підвищення енергетичної ефективності громадських будівель». Організатором заходу виступила міжнародна громадська організація «Центр Сприяння Житловим та Муніципальним Реформам».

За результатами оцінювання, серед 242 заявників по Україні, було обрано 22 переможці. В тому числі — і Малин.

На умовах співфінансування грант нещодавно отримав своє втілення. Спочатку столичними фахівцями було проведено енергетичний аудит наших закладів освіти, а за його результатами — встановлено клас енергоефективності будівлі. Також надано рекомендації, що потрібно зробити, аби зменшити енергетичні витрати та водночас зробити перебування людей у таких приміщеннях максимально комфортним.

Думка фахівців, звісно, буде врахована. Це допоможе поліпшити умови навчання і виховання дітей та суттєво скоротити використання паливно-енергетичних ресурсів.

— Не можна сказати, що цей напрямок в освіті (та й у інших сферах) не брався нами до уваги раніше, — коментує міський голова Олексій Шостак. — У місті впроваджено та успішно функціонує автоматизована система моніторингу та керування паливно-енергетичними ресурсами, що споживаються: електро- та тепловою енергією, природним газом, водопостачанням та водовідведенням. В управлінні житлово-комунального господарства працює фахівець з енергоменеджменту, який відслідковує споживання ресурсів у комунальних закладах. Там, слід сказати, щороку, постійно, проводиться заміна вікон та дверей на сучасні, утеплено горища дахів тощо. Загалом усі ці заходи вже дають відчутні результати, а у майбутньому дадуть змогу зекономити мільйони бюджетних гривень на оплаті за спожиті енергоносії.

З енергетичними паспортами, без сумніву, ця робота стане ще ефективнішою. До речі, в Україні таку паспортизацію запустили на 10 років пізніше, ніж у Німеччині. Але ж добре, що ми рухаємося у правильному напрямку. Й наше місто — теж.