Цього понеділка Малинський центр первинної медично-санітарної допомоги відвідали представники посольства Німеччини в Україні.

Приводом для цього, як заз начають самі медики на своїй сторінці у ФБ, «стало подання проекту від ГО «Рідна Малинщина» на конкурс мікропроектів, спрямованих на покращення основних потреб бідних та найбідніших верств населення від Посольства Німеччини в Україні (прикро, що ми відносимось до найбідніших верств населення)», а саме — «на заміну старих дерев’яних вікон на нові пластикові енергозберігаючі віконні системи».

Щоправда, цей проект було подано і розглянуто ще у березні 2017 року. Та, на жаль, на наш тоді коштів не вистачило. І ось тепер, у зв’язку із пандемією COVID-19, у Берліні вирішили виділити допомогу додатково. Відтак цього понеділка представники Посольства Німеччини в Україні разом із міським головою Олексієм Шостаком та його заступником Лесею Сніцаренко, головним лікарем нашого центру Олександром Андрійцевим оглянули старі дерев’яні вікна, що потребують заміни.

Як розповіли представники посольства, проекти розглядатимуть приблизно два тижні, а потім повідомлять про результат. Наш заклад був не першим, у якому вони побували. Є заклади, що знаходяться ще у більш скрутному становищі, зауважили німецькі гості.

На запитання, яке враження склалося у них від побаченого, почули у відповідь, що тільки самовіддані медики можуть працювати а таких умовах.

«Дуже надіємося, що наш проект буде в числі тих, хто отримає допомогу, — зазначають відтак малинські медики і додають: — Та, разом із тим, на душі прикро від своєї безпорадності і бідності…»

До речі, завдяки клопотанням депутатів райради Тетяни Семененко та Богдана Лісовського на сесії райради, що відбулася минулої п’ятниці, було вирішено виділити з районного бюджету 30 тисяч гривень на заміну вікон у дитячій консультації КНП «Малинський ЦПМСД».

Віктор ДУБ