На території Малинщини, як і інших районів області, гостро стоїть проблема забезпечення жителів населених пунктів питною водою. Останнім часом рівень води в криницях селян через посушливий клімат різко упав, а то й зовсім криниці пересохли.

З цією проблемою добре знайомі й керівники районних органів влади: голови райради Михайло Левковець та райдержадміністрації Сергій Кириченко. Не раз це питання піднімали депутати райради Сергій Недашківський та Богдан Лісовський, в такий спосіб звертаючи увагу на численні звернення своїх виборців із Морозівської та Головківської громад.

Реагуючи на цю ситуацію, деякі керівники громад, котрі мають кошти та можливості, вже спрямували певні ресурси для встановлення на своїх територіях свердловин, з яких люди можуть брати воду для власних потреб. З мертвої точки це питання зрушилось, скажімо, у с. Діброві, Будо-Вороб’ях, Головках, Луках.

Дуже багато часу й зусиль цьому питанню присвятила й один із наймолодших у когорті керівників громад краю — Малинівський сільський голова Наталія Парфіненко.

— На території нашої громади нині проживають 1400 жителів, — розповіла Наталія Юріївна під час зустрічі. До складу сільради входять чотири села: Лумля, Різня, Юрівка та Малинівка. Детально вивчала проблему забезпечення людей питною водою у складі делегації сільських голів під час поїздки на початку нинішнього року до Овруча. Після повернення додому загорілася цією темою. Для початку зініціювала й провела моніторинг щодо забезпечення всіх жителів сільради питною водою. Результати, чесно кажучи, виявились невтішними. Із досліджених 113 домогосподарств у Малинівці у 19 відсотків води в криницях на власні потреби вистачає, але потрібно економити, а у 6 відсотків — ситуація вкрай критична (суха криниця). Із досліджених 74 домогосподарств у Юрівці 78 критична ситуація з водою у 17 відсотків, у 5 — «задовільна». В Різні 34 відсотки поставили оцінку «критично» й 13 — «задовільно». У 48 домогосподарствах Лумлі «задовільно» — 25 відсотків, «критично» — 31. Ці невеселі цифри й змусили братися до справи.

На сесії сільради, — зазначила голова, — прийняли програму «Питна вода», в ході якої вже встановили чотири свердловини з питною водою в Різні, Малинівці та Юрівці. На ці цілі освоїли близько 70 тисяч гривень коштів громади, а в Різні допоміг встановити свердловину отець Ілля із Нових Вороб’їв та керівництво ТОВ «Городок», виділивши кілька тисяч гривень.

— На досягнутому зупинятись не збираємось, — констатує Наталія Парфіненко. — У найближчих планах буріння свердловини в Лумлі, а також завдяки клопотанню голови ГО «Українського чесько-освітнього культурного товариства» «Малинівське» Євгенії Поліщук ще одну свердловину встановлять у Малинівці — за кошти посольства Чехії в Україні.

До речі, на останній сесії Малинської райради, котра відбулася 18 вересня, депутати одноголосно підтримали й затвердили районну програму «Питна вода», в ході якої буде здійснено детальний аналіз і інспекція діючих на теренах району колишніх свердловин та колодязів, їх реальний стан та можливості подальшої експлуатації. Також, у межах можливості, буде надаватися й фінансова допомога тим сільрадам, котрі не матимуть достатньо коштів для встановленняна своїх територіях громадських бюветів.

На знімку: Наталія Парфіненко демонструє одну із вже відкритих для земляків свердловину.

Фото з групи «МалинівкаДрузі»у Facebook.