У Малині, одному з перших міст області, рішенням виконавчого комітету створено патронатну сім’ю, в яку влаштовано двох юних малинчан дошкільного віку.

Для України це нове явище, проте в розвинутих країнах завдяки такій формі влаштування дітей практично не існує дитячих будинків. Метою патронату над дитиною є забезпечення захисту прав дитини, яка через складні життєві обставини тимчасово не може проживати разом із батьками або іншими її законними представниками.

Патронатна сім’я — тимчасова форма влаштування: термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати трьох місяців. Коли є обставини, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в цій сім’ї триваліший термін, орган опіки та піклування може його продовжити, однак не більше ніж до шести місяців.

— Таким чином дитина не втрачає зв’язок з соціумом, перебуває не в стресових для неї умовах, відчуває домашній затишок та турботу, — прокоментувала начальник служби у справах дітей міськвиконкому Світлана Романенко. — Погодьтеся, для дітей це дуже важливо.

Отож, нині у Малині функціонує одна прийомна сім’я, один будинок сімейного типу й одна сім’я патронатного вихователя.

На первинному обліку служби у справах дітей виконавчого комітету міської ради перебуває 35 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які 100-відсотково влаштовані у сімейні форми виховання.