Цей понеділок розпочався тривожним повідомленням у соцмережах про нібито спалах Ковіду в одному з дитячих садків Малина. Наступного дня інформація підтвердилася офіційним повідомленням від Малинської міської ради:

«ДНЗ «Веселка» м. Малина тимчасово не працює у зв’язку з виявленням Ковід у двох працівників. Відразу після встановлення цього факту було прийнято усі необхідні заходи щодо дезінфекції, а дошкільнята та обслуговуючий персонал наразі перебувають на двотижневій самоізоляції. Усім здоров’я!».

На сайтах області з’явилася й додаткова інформація. Мовляв, за словами директорки Малинської міської лікарні Анни Копилової, дитсадок, який з 15 липня запрацював у рамках послаблення карантинних обмежень, 27 липня закрили на карантин через виявлені серед працівники два випадки коронавірусу. 11 працівників, які були в контакті з хворими, 3 серпня здаватимуть ПЛР-тести і ще 20 працівників — ІФА-тести.

У телефонному коментарі Суспільному завідувач Малинського міжрайонного відділу «Житомирського обласного лабораторного центру» Євген Мінін зазначив, що захворіла медсестра та працівник харчоблоку садочка:

«Результати аналізів з підтвердженням коронавірусу в цих двох працівників надійшли 25 липня. Всі працівники пішли на самоізоляцію під наглядом медичних працівників. Вихованці дитсадка також усі зараз перебувають вдома на самоізоляції під контролем батьків. Щоденно проводиться опитування щодо стану їхнього здоров’я. У випадку будь-яких ознак змін здоров’я про це буде негайно повідомлено лікарів. Поки що таких повідомлень не надходило».

Євген Мінін каже, що востаннє працівники дитсадка, які захворіли на COVID-19, були на роботі 17 липня. Саме з цієї дати і почали рахувати 14 днів карантину для працівників та дітей, які були з хворими в контакті. За словами Євгена Мініна, після отримання результатів буде прийняте рішення щодо відновлення роботи дитсадка і виходу на роботу його працівників

Зрозуміло, факт неординарний. І він виник майже відразу після закриття у лікарні відразу кількох відділень через Ковід. Тому тривожитися є чого. Адже через два тижні можна очікувати на підтвердження цього діагнозу. Працівники садочка — люди з чималим колом контактів у силу своїх професійних обов’язків. А медики майже в один голос констатують, що серед дітей багато вірусоносіїв, і вони є переносниками COVID-19. До того ж, чим більше дітей, які інфікуються, тим більше коло дітей, які можуть заразити інших, у тому числі й дорослих. І якою є самоізоляція дошкільнят? Їх не кинеш без догляду чи хоча б нагляду з боку батьків чи бабусь-дідусів. А дорослі навряд чи припинять контактувати з іншими людьми. Таким чином «ковідні кола», ймовірно, розширюватимуться.

На щастя, з початку епідемії COVID-19 в Україні серед дітей зафіксовано менше, ніж 5% випадків від загальної кількості хворих, повідомляють провідні інтернет-видання. Але не будемо забігати наперед. Бо з темою короновірусу в Малині цього тижня було пов’язано ще кілька фактів, які обговорювалися у соцмережах.

Так, розважальний комплекс «Замок Володарів» повідомив про «паралізовану роботу у нічні години». Цитуємо:

«Ми не маємо змоги проводити дискотеки та надавати мешканцям та гостям міста Малин послуги з якісного дозвілля. Від цього також страждає трудовий колектив «Замку Володарів», який не має змоги фінансово забезпечувати свої сім’ї. Тому ми вирішили звернутися до місцевої влади із зверненням щодо негайного вирішення цього питання та надання дозволу на роботу у нічні години. Нам також дуже важлива Ваша думка, тому ми звертаємось до Вас із запитанням: «Чи підтримуєте Ви поновлення роботи «Замку Володарів» у нічний час?».

Слід сказати, 60 відсотків опитаних підтримали дискотеки, а 40 — висловилися проти.

А коментар-пояснення від закладу під постом звучав так:

«Роботу нашого закладу у нічний час обмежено за рішенням Уряду, але спеціальна комісія від Малинської міської ради має право дозволити роботу «Замку Володарів», але, мабуть, не хоче».

І поки цей розважальний заклад шукає підтримки та дозволів, у іншому кафе — «Рояль» — народ таки розважається? У тих же соцмережах опубліковано «вдячне» відео з «Роялю», де гості закладу танцюють під запальну музику:

«Від всієї душі висловлюємо вдячність своїм найкращим гостям за теплу атмосферу, душевні відгуки!!!! Неймовірно приємно працювати, коли так высоко оцінюється праця!!!!! Мы завжди раді відкривати Вам наші двері!!! І завжди готові працювати над Вашими зауваженнями!!! Цінуємо кожного з вас!!!!».

Ну, і наостанок. На офіційній сторінці Малинської мерії повідомляється, що 27 липня відбулося позачергове засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Було вирішено посилити контроль за дотриманням протиепідемічних заходів на території міста у зв’язку із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Отакий у нас Ковід! Поки одні танцюють — інші посилюють боротьбу… І як там малинчани коментують: «Конечно да, а то уже зае….со своим гриппом!!!»?

Тим часом

Лікарня зняла карантинні обмеження

З 29 липня відновлено:

  • роботу відділення анестезіології та інтенсивної терапії;
  • роботу терапевтичного відділення;
  • УЗД (за наявності негативного результату ІФА);
  • медичні огляди.

Працівники цих відділень отримали негативні результати ПЛР-діагностики та допущені до роботи.

«Також повідомляємо, що госпіталізація до лікарні проводиться лише за наявності негативного результату ІФА/ПЛР. Усім пацієнтам лікарні, госпіталізованим екстрено, госпіталізованим до пологового відділення, обстеження на ІФА проводиться безкоштовно» — повідомила на офіційній сторінці Малинської міської лікарні її директор Анна Копилова.