Про «тю-тю», себто, що Малинського району таки не буде на новій карті Житомирщини й ми увійдемо до Коростенського округу, ще у вівторок ввечері повідомив на своїй сторінці у ФБ відомий у Малині громадський активіст Микола Поліновський. Але мізерний шанс усе ж іще залишався — на середу було призначене засідання профільного комітету ВР, де крапку в цьому питанні мали поставити остаточно. І — поставили, про що також у ФБ повідомив наш земляк народний депутат України Андрій Пузійчук.

Утім, давайте про все по порядку.

На час виходу цього номера «Соборної площі» доля Малинського району — бути йому об’єднавчим центром для кількох сусідніх районів чи увійти «під крило» Коростенського — уже має бути визначеною. Принаймні, на черговій сесії міської ради минулого четверга мова йшла саме про цю, вже оновлену дату — четвер, 2 липня.

Скажемо одразу, події останньої тижня розвивалися майже щодня, тому ми намагалися зберегти їх для вас у хронологічній послідовності.

«Яке буде рішення, я не знаю»

Отож, минулого четверга відбулася чергова сесія міської ради. Серед інших, робочих, це питання — бути чи не бути Малинському району на новій мапі Житомирщини — не розглядалося. Проте якою є ситуація на даний момент, на початку сесії усе ж було озвучено на загал міським головою Олексієм Шостаком.

— Єдина область, де ще вирішується питання, — це ми, — констатував очільник громади. — Всі ті доручення, рекомендації та пропозиції, які озвучуються на нашу адресу, ми виконуємо. Яке буде рішення — я не знаю.

З містом, — зауважив при цьому мер, — нічого не стається, місто залишається містом. На житті людей це не відіб’ється. Разом з тим є моменти, які підуть нам на користь, і місто повинно поборотися за район. У цей марафон включилися всі. Кожен, хто задіяний у цьому процесі, вносить свій вклад. Без будь-якого з цих «гвинтиків» кінцевий результат просто неможливий. Ми виконуємо усе, що нам рекомендують. Через силу, надзусиллями…

Щодо того, коли стоїть питання: вчасно-невчасно, раніше-пізніше, — пояснив свою позицію  міський голова. — Немає — раніше-пізніше… Ми все робимо вчасно. Раніше цього нічого не можна було робити. Ще два тижні тому такого рішення, на яке ми претендуємо, бути не могло. Два тижні тому це питання трансформувалося з ніг на голову. Постало питання про районні ради. Ситуація змінилася радикально, повністю…

За попередньою інформацією, — вів далі мер, — постанова (про кількість районів на Житомирщині — прим. Ред.) може бути внесена у Верховну Раду в четвер (тобто учора, 2 липня — прим. Ред.). Вона буде однозначно внесена у тій формі, в якій її подав Кабінет Міністрів, — чотири райони (без Малинського — прим. Ред.). Це — нормально. Питання в тому, якими при цьому будуть рекомендації профільних комітетів ВР, за якими й голосуватимуть у цілому… Тому питання не вирішене.

Непроста дискусія з простими висновками

Вже у вівторок, 30 червня, малинчани могли побачити, як розкручується клубок подій — із запису відеотрансляції засідання Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Запис було опубліковано на офіційному сайті відповідного Комітету.

Обговорення щодо районування областей із членами комітету та зацікавленими особами вели вже відомі малинчанам Андрій Клочко, голова Комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, та Віталій Безгін, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою.

Щодо Житомирської області, то Віталій Безгін озвучив пропозицію поділу саме з чотирма районами, зауваживши: «Дійсно, була непроста дуже дискусія під час робочої групи з приводу ймовірності утворення п’ятого району. Але в принципі переважна більшість експертів, у тому числі і я, думаю, серед них і ті, хто присутній у цьому залі, схиляються до того, що попри достатньо великі відстані, нема тієї конфігурації, що може забезпечити якісне розміщення державної влади у п’ятому районі. Тому, власне, пропозиція підкомітету в тому, щоб так само тут підтримати, без змін, урядову редакцію».

Андрій Клочко ж без особливих емоцій підсумував: «Житомирська область — чотири райони».

Малинський район, однак, усе ж прозвучав майже у самому кінці засідання, перед оголошеною перервою. На дане засідання прибув наш земляк народний депутат Андрій Пузійчук, який був на засіданні іншого Комітету, тому спізнився, але все ж устиг взяти слово. Він описав коротко ситуацію з різними планами — 4-х і 5-ти районів, і наголосив, що має на руках звернення громад, які просять створити п’ятий район.

Пузійчук звернув увагу і на методику, і на цифри, порівнявши Сумську область із площею 23,6 тис. кв. км та 1 млн. 67 тис. населення, Чернігівську — площею 31,9 тис. кв. км та 985 тис. населення (в обох по 5 районів) із Житомирською, площа й населення якої становить приблизно стільки ж — 29,8 тис. кв. км та 1 млн. 210 тис. осіб. Завершив нардеп свій виступ словами: «Колеги, я прошу підтримати п’ятий район з адміністративним центром у Малині».

У відповідь від головуючих прозвучало: «Ми Житомирську область пройшли, не було зауважень», про «хотєлки пана Андрія» і про небажаність вкиду певних політичних нюансів у продуктивну, конструктивну роботу.

Безгін, щоправда, не заперечив проти того, «…щоб експерти зробили моделювання, і у наявній ситуації це буде правильним».

Утрималися від Малинського району

Середа, 1 липня, на жаль, не принесла оптимізму чи позитиву. Хоча за хвилину, яку надали Андрію Пузійчуку, він устиг окреслити весь хід подій, і питання по Малинському району таки виставили на голосування. На жаль, результати його були невтішними. Лише п’ятеро нардепів проголосувало «за». Інші — 17 — утрималися.

До слова, цей зручний рудимент «утрималися» можна перекласти лише як «Я не готовий», «Моя хата скраю», «Ви тут уже якось без мене розберіться». Його б прибрати з варіантів голосування як незрозумілу, проте дуже зручну позицію. Але…

У будь-якому разі рішення отримало у підсумку — однозначне «Не прийнято».

Про це повідомили майже одразу і сам Пузійчук, і керівник Житомирського регіонального відділення Асоціації міст України Тетяна Кухарська.

Зокрема, нардеп на своїй сторінці у Фейсбук зазначив:

«До останнього сподівався, що разом з земляками вдасться відстояти створення Малинського району. На жаль, колеги з профільного комітету не вважали для себе переконливими аргументи жителів багатьох населених пунктів декількох районів Житомирщини. Вони не взяли до відома:

– ані пропозицію Житомирської обласної адміністрації зробити 5! районів;

– ані листи від ОТГ, які просили визначити районом Малинський», — і з жалем додав:

«не долучилася з підтримкою, на жаль, моя колега-мажоритарник з округу від «Слуги народу» Грищенко Тетяна (а я думаю, що вона б могла вплинути на позицію своїх колег з фракції). Власне, як і не стали на захист думки мешканців депутати-мажори-тарники з об’єднання «Житомирщина».

«І тут попрошу колег з Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комуналь-ного господарства та Кабінет Міністрів України не кивати на методологію. Бо ми були свідками, як у низці областей таки відступали від заданої методології», — що наш земляк продемонстрував наочно (див. вище).

«Сказати, що я розчарований — нічого не сказати. Поки ситуація така, — схоже, все ще не втрачає надії наш земляк-депутат. — Зі свого боку обіцяю місцевим громадам залишатися з ними за будь-яких обставин».

Підтримала нардепа і Тетяна Кухарська:

«Ну от, закінчилося засідання Комітету ВРУ де розглядалося питання районування Житомирської області. На пропозицію Андрія Пузійчука щодо Малинського району голова Комітету Андрій Клочко закликав депутатів «визначатися та голосувати». Ну ви зрозуміли: «не підтримати та голосувати», а «визначатися і голосувати». Рішення не прийнято! На Житомирщині 4 райони. Не думаю, що у сесійній залі щось зміниться…».

Цього ж дня у соцмережах наша колега Ірина Романішена написала:

«Малинський район Житомирської області під загрозою ліквідації.

Наша знаменита землячка, народна артистка України, повний кавалер орденів княгині Ольги та багатьох інших нагород, почесний громадянин Малинського району Раїса Степанівна НЕДАШКІВСЬКА хоче врятувати рідну землю, де народилася в селі Старі Вороб’ї.

Раїса Степанівна долучилася до флешмобу «Я — за Малинський район!», і прагне, щоб її почули перші особи держави, від яких залежить майбутнє нашого мальовничого древлянського краю, який бере свій початок від князя Мала та його доньки Малуші — матері Великого Володимира Хрестителя. Вона записала відеозвернення до ПРЕЗИДЕНТА України Володимира ЗЕЛЕНСЬКОГО, котрого просить зберегти Малинський район».

За попередньою інформацією, у четвер ПОСТАНОВУ ПРО ЛІКВІДАЦІЮ І УТВОРЕННЯ РАЙОНІВ передадуть для голосування у Верховну Раду України. Сподіваємось, душевні слова нашої талановитої землячки знайдуть відгук у серцях ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ ВОЛОДИМИРА ЗЕЛЕНСЬКОГО, голови парламенту ДМИТРА РАЗУМКОВА та народних депутатів, які ухвалюватимуть остаточне рішення.

Разом із Р.С. Недашківською підтримує флешмоб малинчанка, волонтерка Лариса МАРЯНОВА, котра від перших днів АТО надає допомогу нашим бійцям на Сході та допомагає сім’ям бійців».

Вітання і реклама однопартійця: Як нардеп «підтримувала» земляків

Останньою ж інформацією про депутатську діяльність іще одного нашого нардепа-малинчанки Тетяни Грищенко був допис у ФБ від 23 червня й стосувався він аж ніяк не рідного району, а її святкового візиту до Коростишева, де вона «…зустрілася з головою райдержадміністрації Юрієм ДЕНИСОВЦЕМ, аби привітати з Днем державної служби та вручити Подяки.

Тетяна Миколаївна під час зустрічі висловила щирі слова вдячності всім, хто працює на благо району і побажала міцного здоров’я, миру та успіхів у професійній діяльності».

Малинським же держслужбовцям такої уваги не дісталося, що вже й не дивно.

Тим часом, на іншій сторінці соцмереж останнім розміщено матеріал з позначкою «Політична реклама» — про Юрія Кипоренка, автора гумористичних номерів і продюсера команди КВН «Дівчата з Житомира». Він багато років співпрацює з Кварталом-95 і є сценаристом багатьох відомих комедійних фільмів і серіалів.

«Маючи дивовижне почуття гумору, Юра насправді є дуже серйозною людиною. Саме тому він зараз виконує дуже серйозну роботу: відповідає за розбудову структури «Слуги народу» в області», — зазначила Тетяна Грищенко.

…Ось такий, шановні читачі, «КВН» маємо на кінець тижня, що добігає кінця…