Порушників карантинних обмежень будуть посилено штрафувати

Згідно з урядовою постановою від 17 червня, на території регіонів із значним поширенням COVID-19 уже з цього понеділка запроваджено посилення протиепідемічних заходів.

Йдеться про масові перевірки місць торгівлі, громадського харчування та транспорту на дотримання вимог карантину. Контролюватимуть, перевірятимуть та складатимуть протоколи про порушення поліція, працівники Держспоживслужби.

Нагадаємо, звичайного громадянина можуть оштрафувати за відсутність захисної маски в громадських місцях на 17 000 грн. Штраф для власників закладів, які не дотримуються карантинних правил, на порядок більший — від 170 000 до 340 000 грн.

Позапланова перевірка спеціалістів Малинського районного управління ГУ Держспоживслужби у Житомирській області відбулася цього тижня у найбільших магазинах Малина — «Фуршеті» та «АТБ», а також у розважальному комплексі «Замок Володарів».

— Враховуючи ускладнення в нашій області епідситуації з захворюваності на COVID-19, особливу увагу зараз акцентовано на суттєвому посиленні контролю за дотриманням карантинних обмежень та протиепідемічних вимог суб’єктами господарювання, які здійснюють діяльність у сферах торгівлі та громадського харчування в період карантинних обмежень, — пояснила начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Малинського районного управління Наталія Кривець. — Усі правила чітко прописані у постанові Головного державного санітарного лікаря України від 09.05.2020 року №17. Ми не вимагаємо чогось більшого — лише їх дотримання. А ці заклади відвідує достатньо велика кількість людей.

Отож, на що звернули увагу перевіряючі у ході як бесіди з керівниками, так і в ході перевірки залів обслуговування:

  • чи проводиться температурний скринінг працівникам і ким саме;
  • чи достатньо проінформовані відвідувачі щодо того, де можна узяти продезинфіковані корзинки та візки з відповідною табличкою;
  • як часто проводиться прибирання приміщень, поличок, місць особистої гігієни розчинами з додаванням сертифікованого (!) антисептику;
  • чи дотримуються відвідувачі соціальної дистанції та «маскового» режиму;
  • яким чином убезпечений обслуговуючий персонал;
  • де і як проводиться збір і утилізація санітарних засобів.

На жаль, порушення в ході перевірки таки було виявлено. Таким чином, було складено припис та протокол про адмінпорушення на керівництво «Фуршету». В «АТБ» та «Замку Володарів» з дотриманням санітаних норм справи значно краще. Проте у «АТБ» було виявлено незначні порушення та складено припис із вимогами щодо їх усунення.

Спитаєте, чому «Замок» таки зараз працює? Виявляється, він обладнаний як літній майданчик, отож має право працювати під час карантину. Цікава деталь: дещо змінено обслуговування у «Швидкій кухні». Якщо Ви не хочете їсти з посуду багаторазового використання — вам запропонують одноразовий. А виделки, ложки та ножі Ви не можете брати самостійно: ці набори Вам подадуть особисто у руки. Між столами встановлено соціальну дистанцію — 1,5 метра.

 

Такі, на перший погляд, непомітні речі насправді сьогодні є дуже важливими. Та багато що залежить і від нас, малинчан. Адже ні перевірки, ні урядові циркуляри не замінять нашої власної обережності. Чого лише варті черги біля банків у ранішні часи (на фото внизу), чи біля відділення Укрпошти. Шквал негативу іноді сиплеться на голови водіїв, які намагаються контролювати кількість пасажирів у маршрутках. У маршрутках, що прямують на Київ, пасажири частенько знімають маски, ступивши лише до салону автівки.

Держспоживслужба, як бачимо, може і буде контролювати громадські заклади, але кожного з нас — навряд чи…