Досить жваво обговорювали цього тижня малинчани у соцмережах фотозвіт голови ОСББ «Дружня оселя», що по вул. Машинобудівників, 6, Олесі Рудицької. На світлинах — благоустрій прибудинкової території. Але не у звичайному розумінні — з побіленими бордюрами чи, у кращому випадку, пофарбованими лавками та дитячим майданчиком.

Мешканці цієї дев’ятиповерхівки увімкнули фантазію, підключили «золоті» руки та приділили час для втілення доволі креативних задумів. Відтак біля будинку — пара лебедів, жабка, клумба на «просторах» … унітазу і навіть відьмочка у не зовсім вдалому піке, яка явно пролітала тут на мітлі. А з перекинутого відерця «висипаються» квітки — ніби водою хлюпнув хтось.

«Мешканці нашої багатоповерхівки вчаться бути не тільки господарями у своєму будинку, а художниками й творцями власного життя. Творимо та чудимо на прибудинковій території))))» — прокоментувала Олеся Рудицька.

Малинчани доволі схвально від-реагували на такий політ фантазії мешканців багатоповерхівки. Про-те дехто й законозився. Мовляв, у чому естетика унітазу-клумби чи пластикових пляшок у ролі пороб-кового матеріалу?

«Щось незрозуміла краса з туалету, хіба несимпатичніше просто квіти посаджені в землю!?» — запитували окремі користувачі ФБ.

«А де Ви бачите туалет? Я бачу квітковий водоспад))))», — відповідала авторка допису.

Найбільше дискусійних і не завжди стриманих емоцій викликали лебеді, створені з пластикових пляшок.

Одні обурювалися: «Коли вже український народ позбудеться все прикрашати пластиковими відходами?».

Або: «Засійте травою і все так краще буде ніж те пластикове чорт знай що. Чи колись бабусі в селі під свої вікна садили вишукані квіти садили що є, що сусідка дала.. якби не назвала це «прикрашати»!

Чи ось: «Я не знаю чого в людей тяга до цих унітазів і пластику і лебедів, це якийсь жах».

Інші ж не побачили тут нічого  неестетичного:

«А коштів на квіти хто виділить? А доглядати за квітами хто має? Чому наш народ тільки висловлює негативні думки і критику? Люди свої клумби прикрашають, як можуть самотужки! А взагалі, дані лебеді, чи може й не лебеді, дуже гарні. БРАВО майстрам, які виконали цю композицію…»

Та підтримали авторку посту: «Леся, прошу не звертай уваги!!!!!

Ти молодчина і наші сусіди також!!!!

Respect!!!!!!!!!!!!

Сподіваюсь не зупинитесь!!»

Підсумок підвела сама голова ОСББ Олеся Рудицька: «…Я вже звикла не звертати уваги на протилежну чиюсь думку, яку не можуть довести… Ми з сусідами не збираємося зупинятися жити яскраво і щасливо))».

Для журналіста ж «СП»  додала:

«Ця ідея щодо дизайну виникла якось спонтанно, нічого не планувалося, все склалося випадково. Чаювали з сусідкою, дивилися в інтернеті різну інформацію про квіти і побачили фото з оформлення клумб своїми руками з використанням підручних матеріалів. Вирішили зробити сюрприз сусідам. Мешканці будинку знали, що ми щось затіяли і чекали з нетерпінням…

Взагалі ця історія весела, очікування мешканців і їх здивування щоразу при встановленні чергової композиції створювало якусь радісну і позитивну атмосферу.

Ми ж, автори цієї ідеї, отримали масу задоволення саме від реакції мешканців будинку.

Дуже сміялися з сусідкою, коли прийшов її чоловік і каже: «Там біля контейнерів стоїть зелений унітаз, хтось викинув. Нам він треба?..» Я відразу на нього напала: «Сашо, чому він ще не у нас? Звичайно, він нам треба, ще й зелений…». Як зараз згадуємо це, то сміємося. В той час лебеді, жабка і струмок уже були зроблені на клумбі…»

…Дев’ятиповерхівці по Машинобудівників, 6 — близько тридцяти років. Тут — 72 квартири. І якщо у їх мешканців вийшло не лише ремонти зробити, розмалювати оригінально сходинкові майдинчики, а й упорядкувати клумби, то хіба це погано? Чим уже і як, господарі вирішують самі. На те вони й господарі. Головне, це об’єднало людей у корисній справі. Чи не так?

Може, ще у якої багатоповерхівки є креативні та цікаві ідеї — діліться. І, як то кажуть, ми прийдемо до Вас.