Цієї середи, після чималих карантинних «канікул» запрацював Малинський кооперативний ринок. Щоправда, не на повну потужність. Відкриті цього дня були лише рибний, м’ясний, овочевий та молочний павільйони і крамнички та ятки, що торгують продуктами. Можна було прикупити й розсаду.

Одначе віднині, доки карантин іще повністю не знято, зайти на ринок можна лише через центральний вхід з боку паперової фабрики. Всі інші — закриті. Така міра — вимушена, оскільки, за умовами, прописаними МОЗ, на вході до ринку має чергувати працівник, котрий проводить температурний скринінг усіх відвідувачів та перевіряє наявність маски.

Продавців, як і покупців зранку небагато. Черг до павільйонів, облаштованих за усіма санітарними правилами та нормами, теж немає. Навпаки — тут раді покупцям, які потроху звикають до нового, незвичного вигляду торгових місць.

Останні облаштовані захисним пластиком, на висоту людського зросту — таким чином зводиться до мінімуму контакт продавця та покупця.

На вході до павільйонів на спеціальних столиках — антисептики (одні — для рук, інші — для дезінфекції поверхонь) та одноразові рукавички. Продавці — теж у масках та рукавичках. У кожному павільйоні, до того ж, відповідальний працівник ринку, який слідкує за кількістю відвідувачів, за відстанню між покупцями та має інші адміністративні обов’язки.

— На облаштування павільйонів ми витратили близько 60 тисяч гривень, — коментує директор ринку Володимир Пащенко. — Разом із керівником районного управління Держпродспоживслужби Віктором Гвоздецьким та його спеціалістами, а також міською радою довелося немало потрудитись, аби ринок запрацював за новими правилами…

Але якщо на самому ринку дотримано всіх рекомендацій, то за його межами… Стихійна торгівля тут як тут. Здається, цей базарний рудимент, причепившись міцно до ринкової «ноги», нікуди не дінеться, поки житиме сам базар.

— Дайте нам копійку заробить, — жалібно реагують на зауваження продавці «стихійки». — Хліба щоб було за що купити…

— Он, ідіть на ринок, ставайте до продавців розсади, і торгуйте, — апелюють перевіряючі. — Місця більш, ніж досить…

За лічені хвилини, зважаючи не лише на керівництво ринку, а й на посилений наряд правоохоронців, «стихійка» розбіглася. А окремі торговці бігли так, що навіть покидали сумки з молочною продукцією. Дивно таки бачити, як на газоні біля дерева стоїть сиротливо сумка без господаря і ніхто не зізнається, чия! На ліквідацію цього ринку без правил таки треба час…

 

Ну, а поки торговці продуктами уже мають вільний «вдих», торгувати іншими товарами на ринку цієї середи було заборонено. Це, звісно, викликає невдоволення і запитання підприємців: «Чому одним — можна, а іншим — ні?». Тим більше, наводили приклад, що у сусідньому Коростені ринок непродовольчими товарами запрацював ще з понеділка. Щоправда, у Малині окремі підприємці теж у середу таки відкривали свої палатки під приводом того, що наводили порядки, вели облік і так далі…

А під кінець дня середи стало відомо, що міським штабом з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації прийнято розпорядження, яким відсьогодні, 15 травня, дозволено торгувати на Малинському ринку й підприємцям інших, крім продовольства, груп товарів.