У традиційні поминальні дні квітня 2020— цієї неділі та понеділка —міські кладовища будуть закриті для відвідувань у зв’язку зі складною епідеміологічною ситуацією, повідомили у мерії. Проте в церквах відправлять традиційні панахиди.

За повідомленням отця Василя, настоятеля Свято-Покровського храму (мікрорайон Городищ), Проводи будуть перенесені на батьківську суботу — 6 червня. Проте у неділю, в цьому храмі правитиметься служба, тож віряни можуть принести до неділі панахиди за померлих чи записки з іменами рідних.

Отець Олег (Свято-Успенський храм, що у мікрорайоні вокзалу) повідомив: служба відбудеться на Радоницю — 28 квітня, але без вірян. Вони також можуть заздалегідь принести до храму все необхідне, аби пом’янути своїх померлих родичів.

Наразі малинчани усе ж приходять на кладовища — прибирають могили рідних та близьких. Для того, аби не створювати стихійні сміттєзвалища, у визначених місцях на міських кладовищах встановлено достатньо контейнерів для сміття — про це завчасно потурбувалась влада. Проте малинчани, як не прикро, не користуються ними, а продовжують, «за звичкою», виносити усе під паркани чи просто до меж кладовищ. Міська влада, отож, закликає дотримуватися правил поводження з відходами та наводити лад і чистоту на кладовищах цивілізовано, а не шляхом створення нових смітників.