«У затвердженому Кабміном перспективному плані Житомирської області Малинського повіту не передбачено. Про це на своїй сторінці у Fаcebook повідомив голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко», — таку інформацію «вкинули в маси» минулої середи деякі малинські інтернет-ресурси. Підхопили, схоже, не дочитавши до кінця пост губернатора, цей фейк і деякі громадські активісти.

То що ж написав очільник Житомирщини цієї середи? Читаємо:

«За повідомленням від прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Кабінет Міністрів затвердив перші перспективні плани для трьох областей! Сюди уві-

йшли перші лідери децентралізації — Житомирська, Харківська та Миколаївська області. Публікуємо варіант мапи з 65 об’єднаними територіальними громадами, які роз-

глядалися 10 квітня в Мінрегіоні на онлайн-нараді. Сподіваємося, що цей варіант став кінцевим».

Для необізнаних, йдеться поки що про так званий базовий рівень перспективного плану, а саме — остаточну кількість ОТГ на території Житомирщини, а не кількість повітів, себто районів. Замість 23 нинішніх, нагадаємо, на новій мапі Житомирщини їх має бути, сподіваємося, п’ять — із Малинським у тому числі.

Але, певно, саме мапа, що з’явилася під постом губернатора (див. справа), й ввела в оману небайдужу громадськість, бо на ній таки позначено лише чотири повіти — Бердичівський, Житомирський, Новоград-Волинський і Коростенський, до якого нібито вже входить і вся Малинщина.

Ще й коментар під постом прес-секретаря губернатора підлив масла у вогонь: «На жаль, Житомирська ОДА подавала з 5 районами, в тому числі з Малинським. Проте Мінрегіон вважає, що раціональне створення тільки 4 районів».

Тим часом, наш земляк народний депутат України Андрій Пузійчук вселяє надію:

«У Житомирській області буде 65 ОТГ!.. — написав він на своїй сторінці у ФБ.

Уряд погодив перспективний план формування громад Житомирської області, який подала ОДА. Офіційна постанова Кабміну із остаточним переліком ОТГ повинна з’явитися до ранку 17 квітня.

Щодо субрегіонального рівня, а саме визначення районів (округів), то хочу заспокоїти своїх земляків, малинчан, процес ще триває! Це наступний етап реформи.

Разом з Житомирською обласною державною адміністрацією, Житомирською обласною радою, представниками профільного парламентського комітету, іншими народними депутатами Житомирщини відстоюватимемо у Мінтериторій створення 5 районів: Житомирського, Бердичівського, Коростенського, Малинського та Новоград-Волинського. Впевнений, ми доведемо доцільність існування окремого Малинського району!».

Отож, іще не все втрачено? Рано хоронити наш район?

Тим часом, у Малинівці, яка планувала стати центром громади, об’єднавши довкола себе кілька сусідніх сільрад, розчаровані:

«Фінанальна карта нового територіального устрою Житомирщини.

Всі колективні звернення до Житомирської ОДА, Кабінету міністрів України, народних депутатів, всі позитивні рішення суміжних громад — 8 сільських рад, по створенню Малинівської громади, все виявляється не має значення. Рішення про злиття всіх сільських рад в одну Малинську міську, прийнято без врахування думки жителів сіл. Це суперечить конституційним та моральним нормам.

Та ж історія з Малинівським районом, якого також не зображено на карті, яку опубліковано головою ОДА.

Завтра Народні Депутати своїм голосуванням ставлять крапку у законодавстві по завершенню децентралізації».

Одначе, ну дуже вже хочеться вірити, щодо району крапку ставити ще зарано.