Скільки укрупнених районів буде представлено на мапі Житомирщини так поки що і не ясно: у Житомира і Києва різні бачення

Як інформує прес-служба обласної ради, голова обласної ради Володимир Ширма взяв участь в онлайн-нараді Мінрегіонбуду, яка відбулась 26 березня за участі заступника Міністра розвитку громад та територій України В’ячеслава Негоди, народних депутатів України та експертів з питань реформи адміністративно-територіального устрою.

Нарада мала на меті вироблення узгоджених позицій щодо реформування субрегіонального (районного) рівня низки областей і Житомирської зокрема.

Найбільшу дискусію викликало питання щодо кількості майбутніх укрупнених районів. Позиція Житомирської обласної ради та облдержадміністрації єдина – це п’ять районів.

«На моє глибоке переконання, разом із Житомирським, Коростенським, Новоград-Волинським та Бердичівським має право на існування на мапі Житомирщини і укрупнений Малинський район», – наголосив Володимир Ширма під час спілкування з урядовцями.

У Києва трохи інше бачення – лише чотири райони без Малинського.

За інформацією Мінрегіонбуду 26 районів в Україні повністю покриті спроможними громадами, 173 райони на 50% і більше покриті ОТГ.

«Отже, переважна більшість повноважень перейшла саме до громад від органів влади районного рівня. Це не є збалансованою системою. Тому настав час вирішувати питання збалансованої організації влади на районному рівні. А для цього необхідно змінити і його територіальну основу», – сказав В’ячеслав Негода.

Також у ході наради було відмічено, що вже у найближчим часом є шанс затвердити перспективні плани формування територій громад всіх областей. І саме це дасть можливість приступити до формування адміністративно-територіальних одиниць субрегіонального (районного) рівня.

Планується не пізніше квітня місяця у співпраці з обласними радами та обласними державними адміністраціями підготувати законопроект про адмінтерустрій субрегіонального рівня.

Фото із сайту Житомирської обласної ради.