“Нафтогаз” відшкодує цінову різницю учасникам програми “Газ про запас” у квітні чи на початку травня через систему газзбутів. Про це повідомив голова правління компанії Андрій Коболєв.

“Гроші будуть повернуті наприкінці опалювального сезону”, — уточнив в ефірі каналу “Україна 24” очільник “Нафтогазу”. Наразі невідомо, чи ті, хто скористався акцією “Газовий запас”, будуть змушені звертатися до свого газзбуту з відповідною заявою, чи газівники повернуть переплату автоматично.

Нагадаємо, у серпні-вересні минулого року “Нафтогаз” запропонував українцям зробити запас газу на зиму. Акційна пропозиція “Газовий запас” дозволяла закупити до 25 тис. куб. м природного газу на весь опалювальний сезон за фіксованою літньою ціною у 4874,42 грн (без ПДВ, транспортування та розподілу). “Нафтогаз” відпускав газзбутам пільговий газ по 5 849 гривень за тисячу кубометрів (із ПДВ), але вони продавали населенню “блакитне пільгове паливо” із накруткою — по 5,995 гривень за кубометр. “За місяць, протягом якого діяла пропозиція “Нафтогазу”, нею скористалися понад 55 тисяч українських родин, які викупили 67 млн кубометрів “блакитного палива”, — написав у FB Андрій Коболєв. Не важко підрахувати, що тепер газзбути мають повернути цим споживачам 300-400 мільйонів гривень.

Ще у вересні 2019 року акцію “Газовий запас” розкритикував Антимонопольний комітет України. Відомство стверджувало, що “Нафтогаз” вводить в оману споживачів, продаючи їм газ, який вони зможуть використовувати взимку, дорожче діючої на той час (серпень-вересень) ціни. Крім того, у договорі, який газзбути пропонували підписувати споживачам, АМКУ виявив багато інших цікавих нюансів. Зокрема, там прописувалося, що якщо ціна “блакитного палива” в опалювальний період буде нижчою, аніж та, за якою побутові споживачі придбали газ у рамках акції, закупленим газом вони не зможуть скористатися. Бо договір передбачає: якщо ціна на газ взимку буде меншою, ніж оплачена у вересні, то споживачеві доведеться придбати новий об`єм газу за новою ціною. Так і сталося. Взимку ціни на газ для населення різко знизилися. Споживачам, котрі скористалися акцією, довелося купувати газ знову за діючою щомісячною ціною. Тепер вони сподіваються, що “Нафтогаз” та газзбути дотримають слова,  і вчасно повернуть переплачені суми.