Призер Олімпійських та Європейських ігор, чемпіонатів світу та Європи український борець вільного стилю Валерій Андрійцев цього літа має намір виступити на третій для себе Олімпіаді, повідомило цими днями. Київське відділення НОК України. Одначе для цього потрібно спершу завоювати ліцензію, якої в категорії до 97 кг у вільників ще немає.

Тим часом, повідомляють, Андрійцев уже відновився після операції, через яку пропустив більше року, і націлений добути пропуск на Ігри.

— Як самопочуття? Наслідки травми і операції не турбують?

— Зараз усе гаразд. Їду на перший ліцензійний турнір. Відчуваю себе добре, в даний момент проходимо завершальний збір, готуємося.

— Ти не потрапив на чемпіонат Європи в цьому році. Це рішення тренерського штабу чи твоє особисте — пропустити ЧЄ заради кращої готовності до ліцензійного турніру?

— Так вирішив тренерський штаб. Ми повинні краще підготуватися до ліцензійного турніру і взяти там ліцензії.

— Як оцінюєш свою готовність?

— Для цього моменту підготовки оцінюю свою форму як оптимальну.

— Хто буде головними конкурентами в боротьбі за ліцензії?

— З європейських країн у моїй категорії ліцензії здобули борці з Росії, Азербайджану, Македонії… Залишаються Білорусь, Молдова, Румунія, Туреччина, Угорщина та Італія. Так що вистачає.

До речі, Європейський кваліфікаційний ліцензійний турнір із боротьби повинен був відбутися в Будапешті з 19 по 22 травня, але вже після інтерв’ю з Андрійцевим стало відомо, що його перенесли на квітень.

Тож бажаємо успіху землякові!