Через загрозу епідемії коронавірусної інфекції Кабінет міністрів запровадив обмежувальні заходи в Україні з 12 березня по 3 квітня.

За інформацією урядової прес-служби, Кабміном, зокрема, запропоновано введення обмежень на проведення масових заходів, у яких запланована участь 200 та більше осіб. Але це не стосується заходів державної необхідності. Проведення спортивних заходів можливе з дозволу міжнародних організацій, але без глядачів.

Також заплановано введення карантину в усіх навчальних закладах строком на три тижні.

Карантин передбачає й закриття авіасполучення з деякими країнами та закриття більшої частини КПП — із 219 залишаться 49.

Тим часом

Батьки б’ють на сполох — куди подіти дітей на карантин. Не дивлячись на те, що уряд доручив місцевій владі забезпечити виконання та контроль за дотриманням вимог постанови, станом на вчорашній ранок більшість малинчан, які мають дітей-дошкільнят та школярів, не знали — вести чи ні своїх чад до дитсадків, відправляти в школу чи ні? Соцмережі буквально рясніли такими запитаннями. Як і іншими — куди подіти дітей на час карантину і як школярі наздоганятимуть пропущену програму?

Як бути із втраченим навчальним процесом у МОН поки мовчать, там досі інформують про основні досягнення команди тиждень уже як екс-міністра Новосад.

В інших країнах уряди виявилися більш підготовленими до карантину. До прикладу, в Італії міністерство освіти створило спеціальну сторінку для вчителів, на якій надало їм безкоштовний доступ до засобів групового відеозв’язку і готових навчальних планів в умовах карантину.

Іран зробив інтернет-доступ до всіх навчальних ресурсів для школярів безкоштовним.

На монгольському телебаченні транслюють шкільні лекції. У Гонконзі всі заняття — через вебку, навіть фізкультуру проводять, повторяючи рухи за вчителем.

Японія фінансово підтримує компанії, працівники яких змушені залишатися вдома, щоб наглядати за дітьми.

Але ми — в Україні…

«Випливла» і ще одна проблема. В Фейсбуці Машуля Галамага «озвучила» її для групи «МалинчанИ»:

«Сьогодні була в поліклініці, зайшла в аптеку і купила маску захисну, так як буду в Житомирі, а там без масок в лікарню не впускають і мене неймовірно вразила сьогоденна ціна на маски – 20 грн/шт, при тому, що місяць назад я купувала по 2 грн/шт! За 30 днів ціна виросла в 10!!!!!! раз… Я вважаю, що задля запобігання розповсюдження коронавірусу, ці маски мають продавати за копійки, адже багато хто дізнавшись ціну, просто розвернеться і піде в маси ділитися своїм букетом видихнутого повітря».

Люди з гумором відреагували на карантин анекдотом у тему.

Джерело в уряді:

12 березня в Україні буде оголошено Днем святого Карантину. За новою традицією, в це свято українці повинні сидіти вдома і відправляти один одному «карантинки».

Надсилаємо першу: