У Мінрегіоні відбувся круглий стіл, де презентовано пропозиції областей щодо кількості адміністративних територіальних одиниць. Житомирщину представлено у вигляді чотирьох районів.

Міський голова Олексій Шостак усе ж наголошує: «Ми керуємося офіційними документами… Останнє слово — за Верховною Радою».

6-го березня на сайті «Децентралізація в Україні» з’явилася інформація про проведення днем раніше у Мінрегіоні круглого столу, де були представлені результати обговорень, що відбулися в кожній із 24 областей України протягом вересня-листопада.

Захід, повідомляється, проходив за ініціативи Центру політико-правових реформ. Саме він, у рамках проекту «Підготовка та громадське обговорення обґрунтованої пропозиції нового районного поділу всіх областей в рамках реформи місцевого самоврядування України», підготував пропозиції щодо кількості нових адмінтеродиниць субрегіонального рівня. На розгляд присутніх було представлено нові карти з назвами та межами повітів (районів) по кожній області.

«Ці матеріали сьогодні вперше презентували в Мінрегіоні», — йдеться на сайті.

«Ми сьогодні поки не ведемо мову про те, як має називатися адмінтеродиниця субрегіонального рівня — район, повіт, округ чи ще якось. Ми сьогодні приступаємо до обговорення їх формату. Хоч такі обговорення тривають в країні з початком реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Та поки рано навіть говорити, де і скільки районів буде. Напрацьовані матеріали Центру політико-правових реформ тепер обговоримо у ширшому колі, залучивши, в тому числі, народних депутатів України. Думаю, Мінрегіон найближчим часом створить спеціальну робочу групу, яка займеться цим питанням. Фінальне обговорення плануємо за круглим столом у парламенті. Орієнтовно це буде в квітні», — зазначив під час заходу заступник міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

То, виходить, народні обранці ще «не в курсі» подій?

Коментуючи цю інформацію, Малинський міський голова Олексій Шостак зазначив, що керується лише офіційно отриманою інфомацією і сподівається на підтримку наших народних депутатів, адже саме ВР має сказати останнє слово у цьому питанні.

На підтвердження своїх слів наш мер надав редакції копію листа Малинській міській раді від народного депутата України «слуги народу» Тетяни Грищенко, датованого 24 січня ц.р.

«14 січня 2020 року, — йдеться у ньому, — відбулася зустріч народних депутатів України — представників міжфракційного об’єднання «Житомирщина» з Прем’єр-міністром Олексієм Гончаруком, Головою Житомирської ОДА Віталієм Бунечко, Першим заступником Міністра розвитку громад та територій громад України Дмитром Живицьким. Розглядалися питання щодо завершення процесу децентралізації та формування перспективного плану територій громад Житомирської області. Зокрема Малинський район залишиться як адмінстративно-територіальна одиниця та буде п’ятим у новій моделі адміністративно-територіального поділу області на додаток до раніше анонсованих Житомирського, Коростенського, Бердичівського та Новоград-Волинського».

Щоправда, не так давно на одному з малинських інтернет-ресурсів була інша інформація: «Тетяна Грищенко «зливає» Малинський район».

«Зазначимо, — наголошувалося у ній, — що йдеться не про нинішній Малинський район, а той, що може з’явитися в системі нового територіального устрою.

Для початку, звернемо увагу на те, що депутатка практично не проявляє активності у рідному Малині. Ще ж і надто, нещодавно Тетяна Грищенко проігнорувала спільну сесію міської ради та районної ради, які зібралися для того, щоб відстояти Малинську лікарню, а саме — щоб її внесли до списку опорних. Та ні, ані повідомлень від помічників, ані будь-якої згадки від самої депутатки.

Але саме під час проведення сесій обраниця поділилася у фейсбуці про більш важливе для неї — про з’їзд «Слуги народу».

Тим не менше, якби не «наїзд» на перспективу утворення Малинського району.

Нагадаємо, що раніше планувалося утворити 4 райони в Житомирській області: Бердичівський, Житомирський, Новоград-Волинський та Коростенський. Згодом до списку додали й Малинський. До майбутнього Малинського району мали увійти Народицький, Малинський, Радомишльський та Брусилівський райони.

Та ось новина — Тетяна Грищенко буде відстоювати Брусилівський район у складі Житомирського.

Про це депутатка написала у фейсбуці:

«…19 лютого до мене завітав голова Брусилівської райдержадміністрації Віктор Кондратюк. Від імені мешканців району він передав занепокоєння людей тим, що в процесі реформування адміністративно-територіального устрою Житомирської області Брусилівський район буде об’єднано з Малинським. Люди вважають, що в процесі децентралізації краще було б об’єднатись із Житомирським районом.

Домовились про те, що найближчим часом буду зустрічатись із головою ОДА Віталієм Бунечком і ставитиму питання про те, щоб внести відповідні зміни в перспективний план розвитку Житомирської області і віднести в процесі об’єднання Брусилівщину до Житомирського району…»

Можливо, так робиться політика? Але ж саме пані Тетяна перша публічно заявила, що Малинському району бути! Та от біда, якщо Брусилів піде в Житомирський район, то Малинський скроїти буде важко», — висловлювали припущення наші колеги.

Тим часом, «за» Малинський район, судячи з офіційних листів, (була принаймні) й Житомирська ОДА, про що на початку січня ц.р. письмово поінформувала Малинську міську раду заступник голови ОДА Наталія Остапченко:

«На лист … щодо утворення на території Житомирської області Малинського адміністративного округу (центр — м. Малин) у складі Малиського, Брусилівського, Народицького та Радомишльського районів повідомляємо, що обласна державна адміністрація надіслала 10.12.2019 листи Кабінету Міністрів України та Мінрегіону України з відповідними пропозиціями».

Ну, і останньою офіційно-епістолярною «вишенькою на тортику» став лист Малинській міській раді від Міністерства розвитку громад та територій України, датований 25.02.2020. У ньому, крім іншого, зазначено:

«Разом з тим, листом від 21.02.2020 №1044/2-20/06 Житомирська ОДА повідомила, що облдержадмінстрацією продовжується моделювання системи адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Житомирської області, а пропозиції, викладені у зверненні депутатів Малинської міської ради, будуть опрацьовані обласною державною адміністрацією у подальшій роботі».

Єдине, що втішає у цій незакінченій історії, що всі «за» утворення Малинського округу, зібрані у січні-лютому 2020 року, а у Мінрегоні розглядалися пропозиції ще вересня-листопада 2019-го. Проте чому Київ не встигає за Житомиром? І чи з такими темпами встигне? То ж, що нас чекає у квітні?