І все ж це обнадіює. І першим цю приємну новину доніс через Фейсбук наш земляк народний депутат України Андрій Пузійчук.

«Висловлюю велику подяку голові Житомирської ОДА Віталій Бунечко за те, що він відреагував на мої звернення, детально вивчив проблематику, почув жителів місцевих громад, які відстоювали своє право на отримання належних медичних послуг, і прийняв рішення про внесення до переліку опорних лікарень області ще чотирьох закладів охорони здоров’я, — написав нардеп.

— Отож на спільній нараді, яку ініціював голова ОДА, і де були присутні Дмитро Коваль, заступник Міністра охорони здоров’я, Володимир Пляцек, директор Центрального міжрегіонального департаменту НСЗУ, Тетяна Бойко, директор департаменту комунікацій НСЗУ, керівництво області, інші народні депутати, ми домовилися про внесення до переліку опорних:

– КНП «Олевська центральна лікарня»

– КНП «Малинська міська лікарня»

– КНП «Чуднівська центральна районна лікарня»

– КУ «Центральна міська лікарня №2 м. Житомира»

Таким чином будуть виправлені помилки обласного Управління охорони здоров’я, яке провело недостатню роботу в районах і яке тепер врахує визначені принципи формування мережі лікарень в Житомирській області. Крім того, буде дотримано основний критерій створення госпітального округу — доступність пацієнтів до отримання медичних послуг.

Вважаю, це гарна новина для жителів області!»

Невдовзі про свою «лепту» у добру справу відрапортувала і колега Пузійчука по ВР Тетяна Грищенко, яка, нагадаємо, проігнорувала спільну сесію міської та районної рад, які зібралися для того, щоб відстояти Малинську лікарню, а саме — щоб її внесли до списку опорних. Проте (цитуємо):

«Малинську лікарню буде внесено в оновлений список опорних медичних закладів! Як заявив 25 лютого голова Житомрської обласної державної адміністрації Віталій Бунечко, керівництво області буде ставити перед Урядом питання розширення мережі опорних медичних закладів. Серед закладів, які будуть внесені до оновленого переліку є і Малинська лікарня.

Дане рішення, звичайно ж, можна тільки вітати. Також хочеться подякувати за допомогу у вирішенні цього питання усім небайдужим. Насамперед, малинчанам, які не залишились осторонь. Саме ваша небайдужість стала фундаментом, на якому базувались мої звернення до керівництва області та Уряду. Також хочу подякувати колегам з міжфракційного об’єднання «Житомирщина». Під час нашої останньої зустрічі 22 лютого питання перегляду мережі опорних медичних закладів в області було одним із ключових. Дякую керівництву області, профільних відомств за належну увагу до цього питання».

В цьому ж пості Грищенко поділилась і ще однією гарною новиною:

«На цьому гарні новини не закінчуються. 25 лютого член нашої команди Виталий Семенюк довів у суді відсутність підстав для закриття лікарні (а її могли закрити за результатами позапланової перевірки Малинським міськрайонним відділом УДСНС у Житомирській області; акт складений в грудні минулого року вимагав заборонити подальшу експлуатацію будівель основного корпусу та поліклініки, але суд погодився з тим, що підстав для такого радикального рішення немає)».

І насамкінець додала:

«Вкотре хочу наголосити: питання здоров’я людей для мене, як для депутата завжди будуть у переліку найважливіших. Вирішення цих питань потребує консолідованої та конструктивної співпраці суспільства та всіх гілок влади без прагнення заробляти на цьому якісь політичні дивіденти. І нехай ця співпраця приносить нам ще більше гарних новин!»

Одначе більш гарною новиною буде, коли уряд прийме відповідне рішення — про внесення нашої лікарні до переліку опорних, адже остаточне слово за ним.