Акція протесту жителів Коростеня відбулася цього понеділка під стінами Малинського районного суду. Цього дня тут відбулося чергове слухання справи, суть якої полягає в тому, що жителі Коростеня вимагають через суд припинити діяльність Коростенського заводу МДФ.

Судова справа, за словами протестуючих, ведеться з грудня 2016 року. Тоді ініціативна група мешканців звернулася до суду з позовом про припинення діяльності підприємства та дотримання екологічних норм. На сайті «Вечірній Коростень» адвокат від містян Антон Соболівський ще у 2017 році інформував: «Постійно знижується рівень води в колодязях, а у деяких вона взагалі зникає, чого не спостерігалось раніше, до введення в експлуатацію заводу та його роботи. Якість питної води погіршується. З кожним роком ми спостерігаємо втрату якісних властивостей води і те, що вона стає технічною, однак вимушені використовувати її для пиття, приготування їжі, в побуті. Шум в процесі діяльності ПрАТ «Коростенський завод МДФ» вдень та вночі не дає можливості повноцінно відпочивати, негативно впливає на стан здоров’я та самопочуття. Промисловий пил шарами на ранок покриває транспортні засоби, подвір’я, а попрана біла білизна стає темною, сірою.Поприбиравши зовні будинків (помивши вікна, двері), на подвір’ї, чистоти не спостерігається, оскільки промисловим пилом все знову забруднюється, за невеликий проміжок часу вкривається шарами промислового пилу. Все це сліди забруднюючих викидів заводу в атмосферу в процесі здійснення своєї діяльності. І всім цим дихають люди, увесь цей пил, який ми бачимо вранці і спостерігаємо на протязі доби, осідає на наших легенях, дихальних шляхах. Люди почали більше хворіти, погіршилось самопочуття, стан здоров’я».

А поки суд декілька років вирішує, чи є порушення у діяльності підприємства, ПрАТ «Коростенський завод МДФ» вибрано керуючою компанією для індустріального парку «Коростень» та затверждено рішенням сесії у 2018 році як переможця конкурсу з вибору керуючої компанії.

Попередньо, як повідомляли місцеві сайти, Коростенським індустріальним парком, рішення про який приймалося ще у 2013 році, керувало ТОВ «Екобау Сервіс». Проте воно, нібито, порушило умови договору і міська рада розірвала угоду з товариством. «Коростенський завод МДФ» став єдиним, хто подав пропозиції на подальшу співпрацю з владою міста.

Стверджують, що основна мета створення індустріальних парків полягає в залученні інвестицій, необхідних для розвитку міста. Це сприятиме створенню нових робочих місць, упровадженню новітніх технологій у промисловому виробництві та, як результат, посиленому й водночас сталому просторовому і економічному розвитку території. Функціонування індустріального парку в кінцевому результаті має збільшити надходження до бюджетів усіх рівнів, а також зайнятість працездатного населення.

Мова про сторення індустріального парку у Малині активно ведеться протягом останнього року. За існуючою інформацією, він має розміщуватися на території колишнього летовища по вул. Романенка. Минулого року до Малина приїздили представники Агенції регіонального розвитку, яка активно просуває дане питання. За створення індустріального парку, зрозуміло, і влада міста. Проте чи не станеться так, що майбутнє підприємство (а ми ще не знаємо сферу виробництва, до якої воно належитиме) привноситиме не лише гроші до бюджету і притягуватиме інвестиції, а й серйозно шкодитиме довкіллю та здоров’ю малинчан. Чого-чого, а цього нам з вами точно не хотілося б. Ну і, до слова, стояти в майбутньому під стінами суду — теж…

А чи не чекає Малин подібна доля?