Людей, які б поєднували в собі багато чеснот та талантів у світі мало. Тому мені неймовірно пощастило познайомитися та поспілкуватися з такою людиною — Іваном Миколайовичем Салієм, яскравою особистістю, непересічним політиком, депутатом Верховної Ради двох скликань, представником Президента України, головою Київської міської державної адміністрації у 1992-93 роках. Фахівцем будівельної галузі, який очолює сьогодні  Асоціацію «Всеукраїнський союз виробників будівельних матеріалів та виробів», Комітет підприємців-виробників будівельних матеріалів та виробів при Торгово-промисловій палаті України, кандидатом економічних наук і письменником.

З під його пера вийшло чимало цікавих книг, остання — двотомник «Від утопії до утопії. Сто років експериментів. Досить ілюзій», в якому майстерно і глибоко проаналізував соціально-економічні процеси в Україні на світовому тлі, дав власні рекомендації виходу зі сталої кризи, яка тягнеться багато років. Частину книги він присвятив Подолу, котрий, як і увесь Київ, любить безмежно. Саме Івану Миколайовичу ми у великі мірі завдячуємо створенню музею Михайла Булгакова, реставрації Андріївського узвозу та розвитку цивільного будівництва, зокрема дострокового введення в дію станцій «Академмістечко» і «Житомирська» Святошинсько-Броварської лінії Київського метрополітену.

До Малина Іван Салій приїжджав неодноразово як спеціаліст будівельної сфери. Цього разу для відвідин у нього було кілька причин. Перша — тісна багаторічна дружба з Сергієм Васильовичем Диняком, генеральним директором ТОВ «Юнігран» — компанії, яка сьогодні займає провідні позиції на будівельному ринку України загалом та Київщини зокрема. Тож третій том «Від утопії до утопії» буде присвячений нерудним підприємствам Малинщини, їх багаторічній історії, славному минулому та сьогоденню, бо Київ, можна сказати, стоїть на малинському граніті. Певно, не всім відомо, що гранітну продукцію для житлового, промислового й будівництва Київського метрополітену Пинязевицький кар’єр постачав ще з 1947 року, а Малинський каменедробильний завод — з 1956-го. Іван Салій, відвідавши добувні підприємства нашої компанії, і сьогодні дав високу оцінку їх роботі та, власне, якості продукції.

Зустрівся Іван Миколайович і з нашим відомим земляком-істориком Василем Івановичем Тимошенком. Під час зустрічі аналізували історичне минуле, шукали причинно-наслідковий зв’язок, розмірковували, чому, маючи вигідне місце розташування, невеликі відстані до Києва та Коростеня, який вважається Древлянською столицею, Малин стоїть осторонь історичного минулого Древлянської доби, часів княгині Ольги та Володимира Великого. Був приємно вражений наш гість музеєм М.М. Миклухо-Маклая, що в Малинському лісотехнічному коледжі, де зібрані вражаючі експонати та проведена чудова екскурсія, але відзначив, що такому музею місце в середмісті, а не на околиці.

Що ж, цікаві зустрічі відбулися, тому з нетерпінням чекатимемо на третій том книги «Від утопії до утопії», де будуть проведені історичні паралелі розвитку і становлення нашого краю  та розповідь про наших славних земляків.

Ольга ЯВОРСЬКА.

На фото: Іван Салій (справа) з Василем Тимошенком (зліва) та Сергієм Диняком обговорюють зміст майбутньої книги.