Абонплату за доставку газу не скасовано. Уряд шукає механізми пониження  градусу невдоволення у населення

«У Нацкомісії, що встановлює тарифи, відреагували на ситуацію з платіжками за доставку газу, що надійшли людям, які газом узагалі не користувалися. Щоби взагалі не платити за цю послугу, споживачам радять відрізати газ. У протилежному разі платіжка за доставку надходити буде, але їм нараховуватимуть у рази менше, ніж нарахували наразі», — така інформація з’явилася цього тижня одразу на багатьох інформаційних сайтах всеукраїнського масштабу.

«Рахунки будуть, бо утримувати мережі потрібно, навіть якщо ти не споживаєш газ, але ти хочеш відімкнути кран і щоб там газ був. Утримувати мережі треба — рахунки будуть. Втім ми змінюємо методологію і рахунки будуть мінімальні», — обіцяє голова НКРЕКП Валерій Тарасюк. Обіцяють власнику квартири з газовою плитою, яку він із рік не вмикав, за доставку нарахувати близько трьох гривень, а там, де ще є газова колонка — 10 гривень. А господарю приватної оселі доставка обійдеться 20 гривень.

Нові платіжки з меншими сумами мають надійти вже наступного місяця і нібито знову на одному папірці. Уже після гроші розподілятимуться по різних рахунках. Розділення платежів — це крок до запуску ринку газу. Уже наприкінці весни, обіцяють, споживачі зможуть обирати собі постачальника газу, як мобільного оператора. Рахунки, які вже прийшли, споживачам усе ж радять оплатити.

«Я б радив заплатити. Потім вони отримають приємний сюрприз, коли побачать перерахунок, і що вистачило не на місяць, а на пів року», — зазначає Тарасюк.

Тим часом

АТ«Житомиргаз» на власній сторінці у мережі Фейсбук відповіло на обуренні закиди про те, що люди з власних кишень платили за труби, обладнання і підведеденнягазомережі до будинків:

«Розвінчуємо міфи!

— Ми будували газопровід, він наш — тому не повинні платити за доставку по ньому газу.

На жаль, газ у вашій трубі сам не з’являється. Газові мережі — це складний комплекс компресорних станцій, газорозподільних станцій, газорегуляторних пунктів, станцій катодного захисту. Без них, окремий фрагмент трубопроводу — це просто труба.

Газ рухається мережами до споживача завдяки керованому зниженню тиску: від високого до низького. Це процес забезпечується 50-ма тисячами співробітників, які регулюють тиск та газове обладнання, щоб газ дійшов до кожної оселі. Лише вони забезпечують безперебійність та безаварійність газопостачання!

Без них у вашій трубі газу не буде!»

Так то воно так. Але ж… Без так званих наших труб чим би займалися оті 50 тисяч газівників?

Ну а в онлайн-кабінетах абонентів у розділі «Доставка газу» поки що за лютий фігурують нулі. Хоча здійснити оплату доставки споживачі мають до двадцятого числа поточного місяця. Якою вона буде і чи зазнає змін, дізнаємося вже найближчим часом. Відтак «газуємо» далі, проте зі значно меншою швидкістю, ніж було прогнозовано наприкінці минуло року.