Тема оплати за транспортування газу набула свого продовження, вилившись у Малині в акцію протесту та ухвалу кількох звернень.

Минулого четверга кілька десятків малинчан на знак протесту спалили під стінами Малинського «газового» платіжки за транспортування газу.

«Не під ті стіни вийшли ви, хлопці…» — відреагували соцмережі під викладеним у Фейсбуці відео.

Це була тільки попереджувальна акція, надалі влаштувати пікет плануємо під стінами «Житомиргазу», — відповів на це один із організаторів акції Микола Поліновський.

«Акція була під управлінням газового господарства, — прокоментував він. — Зібралась ініціативна група, бо вирішили, що так терпіти більше не можна. Це платіжки, це та капля, яка збудоражила всіх, не залежно від політичних вподобань і переконань. Сьогодні ми провели попереджувальну акцію. Бо є питання і по власниках тих мереж, по олігархах, які приймають рішення у вигоду своєму карману, за рахунок споживачів. Далі я планую, що на сесії міської ради буде винесене питання про звернення до президента про відміну даної постанови. Я знаю, що і депутати обласної ради теж до цього питання підключаться, на цю сесію вони будуть виносити це питання. Також звернення до народних депутатів. І наступна акція буде у Житомирі вже під стінами «Житомиргазу». І маю на меті, щоб такі акції були по всій Україні», — резюмував активіст.

«Вимагаємо негайно скасувати постанову НКРЕКП про так звану «абонплату за транспортування газу», як таку, що є грабіжницькою та здирницькою, — додав інший громадський активіст Валентин Сербін. — Ми самі, власним коштом прокладали собі газ до своїх осель і вже заплатили десятки тисяч гривень за ці підключення. Згадана ухвала — це нахабний та цинічний грабунок народу», — зазначив Сербін, повідомивши, що зараз готує листи та звернення до міської влади, депутатів обласної ради та народного депутата від нашого виборчого округу Тетяни Грищенко.

Нагадаємо, за рішенням НКРЕКП, плата за доставку газу вилучена з рахунку за газ: тепер за газ потрібно сплачувати постачальнику, а за його доставку — окремо, за рахунком АТ «Житомиргаз»: для жителів Житомира та області вартість становить 1,068 грн. за м куб. в місяць.

Наступного після спалювання платіжок дня, себто минулої п’ятниці, відбулася чергова сесія Малинської міської ради, одним із рішень якої було — направити звернення до Президента та Кабміну України з вимогою негайно скасувати ухвалу НКРЕ про так звану абонплату за транспортування газу, як таку, що є грабіжницькою та здирницькою.

До речі, колеги наших депутатів із Мукачевого в зв’язку з цим зібрали позачергову сесію й прийняли рішення, вже назване прецедентом, який може поширитися на інші міста та зруйнувати «сірі газові схеми». А саме — цим рішенням депутати повернули територіальній громаді міста Мукачево та передали на позабалансовий облік управлінню міського господарства Мукачівської міської ради майно підвідної газової мережі, яке свого часу безоплатно було передане на баланс Мукачівській філії ВАТ «Закарпатгаз». Така передача газових мереж на баланс міста, зазначається, робиться заради недопущення необгрунтованого та безпідставного безоплатного використання майна (підвідної газової мережі) територіальної громади та з метою ефективного їх використання в інтересах мешканців міста.

Тим часом, не забарилася й реакція з даного приводу нашої народної депутатки Тетяни Грищенко. В улюблений для себе спосіб — через соцмережі — вона опублікувала (цитуємо):

«Запровадження так званої «абонплати за транспортування газу» викликало чималий резонанс у суспільстві. Це, якщо казати м’яко. Доводиться чути про невдоволення цим кроком і від моїх виборців. Ідучи на вибори, я обіцяла людям, що захищатиму їхні інтереси і задекларувала те, що люди лишатимуться найголовнішою цінністю, яку я буду відстоювати. Саме тому мною було направлено звернення до Кабінету міністрів (як вищого органу державної влади) та до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг.

У зверненні прошу переглянути та скасувати несправедливе рішення про запровадження «абонентської плати за транспортування газу».

Також прошу встановити справедливу ціну на газ із урахуванням витрат на його транспортування до абонентів.

…Копію направила Президенту, оскільки питання вважаю таким, що потребує невідкладного рішення і дуже розраховую на підтримку Глави Держави».

«А чим ви думали коли тиснулина зелену кнопочку?» — написав під цим постом Саша Кравчук.

Підстава задати таке питання депутатці є. Адже, свого часу, вона підтримала законопроект 2239, завдяки якому люди мають сплачувати додатково за транспортування газу. Чи вже забулося?

Як би там не було, вселяє надію інше: петиція з вимогою скасувати абонплату за транспортування природного газу, розміщена на сайті президента України Володимира Зеленського, набрала необхідну кількість підписів.

Вона була зареєстрована 20 січня, а станом на середу, 29 січня, вже набрала 28825 підписів при необхідних для розгляду президентом 25 тисячах, і це при тому, що збір голосів триватиме ще 83 дні.

Собака — за комуналку

Не встигли вщухнути пристрасті довкола платіжок за транспортування газу, як «слуги народу» підкинули новий привід для обурення. В ефірі одного з ток-шоу минулої п’ятниці член парламентської фракції партії «Слуга народу» Євген Брагар запропонував пенсіонерці продати собаку елітної породи, аби сплатити борги за комунальні послуги.

66-річна Любов Колюча із села Аджамка на Кіровоградщині вирішила подзвонити до телеефіру політичного шоу, коли мова там зайшла про тарифи. Їй не зрозуміло, чому вона має платити за транспортування газу, коли мешканці села самі скидались, аби провести газ до своїх домівок, а сам газ і без того дорогий.

Колюча каже, що під час ефіру відповідь депутата не почула: побігла на кухню, де пікся хліб. Аж раптом їй почали дзвонити односельці й журналісти, які розповіли жінці про пропозицію депутата продати собаку, аби сплатити комуналку. Каже, навіть не повірила, що це правда, поки сама не переглянула відео в записі.

«Як це так на всю країну можна було казати про собаку? Можна було сказати, що в нас тяжке становище, що якось воно та й буде, що будемо допомогу виділяти. Тим паче за них ми голосували, їм ми повірили. А тепер довіри ніякої…

Сказала б йому мозок продати! І хай думає, кому, де і що казати. Він просто себе опозорив. Показав свою гуманність, свій розум і показав, хто знаходиться в «Слузі народу».

Жінка, як довідались опісля журналісти, має 31 рік стажу. Працювала диспетчеркою на автовокзалі, а згодом в дитячому інфекційному відділенні лікарні у Кропивницькому. У сільській хаті живе сама. За компаньйонів має старенького Шарика — чорного і кудлатого безпородного пса, якому вже 14 років, і кицьку Марусю. Продавати Шарика жінка, звісно ж, не планує.

Соцмережі глузують з політика вже який день. Люди радять йому продати «родичів, печінку і нирки». І навіть виставили самого Брагара на ОЛХ.

Але, як мовиться, все це було б так смішно, якби не було так сумно…

Ще два чинoвники oскaндaлились своїми заявами

Заява перша: «Я тoчнo знaю, пeнсiонeри лягaють в лiкaрні, щoб пoїсти нaхaляву»

Черговий чиновник не зміг стримати своє обурення з приводу бюджетників, і заявив, що пенсіонери — це хитрі халявщики, які лягають в лікарні тільки заради того, щоб безкоштовно поїсти.

Власне, заступник міністра охорони здоров’я Михайло Мальцев і повинен забезпечувати громадянам адекватні умови лікування. І він упевнений, що саме цим і займається. Зокрема, в Яйве він запропонував замінити цілодобове лікування на послуги денного стаціонару, а зайвий пер-сонал і ліжко-місця в двох лікарнях скоротити.

Заступник міністра власною персоною приїхав розповісти про нескінченні плюси такої «оптимізації». І ось його пряма мова:

«Я вважаю, що персонал, який працює в нічні зміни, просто просиджує години і отримує зарплату ні за що. Ночами ніхто нікого в лікарні не лікує. Що стосується пенсіонерів, яким нібито життєво необхідний цілодобовий стаціонар, то можу з упевненістю заявити, що більшість з них не мають таких серйозних захворювань. Якщо хочете, 90% лягають в лікарню, щоб відпочити від домашніх справ і безкоштовно поїсти, заощадивши на продуктах. Це ще називається дармоїдство. І заради цього ми повинні витрачати мільйони бюджетних коштів?»

Пенсіонери і незаможні останнім часом стали просто кісткою в горлі для чиновників будь-якого рівня. Вони без кінця звинувачують їх то в дармоїдстві, то в ліні, то в алкоголізмі.

Висловлювання Мальцева викликало хвилю обурення в мережі. Адвокат Алхас Абгаджава написав у Фейсбуці обурений пост: «Послухай, Михайло Мальцев, скотина в піджаку! Я готовий штраф заплатити за образу. Причому, ображаю я зараз нещасну худобу, яка на відміну від тебе, користь приносить, а не шкоду. Так ось! Ти жер цю халяву в лікарні? І з якого переляку вона — халява? І чи багато ти, тварь, бачив необгрунтованих госпіталізацій пенсіонерів? Тут обґрунтованих-то люди не можуть добитися…»

МОЗ довелося вибачитися за висловлювання заступника міністра, а міністр охорони здоров’я регіону Оксана Мелехова «обіцяла провести роботу в цьому напрямку» зі співробітниками МОЗ.

Заява друга: «Пенсії платити не потрібно, діти подбають про батьків! Я з задовленням їх відміню!»

Таку скандальну заяву з приводу пенсійної реформи зробив у прямому ефірі NewsOne під час перерви в засіданні Верховної Ради радник прем’єр-міністра з економічних питань Олексій Мушак.

На його думку, українці і так допомагають батькам, які в свою чергу зобов’язані ще десь працювати. Таким чином, як він вважає, пенсії як такі не потрібні. Дефіцит пенсійного фонду на сьогоднішній день — більше мільярда гривень. Якщо ж скасувати пенсії, то почнеться економічний підйом.

Це одна з найбільш цинічних заяв нової влади. Це куди жорсткіше пропозиції продати собаку, щоб заплатити за газ, обурюються люди старшого віку.