Війна за лікарню теж іще не програна, — переконує міський голова

Минулої середи міський голова Олексій Шостак вирішив поспілкуватись з місцевою пресою й відповісти на всі запитання журналістів, що накопичилися за рік — після останньої такої зустрічі. Були серед них і ті, тож бути чи не бути Малину центром адміністративного округу, а нашій лікарні — в статусі опорного закладу. Оптимізм, з яким мер говорив про це, вражав. Одначе…

Новина, яку оприлюднило напочатку цього тижня управління охорони здоров’я ОДА, ошелешила багатьох малинчан:

«Кабінет міністрів України затвердив перелік опорних закладів охорони здоров’я у госпітальних округах на період до 2023 року… На Житомирщині до переліку опорних закладів увійшли 7 лікарень…»

Малинської, забігаючи наперед, у цьому переліку немає, і це схвилювало.

Але спочатку про те, які ж лікарні в нашій області стали опорними закладами. За інформацією облздороввідділу, це:

Бердичівська міська лікарня;

Коростенська центральна міська лікарня;

Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання;

Овруцька міська лікарня;

Житомирська центральна районна лікарня;

Центральна районна лікарня ім. Д. І. Потєхіна (Коростишів);

Лікарня №1 (Житомир).

Чому саме вони?

За інформацією заступника начальника відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги Житомирської ОДА Юрія Павлюка, обирали такі лікарні, аналізуючи наявність у ній сучасного обладнання, доступність, кількість спеціалістів і змогу працювати 24 на 7.

«Це дослідження проводило американське агентство з підтримки реформи охорони здоров’я Deloitte. Воно вивчало усі заклади охорони здоров’я Житомирщини і по цих критеріях у кожному окрузі були визначені найкращі лікарні», — додав Павлюк.

Отже, Малинська лікарня перевірку цими критеріями не пройшла? Виходить, оптимізм нашого міського голови не більше, ніж бравада?

Схоже, нерви здали й у нього самого. Принаймні так судити змушує викинутий ним у соцмережах гнівний пост. Він же, цей письмович спіч, проливає й трохи світла на тему нашої лікарні. Цитуємо (без жодних стилістичних і граматичних правок) повністю, аби не бути звинуваченими в упередженості:

«Шостак Олексій

31 января в 22:08

РЕАГУЮЧИ НА ДОПИС

ПРО ЛІКАРНЮ

Коли читаєш окремі дописи, іноді складається таке враження, що дехто просто смакує негатив, малючи при цьому апокаліптичні картини для нашого міста по принципу « все пропало», а інші підхоплюють ці припущення і носяться з ними, як Міронов з трусами на гілці у фільмі Брильянтова рука.

Так було і з коростенським госпітальним округом, який пішов у минуле, так починалося і з адміністративним округом (районом) по якому є проміжний результат, зараз черга дійшла до лікарні.

В рамках реформ, які базуються на укрупнені, ми дійсно маємо проблеми, які похідні від невеликої кількості населення малинщини та невдалого, з точки зору логістики і малої кількості населення прилеглих районів.

Інша проблема, утримання та стан лікарні, якою дійсно не займалися десятиліттями, але за останні роки, СПІЛЬНИМИ зусиллями різних гілок влади, в тому числі і меценатів та підприємств міста, наша лікарня змінюється, і це не можна не помічати. Це і пологове, і оперблоки, дитяче, морг. Вже робимо приймальне та терапію і підемо далі. Маємо багато сучасного обладнання, і рентген та узі, ставимо КТ, чим може похвалитися 3 міста в області. Я всього навскид не згадаю, а про плани не буду, поки вони не стануть реальність, але вони серйозні.

Невже важко зрозуміти, що результати досягаються лише спільними зусиллями тих, хто може і має на це впливати.

Прикладом є адмінокруг з центром в Малині, по якому працювали і місто, і район, і обласні, а зараз на своєму рівні і наші народні депутати.

Читаючи допис, про «все пропало», який виходить від ЛІКАРЯ, а без участі лікарів точно «все пропало», виникає запитання, а як нам, представникам міської, районної рад, обласним та районним депутатам реагувати. Можливо опустити руки? Можливо почати показувати пальцями один на одного, призначаючи винних? Лікарь на мера, на головного лікаря ті на голову районної ради, той на голову РДА, потім на обласних депутатів, а враховуючи, що йдеться про рішення кабміну то і на народних, і так по кругу. Почнемо переписку у ФБ. Результат буде? Звичайно буде, саме такий як написано у дописі лікаря.

По суті питання

Від себе, по статусу лікарні ніхто не сидить не чекає з моря погоди. Ми постійно співпрацюємо як областю так і з міністерством, виконуючи їх рекомендації по максимальному наближенню нашої лікарні до критеріїв статусної.

Нас НЕ ЦІКАВИТЬ опорна лікарня, бо такі лікарні розтануть як коростенський госпітальний округ. НАС ЦІКАВИТЬ лікарня інтенсивного лікування, що дасть можливість зберегти всі існуючі відділення.

Такі лікарні будуть визначені госпітальною радою області до кінця цього року і наша лікарня на даному етапі сприймається в такому статусі.

Але, ще раз, ТІЛЬКИ СПІЛЬНІ ЗУСИЛЛЯ принесуть результат.

Влада знає свої задачі, на рівні міста, району, області і народних обранців, і вже виконує їх чого б це не вартувало

АЛЕ

Влада не може лікувати, оперувати, приймати пологи, проводити профілактику, тощо.

І головне, з 1 квітня для вторинки починає діяти принцип «гроші йдуть за пацієнтом».

Кошти, які вже передбачені Службою здоров’я на нашу лікарню, це не кошти на заробітну плату, а кошти на медикаменти для пацієнтів, і саме від кількості наданих послуг в місяць (пролікованих пацієнтів) буде залежати, яка оплата за послуги надійде в лікарню, і саме з цих надходжень, в залежності від особистого внеску кожного лікаря, буде залежати і його заробітна плата.

Так що потрібно чітко зрозуміти, що умови, обладнання – це влада. Професіоналізм, увага, повага, чемність до піцієнта і результат лікування – це лікарі.

Якщо ми цього не усвідомим і продовжимо в режимі «все пропало» і «хто крайній», через певний час все це стане неважливим біля «розбитого корита», бо наші конкуренти такими дурницями займатися не будуть.

Я сподіваюсь, що ті, кого це стосується, мене почують і зрозуміють, бо ми в одному човні.

А для малинчан – все буде добре, ми руки не опустимо, хто не може – навчимо, хто не хоче – заставимо».

Про те, що перелік опорних лікарень може до кінця року ще змінитись, зазначив в своїй інформацієї й той же заступника начальника відділу медицини катастроф та організації медичної допомоги Житомирської ОДА Юрій Павлюк. Отже, не все пропало?

Тим часом, цього тижня була оприлюднена й інша інформація: «В Житомирській області буде 62 ОТГ, пропозиції об’єднання «навколо однієї заправки» не враховували».

Карту Житомирської області, поділеної на 62 ОТГ, 5 лютого у Facebook оприлюднив голова облдержадміністрації Віталій Бунечко. Презентація також відбулася під час брифінгу голови ОДА 5 лютого.

«Це остаточний варіант, який обласна державна адміністрація подала на Уряд після проведення консультацій, я сподіваюся, що він буде затверджений», — сказав губернатор.

Він також навів приклад, коли високопосадовець хотів створити ОТГ навколо своєї заправки:

«Є такий приклад — створення об’єднаної територіальної громади навколо однієї заправки. Я умовно так кажу, але фактично воно так і було. Є один із посадовців центральних органів влади, який вирішив оселитися на Житомирщині, в нього там є заправка, є ресторан і три села, й він хотів об’єднати це в ОТГ…» Не вийшло…

Що вийшло з Малинським районом? Судячи з презентованої Карти, крім уже створеної Чоповицької ОТГ, на території Малинщини буде ще одна — з центром у місті Малині, довкола якого мають об’єднатись всі інші населені пункти району.

Продовження теми, а також, про що ще говорив міський голова на зустрічі з журналістами — в наступних номерах «СП».