До наступних місцевих виборів ще більш як півроку (за Конституцією, нагадаємо, вони мають відбутися 31 жовтня ц.р.), а в Малині дехто, схоже, вже на малому старті.

У минулі вихідні «в народ» був закинутий такий собі опитувальник із шести питань — для вивчення громадської думки. Хто стоїть за цим — дізнатися поки що не вдалося. А от сам опитувальник у руки журналістів місцевих ЗМІ потрапив.

Судячи з нього, невідомих «соціологів» цікавить на сьогодні шість запитань. Перше — чи знають люди, хто є головою міста Малин (хоча правильно — Малинським міським головою), і два варіанти відповідей — «так» чи «ні». Цікавить опитувальників і те, як малинчани оцінюють роботу свого мера за п’ятибальною шкалою.

За такою ж шкалою пропонують оцінити й проблеми нашого міста в різних сферах життя: роботу громадського транспорту, медичне обслуговування, прибирання міста, стан доріг і паркових зон, культурне життя та інше  — уже на думку самих містян.

Наступне питання також стосується проблем, одначе вже тих, які «локально» існують в районі, «в якому ви проживаєте», (мається, певно, на увазі мікрорайон, а не увесь Малинський).

А далі те, задля чого, певно, усе це «зондування» — питання про те, за кого б малинчани проголосували на посаду Малинського міського голови та депутатів облради від нашого міста, якби вибори відбулися вже найближчої неділі.

Серед пропонованих кандидатів, яких також просять оцінити за п’ятибальною шкалою — «позитивно», «скоріше позитивно», «нейтрально», «скоріше негативно» і «негативно», аж 12 претендентів на мерське крісло. Серед них —  нині діючий міський голова Олексій Шостак, депутат облради Олег Дзюбенко, екс-глави Малинської РДА Юрій Рудченко та Дмитрій Кисельчук, екс-кандидати в народні депутати по Малинській «мажоритарці» під час останніх виборів до ВР Валентин Сербін, Богдан Ходаковський та Сергій Недашківський, відомі в Малині громадські активісти Олексій Семенів, Павло Іваненко, Микола Поліновський та Василь Федоренко і менш відома — Наталія Марущак. Пропонується і «ваш варіант».

Як і в наступному запитанні — за кого з кандидатів до обласної ради проголосували б малинчани, якби вибори відбулися цієї неділі? Правда тут, пропонований список претендентів набагато менший. До нього увійшли нині діючі депутати облради Олег Дзюбенко й Сергій Диняк, їх колега Микола Рудченко і його син Юрко (той самий екс-глава Малинської РДА), ну і Богдан Ходаковський, який після поразки на минулих парламентських виборах по нашому округу останнім часом помітно активізувався у соцмережах.

Одне слово, стає уже цікаво.

До речі, цієї середи відбулася традиційна уже зустріч нашого міського голови з представниками місцевих ЗМІ, де Олексій Шостак не приховував, що збирається брати участь і в нинішній гонці за мерську булаву.