Цієї зими немає снігу, який би прикрив своєю чистою пеленою усі папірці, пляшки, недопалки до весни, коли ми дружно почнемо прибирати. Цієї зими у Малині на узбіччях доріг — гола правда нашого невігластва та водночас безпорадності.

Смітники починаються майже з центру — від ринку, а якщо прямувати до мосту через Іршу й звернути одразу наліво до вулиці Набережної, продовжуються просто понад річкою. Під ногами — сміття, в кущах, в непролазних верболозах — сміття (на фото внизу)…  А ще — з під грунтової дороги виглядає кінець широченної труби, з якої тече, на перший погляд, чиста вода (на фото вгорі справа), ліворуч же від труби, ніби з-під землі вибивається брудний потічок побутових стоків, який впадає до вже ширшого рівчака, і вже звідти увесь цей брудний коктейль вливається до Ірші, куди ми ходимо відпочити та скупатися.

У соціальній мережі Фейсбук просто кричущий допис:

«До Ірші зливають нечистоти у районі вулиці Набережної. Зафіксовано несанкціоноване зливання в Іршу на ділянці схилу між вулицею Набережною та руслом річки. Вода із бетонної труби вільно витікає до водойми.

Поруч із даним джерелом несанкціонованого водовідведення виявлено ще одне джерело забруднення природного середовища каналізаційними стоками. З-під дорожнього полотна б’є струмінь брудної води, який утворився, швидше за все, через порив чи переповнення системи комунікацій централізованого водовідведення, у кращому разі. Зовні неможливо визначити, де саме система дала збій і де локація пориву. Ці два струмені рідини проклали русло похилим берегом Ірші і роблять свою брудну справу.

Прохання до відповідних служб чи прямих винуватців забруднення довкілля терміново усунути порушення закону та правил благоустрою Малина».

Коментарі до цього та схожого дописів не забарилися:

Lara Goroschenko: «Это я видела лет пять уже льется».

Тобто, шановні? П’ять років? І що, досі всі все бачили і мовчали?..

Тим часом, Olexander Gladkikh продовжує тему (тут і далі — без жодних правок): «Прикро, але проходячи через перший ставок в парку по запаху розумієш, скільки нечистот йде до Ірші. Це жах. Перемогти це мабуть повністю можна з програмою розвитку міської каналізації та грантів на євро септики».

Саша Дан: «Перемогти це можна, замурувавши цю трубу, а хазяїну цієї труби надавати по є&альнику, але дивлячись, скільки людей відреагувало, то зло бере!»

Катерина Пупкина: «Жах. Де служби , де комісії, інспектора???? Робіть щось влада??»

Олесь Давидюк: «(Вельмишановні) міська адміністрація, та інспектори з благоустрою, у вас є фото- відеодокази того що і хто зливає, що вам заважає припинити це. Чи можливо ці порушники вам платять щоб ви закрили очі на стоки, або «кум, брат, сват…»

Сподіваємося, почуємо офіційні відповіді на ці запитання.

Тим часом, у коментарях до цього допису з’явилося фото ще однієї такої мокрої та брудної проблеми:

«Я вам розкажу більше… — пише Rostislav Ismailov, — як повернути на вулицю Мічуріна з вулиці Кримського, в сторону прожектора, з правої сторони канава для відводу дощової води. Зверніть увагу, в цю канаву зливається каналізація».

І це не поодинока проблема. Є у Малині будинки, звідки просто з фундаменту стирчить труба (явно не димохід).

Є й вулиці з нібито системою водопониження, яка наразі, у бездощову пору, з водичкою, що смердить побутовою каналізацією. А повз — щодня ходять мешканці такої вулиці на роботу та з роботи, водять за руку дітей, разом усі вдихають цей сморід та врешті-решт призвичаюються. І не так уже й смердить та вода. І не так уже ріжуть око хащі з бур’янів та гілляччя, якими чиясь «дбайлива» рука прикрила ганебний потічок, що об’єднав своїм брудним єством багатьох сусідів. А ще є будинки з вигляду заможних господарів, від паркану яких злодійкувато  виглядає прокопана канавка. Чого тільки у нас немає…

Гарна назва вулиці — Набережна. Але якби той, хто йменував її, знав, у що перетвориться берег Ірші біля неї, то не думав би довго й охрестив її вулицею імені Пішло-воно-все-до-біса. Для нас, невдячних нащадків, які крадуть чисте довкілля… у самих себе. Чи зупинимось коли?

P.S.

Olga Gura: «Частина Малина живе в якомусь постапокаліпсисі. І нічого не змінюється з кількістю акцій прибирання екоактивістами»…