Менше місяця минуло з того часу, як на одній з центральних вулиць Малина — імені Шевченка — було закінчено роботи з заміни частини центрального водогону. Техніку, ремонтників, купи піску і глибоченні канави малинчани спостерігали й терпіли незручності з минулої осені й аж до грудня — останнього акорду, яким стало відновлення асфальтового покриття на місці розкопаних ділянок дороги.

Здавалося б, ось він, довгоочікуваний кінець дорожнім мукам. Та чи кінець? І місяця не минуло, як на перехресті вулиць Шевченка та Винниченка, біля каналізаційного люка асфальт просто тріснув та проломився (на фото справа). Не краща картина і біля прокуратури та Центру зайнятості. Ямки, ямочки, ямища… Дорожнє полотно — нерівне, новий асфальт в деяких місцях покладено нижче основного покриття, що вже викликає масу нарікань від водіїв та пішоходів також…

Отож, чекаємо на весну нового ремонту після недавнього ремонту?

Тим часом, у соціальних мережах з’явилися фото грунтових вулиць Малина, яких у місті обласного значення, досі чимало. Зараз вони — у суцільних ямах. Ну, і, звісно, відповідні коментарі.

Віктор Власюк: «Отже поїхав колядувати на веліку, попав на вулицю Горького, порадувався, що я не маю авто, вирішив передати привітання меру м. Малина від жителів вул. Горького і власників авто. Слів бракує, тільки фото.

А далі посипалось:

«Заводська краще :-)»

«Романенка найкраща»

«Іршанська.не.відстає!!!»

«Дібрівська така ж»

«Заводська, Гайдара, Крилова приєднуються до вітань!»

«Широка від «Прожектора» ще гірша…»

«Царське ще луче»

«Пр. Київський та вул. Київська передають вітання. Ні дороги, ні світла»

«По Некрасова вже не то що їхати, а і йти не можливо!»

«Точно така сама біда на Поліській вулиці та на Пиріжківській. Просто жесть»

«Місячні кратери…» — влучно охарактеризувала стан наших доріг одна з малинчанок.

Зрештою, міський голова не втримався і запропонував:

«…Давайте подискутуємо публічно. Дайте мені, як спеціаліст, пораду, що робити, а я відповім».

Пропозиція стосувалася спочатку Віктора Власюка, який першим порушив тему доріг у нашому місті. І той відповів:

«…перш за все замовити проектну документацію на водопостачання і водовідведення по місту а далі працювати згідно наявних коштів по окремих вулицях. Але, головне, не зесипайте вулиці відсівом, як в минулому році біля «Фуршета», це – дорога в нікуди».

Мер з пропозицією не погодився:

«Я не думаю, що саме проблема водопостачання стала причиною означеною Вами проблемою, але я готовий, при Вашому публічному зобовязанні вирішити цю проблему – прийняти Вас на плат-

ній основі на роботу, на термін вирішення цієї проблеми. Ми, малинчани, будемо Вам вдячні, якщо більше таких проблем в нашому місті не буде, а потім поділимось досвідом з іншими містами нашої держави».

На цьому дискусія не завершилася — малинчани були на диво активними в обговоренні проблеми. Зрештою той же Віктор Власюк написав:

«Щоб даремно не сперечатися, нам всім потрібно зрозуміти, що покриття вулиць повинно бути з будівельного матеріалу – це щебінь. Відсів з кар’єру – це сміття. Сміття не витримує тиск від автомобілів, а в суху погоду дає пилюку…»

Малинчани підтримали:

«…про пил згодна, влітку пилюка стоїть така що коляскою біжимо в проулки (живемо на заводській) одяг сушити нереально фрукти з дерев тричі треба перемити і т.д.» — лиш один з багатьох відгуків щодо підсипання вулиць відсівом.

Зачепили й інший аспект проблеми:

«Хоча б якусь доріжку грейдерували, щоб пішоходи і коляски могли нормально пересуватись, особливо в темноті»

«…приїхавши до Малина на тиждень до близьких, проїздив каляскою по місцевих дорогах, пригаючи по бардюрам різних розмірів, у нас зломалась навпіл ручка в колясці…»

Зрештою дискусія переросла у взаємні звинувачення.

«…така ситуація практично по кожній вулиці!!! Складається враження, що вони (влада міста — прим. Ред.) або не їздять по відсівних вулицях, або ж легко виражане «плоскостопіє» голови!» — не найобразливіше зі звинувачень. Принаймні порівняно з ось цим:

Олесь Давидюк: «В нас ніколи не буде порядку, поки срание пидарські депутати не набьють кармани баблом щоб поїхати відпочивати, а на здачу може і зроблять щось для міста, вибачте за мій французький але ми негри для них, раби, чернь, а вони білие і їм на нас пох…»

Нашого міського голову, вочевидь, це так зачепило, що він не втримався і відповів, теж не добираючи слів:

«Все у Ваших руках – запропонуйте себе на сраного підара депутата на виборах, отримайте нашу підтримку, і станьте не негром».

Крапку можна було б поставити після цього ось посту:

Сергей Дидковский: «прочитав усі коменти…. і на вустах прислів»я; хто хоче, шукає можливості, хто ні шукає причини. Кумедія».

Але «кумедія» мала б викликати сміх, ну принаймні посмішку, а тут плакати хочеться…