Виявляється, народний депутат від нашого, Малинського, виборчого округу Тетяна Грищенко є співініціатором одного з чотирьох законопроектів, у числі яких — і щодо відставки міського голови Звенигородки, що на Черкащині. Про це стало відомо з чергового випуску програми «Виборчий округ» на телеканалі UA: Житомир, що вийшов цими днями. Власне, нардеп Тетяна Грищенко відмовилася від телеефіру. Проте передача про «середньостатичного депутата цього скликання, представника «Слуги народу» таки вийшла…

16 грудня на телеканалі UA: Житомир у черговому випуску програми «Виборчий округ» було проаналізовано роботу нардепа Верховної Ради України від 66-го округу Тетяни Грищенко.

Як ми вже зазначили, сама пані Тетяна була на телеефірі відсутньою, хоча запрошення отримала. Причину своєї відсутності депутатка виклала у листі, який оператори показали у ефірі. Зокрема, пані Тетяна посилалася на хворобу та неможливість узяти участь у програмі. Тож надала згоду на проведення зйомок без її участі.

Роботу новоспеченої депутатки аналізували Сергій Яцик, ведучий програми, та Дмитро Черетун — аналітик громадського руху «Чесно». До уваги було узято різні аспекти: і присутність на сесійних засіданнях, і голосування «за» чи «проти» пропонованих питань, і «гречкосійство» (спроби підкупу виборців), і законотворча активність. Саме остання містить цікаві, хоч і дещо незрозумілі факти.

— Ми оцінили загалом її законотворчу діяльність, — інформував Дмитро Черетун. — Станом на цю мить пані Тетяна Грищенко є співініціаторкою чотирьох проектів законів та постанов… Зазвичай за таким механізмом хтось один із депутатів подає законопроект, а вже решта депутатів підтримують, долучаються як співініціатори. І їм теж умовно «у скарбничку» падає як їхня законодавча активність.

Станом на цей день, — зазначив далі ведучий телеефіру, — Тетяна Грищенко є співніціаторкою чотирьох проектів законодавчих актів. Два з них стосуються, скажімо так, її профілю. Відповідно аграрних відносин, якщо їх оцінювати по тому, що вона є членкинею саме профільного аграрного комітету. Один із законопроектів стосується земельних питань суто. Другий — щодо врегулювання використання хімікатів, пестицидів. Ще один проект закону дещо не з її профілю можливо: щодо удосконалення умов зберігання пального…

Я хотів би додати ще один проект, співавтором якого є пані Тетяна, — зазначив ведучий програми. — Мені цікаві мотиви, чому вона долучилась до подання цього проекту постанови. Він не стосується її округу, її регіону — Житомирщини. Це проект постанови про дострокове припинення повноважень Звенигородського міського голови та Звенигородської міської ради  на Черкащині.

До слова, шановні читачі, цей проект дослівно звучить так: «Про дострокове припинення повноважень міського голови міста Звенигородка та Звенигородської міської ради Звенигородського району Черкаської області у зв’язку з діями, що порушують Конституцію України і Закони України, права і свободи громадян, суперечать державним інтересам, підривають засади місцевого самоврядування та призначення позачергових виборів».

На жаль, констатував ведучий, дізнатися, чому саме Тетяна Грищенко вирішила долучилася до подання цього проекту постанови, не є можливим через її відсутність.

…Ми знайшли таки наявну в мережі Інтернет останню інформацію щодо неправомірних дій міського голови Звенигородки. Вона розміщена на двох місцевих сайтах Черкащини — «Прочерк» та «Вісті Черкащини». Отож, цитуємо:

«Мера Звенигородки та депутатів міської ради хочуть достроково позбавити повноважень. Відповідний проект постанови зареєстрував народний депутат від партії «Слуга Народу» Арсеній Пушкаренко. Такий крок став продовженням скандалу довкола паркану, який заважає мешканцям двоповерхівки. Його поставили підприємці біля свого магазину. Нардеп приїздив до міста, аби розібратися в проблемі. Мера Олександра Саєнка тепер звинувачує у порушенні прав людей… Олександр Саєнко вважає, що події є спланованими на замовлення.

— Те, що зараз відбувається, я вважаю свавіллям, — переконаний міський очільник. — Це все наслідок тієї історії. Подання депутата незаконне. Конфлікт виник на фоні сусідських відносин. Тепер ми себе будемо захищати. Одна із конфліктних сторін викликали того депутата, бо він, можливо, їхній знайомий».

Чим же «насолив» мер Звенигородки особисто Тетяні Грищенко? Чому вона так переймається парканом між магазином та двоповерхівкою у місті, що за триста кілометрів від її виборчого округу, в місті з населенням, кількість якого значно менша, ніж у її рідному Малині?

Цікаво, що за трохи більш як сто днів діяльності Тетяна Грищенко виступила у сесійній залі лише один раз, з місця. Її спіч, як свідчать дані з офіційного сайту Верховної Ради, стосувався проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо державного регулювання (!) космічної діяльності. Овва!

Ну, і як резюмував Дмитро Черетун, Тетяна Грищенко — портрет такого середньостатичного депутата цього скликання, представника «Слуги народу». Мовляв, це людина, яка вперше потрапила в парламент.

Воно то так. Але космічна діяльність та конфлікт у Звенигородці, як бачимо, таки хвилюють нардепа від Житомирщини. Чи так само вона вирішуватиме питання свого виборчого округу?

Останній раз у Малині Тетяну Грищенко, як свідчать фото із соцмереж, бачили на початку грудня. Вона вітала ГО «Свічадо» з Міжнародним днем волонтера. Вітати, звісно, приємніше, ніж проблеми вирішувати. Віримо, проте, що дійде черга і них, проблем Малина. І, як і зі Звенигородкою та парканом у ній, наш нардеп розбереться…