Депутати райради так і не дали згоди районному «соцзабезу» на оренду приміщення за символічну плату

Минулого четверга у великому залі райдержадміністрації було гамірно й велелюдно. Приводом для цього стали дві події: представлення нового голови РДА та чергова, 32-га, сесія районної ради.

Вів засідання голова райради Михайло Левковець.

З-поміж 28 питань, що були винесені на розгляд депутатів, в унісон були проголосовані всі, окрім одного — «Про встановлення орендної плати УПСЗН РДА на 2020 рік». Тут думки народних обранців суттєво розділися.

Як ми раніше повідомляли, УПСЗН знаходиться в орендованому приміщенні терцентру, що належить до комунальної власності райради. Рахунки управління нині заблоковані, тому жодних фінансових операцій вони здійснювати не можуть.

Перепалка розпочалася ще під час засідання комісії з гуманітарних питань та з питань охорони здоров’я й соціального захисту населення, де свою стурбованість з цього питання висловила депутат Людмила Салюк.

— Так не можна чинити з одним із найголовніших управлінь у структурі РДА, — зазначила. — У нас є гіркий досвід із продажу комунальних споруд — кінотеатру, районної аптеки, а тепер комусь захотілося й до приміщення управління праці та соцзахисту добратися. Кому воно заважає?..

Чітку позицію з цього питання зайняв і новопризначений голова РДА Сергій Кириченко:

— Я взагалі не розумію, навіщо піднімати це питання нині й збурювати людей, адже на завершальній стадії процес децентралізації і, сподіваюсь, після створення єдиної громади навколо Малина, буде реорганізоване в одне й це управління, — сказав він.

Михайло Левковець, наголосивши на важливість і обсяги роботи фахівців управління, котрі нараховують різні види соціальних виплат не одній тисячі жителів нашого району, з трибуни закликав детальніше вивчити це питання, врахувати всі ризики, що можуть виникнути.

Зовсім іншої думки з цього приводу депутат Ігор Малегус, котрий парирував, мовляв, Президент України Володимир Зеленський не схвалює таку символічну плату за орендовані приміщення, і таке рішення викликане Законом України про оренду державного та комунального майна.

Напередодні сесії відбулось ще одне засідання комісії з питань оренди майна, на якому було прийнято рішення — продовжити таки оренду приміщення УПСЗН РДА до 30 квітня 2020 року за символічну плату в 1 гривню.

Проте на сесії думки 20 присутніх депутатів райради щодо цього знову кардинально розділилися — дев’ять із них разом із Михайлом Левковцем підтримали це рішення, стільки ж під чітким керівництвом Ігоря Малегуса проголосували «проти», заступник голови Руслана Ничипоренко та депутат Віталій Чушенко — утримались. При цьому заступник голови райради викрикнула у звичній для неї манері: «Я — мати-одиначка! А де ж мої пільги? Невже я за ці роки завела собі чоловіка?» Багато з присутніх у залі цю репліку не зрозуміли…

А працівники управління соцзахисту не розуміють досі — їх виселять з приміщення чи ні?

 

Віктор ПРАВДОЛЮБ.