Депутат обласної ради Олег Дзюбенко надіслав на адресу редакції «СП» підтверджуючий документ.

Документ цей — «Про надання пропозицій» — був підписаний головою Житомирської обласної адміністрації Віталієм Бунечком цього вівторка, 10 грудня, та направлений у Міністерство розвитку громад та територій України.

Як свідчить із нього, у пропозиції ОДА зазначено п’ять адміністративних округів, на які мають поділити область, серед яких і Малинський, а не чотири, як було визначено цього в кабмінівському Перспективному плані, коли Малинський район мав «відійти» до Коростенського. Тепер же, згідно з пропозицією ОДА, до новоутвореного Малинського округу мають увійти Малинський, Брусилівський, Народицький та Радомишльський райони.

Нагадаємо, перед цим, минулого тижня, депутатам обласної ради Олегові Дзюбенку та Сергієві Диняку спільно з міським головою Олексієм Шостаком вдалося переконати обласне керівництво включити до Перспективного плану Малинський район. Олексій Шостак, за словами наших депутатів, цього разу був досить переконливим, навіть — настирним. Його «голосна» позиція дуже допомогла.

Нагадаємо, за методикою формування спроможного районного рівня територія нових районів має бути компактною, географічно цілісною та зв’язною (не мати територіальних анклавів та ексклавів). Чисельність населення району має становити не менше 150 тис. осіб.

Центрами нових районів у першу чергу визначатимуться міста — обласні центри, а також міста з населенням не менше 50 тис. осіб, якщо вони розташовані на відстані не ближче 30 кілометрів від межі міста — обласного центру. Зона доступності до центрів нових районів — не більше 60 кілометрів по автомобільних дорогах.

На територіях, які поза зоною доступності цих 60 км, районними центрами пропонують визначати населені пункти, де мешкає не менше 10 тис. осіб.

Отож, тепер потрібно дочекатися хоч якоїсь реакції з міністерських кабінетів. Зі свого боку, запевнили обласні депутати, ми тримаємо це питання на контролі.

По ОТГ, за словами Олега Дзюбенка, також подали нові пропозиції. Планується, зокрема, створення Малинівської ОТГ, куди мають увійти Будо-Вороб’ївська, Вишівська, Дібрівська, Морозівська, Нововороб’ївська та Старовороб’ївська громади. До Чопович відійдуть Ксаверів, Скурати, Головки. Усе, що залишиться, буде в складі Малинської ОТГ.