Це фото  редакція «СП» отримала від одного з працівників малинської лікарні. Зроблене воно минулої п’ятниці, за місяць після пожежі, яка сталася тут, у підвалі, в ніч з 6-го на 7 листопада.

На щастя, нагадаємо, ніхто з пацієнтів лікарні завдяки злагодженим діям медперсоналу тоді не постраждав — 131 людину через високу задимленість спочатку евакуювали до приймального відділення, куди дим не дістався, а затим — до інфекційного. Пожежу ж спричинило, за офіційною версією, коротке замикання електропроводки, що, в свою чергу, сталося через порив водопровідних труб.

Хоча насправді, і про це в лікарні не говорить тільки лінивий, хай і не прямим, але винуватцем НП з пожежею є завгосп МРТМО, який у підвальному приміщенні комунального закладу займався ще й приватним бізнесом — чинив холодильники. Те, що чи то чотири, за однією з версій, чи то п’ять з них під час тієї пожежі повністю згоріли — підтверджений факт. А от про те, чим займався завгосп поза своїми службовими обов’язками, використовуючи безоплатно не тільки приміщення, а й електроенергію і т.д., тихо замовчують. Чи не тому, що тоді до відповідальності довелося б притягувати й головлікаря, бо навряд чи без її, хай і мовчазної, згоди те відбувалося? Завгосп, щоправда, нібито тихенько написав недавно заяву на звільнення.

Утім сьогодні головне інше — чи навчила ця пожежа чомусь керівництво нашої лікарні? Судячи зі знімку (думаємо, фахівці з нами погодяться) — ні. Ба, більше… І це при тому, що на ліквідацію наслідків пожежі з міського бюджету було виділено нібито 30 тисяч гривень, хоч одразу після НП міський голова Олексій Шостак стверджував, що додаткові кошти з бюджету не знадобляться, наслідки ліквідують власними силами. Одначе чималеньку суму додав до того і депутат обласної ради Сергій Диняк. І що?

То, може, рятувальникам, зважаючи на розпорядження Кабміну, варто в першу чергу перевірити й нашу лікарню? Чи чекатимемо нової біди?

Трагічна подія в Одеському коледжі економіки, права та готельно-ресторанного бізнесу стала причиною масштабних перевірок на всій території України.

За дорученням прем’єр-міністра України рятувальники Житомирщини у грудні мають перевірити понад тисячу об’єктів із масовим перебуванням людей щодо дотримання вимог пожежної безпеки.

Якщо під час перевірок будуть виявлені недоліки з питань пожежної безпеки, в такому випадку до відповідальних осіб (у тому числі і керівників об’єктів) застосовуються заходи адміністративного впливу.