У вівторок інтернет-ЗМІ області поширили, а деякі малинські підхопили новину — область таки буде поділена на чотири райони і Малинського серед них не буде.

Нагадаємо, ще 12 липня цього року під час «Години запитань до Уряду» у Верховній Раді тодішній віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко презентував модель «ідеальної європейської України», відповідно до якої в Житомирській області — 4 райони. Малинського серед них не було — він мав «відійти» разом з Народицьким, Лугинським, Овруцьким та Олевським до Коростенського.

Ця ж інформація прозвучала і цього вівторка під час засідання міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою, на яку були запрошені депутати облради, міські та голови об’єднаних територіальних громад, районних рад і райдержадміністрацій, а також представники громадськості.

«…методикою чітко сформовані вимоги до майбутніх районів, — розповсюдили інформацію інтернет-ЗМІ. — …центрами таких районів мають бути міста з постійною кількістю населення не менше 50 тис. осіб, а загальна кількість населення нового укрупненого району повинна складати не менше 150 тис. осіб. Водночас межі району повинні бути нерозривними.

Таким чином, в області після внесення змін до Конституції України буде функціонувати 4 райони:

Житомирський (570 тис. населення), в який увійдуть нинішні Житомирський, Брусилівський, Коростишівський, Попільнянський, Романівський, Пулинський, Черняхівський, Хорошівський та Радомишльський райони;

Коростенський (260 тис. населення), в який увійдуть нинішні Коростенський, Малинський, Народицький, Лугинський, Овруцький та Олевський райони;

Бердичівський (220 тис. населення), в який увійдуть нинішні Бердичівський, Ружинський, Андрушівський, Чуднівський та Любарський райони;

Новоград-Волинський (170 тис. населення), в який увійдуть нинішні Новоград-Волин-

ський, Баранівський та Ємільчинський райони».

Коментарі малинчан під цією новиною не забарилися. «Мер сказав буде 5 районів я все порішав. Знову наіб…» — лиш один з них, не самий гнівний. Одначе, як виявилось, дещо передчасний.

За словами депутата обласної ради Олега Дзюбенка, вони з міським головою Олексієм Шостаком таки дещо «порішали». А саме — їм таки вдалося переконати керівництво області, що Малин, як п’яте місто обласного значення на Житомирщині, зі своєю інфраструктурою та розвиненою промисловістю і т.д., таки має стати центром п’ятого району. За новими домовленостями до нього увійдуть, крім Малинського, Радомишльський, Народицький та Брусилівський райони. Малин стане й центром ОТГ, яка об’єднає наше місто і увесь район, за винятком Чоповицької зони, що вже об’єдналась у спільну громаду.

До 10 грудня, за інформацією губернатора, новий перспективний план має бути поданий до Кабміну на затвердження. Сподіваємось, отож, що на новій карті Житомирщини Малинський район таки буде окремою територіальною одиницею з центром у м. Малині.

В уряді назвали термін добровільного об’єднання громад

Міністерка розвитку громад і територій Альона Бабак повідомила, що термін добровільного об’єднання населених пунктів у громади триватиме приблизно до лютого 2020 року:

«Ми хочемо максимально продовжити термін добровільного об’єднання. Я думаю, до лютого. А далі ми вже будемо бачити: чи є необхідність через закон вже встановлювати, відповідно до перспективних планів, фактично конфігурації громад, які ще не об’єднались. Тобто ми заохочуємо зараз максимально продовжити процес добровільного об’єднання. А далі, щоб не чекати ще 100 років, поки люди житимуть в бідності та без амбулаторій, шкіл і так далі, а допомогти їм об’єднатися вже через законодавчий механізм».