За якихось півроку випускники Малина намагатимуться стати студентами та будуть пробувати свої сили у різних вузах України. Зазвичай, більшість націлюється на вузи Житомира та Києва. І вони вже зараз проводять Дні відкритих дверей, щоб майбутні студенти краще орієнтувалися у своєму виборі.

— Ідея познайомити юних малинчан з вузом, де ми з чоловіком (Володимиром Аркадійовичем Студінським, кандидатом економічних та доктором історичних наук, Почесним громадянином Малина — прим. ред.) викладаємо, виникла ще під час відзначення Дня міста, — згадує Галина Яківна Студінська, доктор економічних наук Київського національного торговельно-економічного університету. — Чому б ні? Міський голова Олексій Шостак підтримав цю ідею та допоміг втілити.

Так, минулої суботи бажаючі випускники школи-ліцею №1 змогли не лише послухати, що пропонує КНТЕУ, а й побачити його сучасні аудиторії з мультимедійним обладнанням, провести живий діалог з викладачами, поміркувати про власний особистісний розвиток, вибудувати логічні зв’язки між поняттями «ціль», «інструменти», «ресурс».

…Дорогою додому майбутнім випускникам було над чим подумати. Не всі вони наразі остаточно визначилися з напрямком подальшого навчання. У них ще є час, час для подальшого вибору. Хай же цей вибір буде вдалим!