У Малині запрацювало Агентство нерухомості «Аннастейшен». Який спектр послуг воно надає, чим вирізняться з-поміж інших? На ці та інші запитання відповідає його генеральний директор Людмила Володимирівна Бучинська.

— Людмило Володимирівно, отже, які саме послуги надає Ваша агенція?

— Якщо коротко, то це: безкоштовні оголошення відносно продажу та оренди житла; презентація нерухомості та реклама (каталог нерухомості); проведення оцінки; всі види послуг БТІ (технічні паспорти, акти, довідки); кваліфікована передпродажна підготовка; допомога в оформленні договорів купівлі-продажу, міни, дарування, оренди, оформленні спадщини; оформлення землі у власність або оренду і т.д.

— Давайте детальніше зупинимось спочатку на інформаційних послугах. Що вони передбачають?

— Надання клієнту інформації про всі можливі пропозиції на ринку нерухомості. А також — показ об’єктів, домовленість із нотаріусом, надання транспорту і приміщення для переговорів. У спектрі наших послуг — і консультації (знання всіх юридичних, технічних і економічних тонкощів, пов’язаних із об’єктами нерухомості, і надання клієнтам відповідних консультацій), і посередницькі операції, і торговельна діяльність.

— Найважливіше, що очікують від хорошого ріелтора, — це, на скільки розумію, перевірка всіх документів на квартиру, яку клієнт збирається купити…

— Авжеж. Але важливо, щоб він знав, у чому саме потрібно перевіряти квартиру, де потрібно шукати ризики, а де вони малоймовірні. Так ось наш ріелтор самостійно і юридично грамотно оформляє угоду, веде всі папери, отримує всі довідки. А також консультує свого клієнта в питаннях законодавства і вирішує питання, які виникають з нерухомістю.

Перевіривши безпеку квартири для покупця і розповівши йому про те, що, де і як буде оформлятися, які при цьому можливі нюанси, ріелтор розповість продавцеві й про переваги та недоліки квартири, про те, що робить її дорожчою, а що знижує ціну.

Ми завжди будемо працювати на репутацію свого агентства або на свою репутацію, а не на кількість угод та відсотків. У зв’язку з цим ніяких зловживань, наприклад, різних змов із продавцем, можна не боятися.

— Важко не погодитися: продати і купити нерухомість — це складний і дорогий товар.

— Отож. Тим дивніше, що часом до нього ставляться, як до продажу старого чайника на ОЛХ. Відтак я спробую переконати вас, чому вдатися до допомоги ріелтора вигідніше, ніж кидатися в море продажу/покупки нерухомості самостійно.

— Спробуйте!

— Якщо кількома словами, то хороший агент заощадить вам більше, ніж складе його винагорода.

— Чому?

— Тому, що, по-перше, це — економія часу. Люди, які цінують свій час, давно зрозуміли, що делегування — чарівна штука. Можна самому ремонтувати машину, але більшість із нас їде в автосервіс. Тому що у майстрів цей процес на потоці. Щоб укласти угоду з нерухомістю, потрібно переварити безліч інформації, і все одно наробите помилок. Такий досвід вам навряд чи стане в нагоді, та й забудеться, якщо ви тільки не купуєте квартири щороку. Ріелтор, отож, заощадить вам не години або дні, а тижні вільного часу, який ви витратите на продуктивну роботу і сім’ю.

По-друге, це — захист ваших інтересів. Входити в угоду без ріелтора — це як входити в судовий процес без юриста. Можна, але не варто. Навіть якщо ви знаходите варіант самі, на іншій стороні все одно зубасті агенти. Вони користуватимуться вашою необізнаністю і маніпулюватимуть. Ваші інтереси, отож, також повинні бути захищені.

Третя перевага — холодний розрахунок. У агента немає особистої прихильності до квартири. Це важливо при оцінці. Неадекватна ціна на старті призводить до того, що об’єкт «зависає» на рік і більше. Це стає важливим і коли справа доходить до реальних покупців. Продавцю дуже легко виявити свою нужду і піти на зайві поступки. Коли агенти з двох сторін — це вже Чужий проти Хижака. Ваш агент повинен бути хорошим парламентером і діяти на контрагентів як удав на кролика.

Ще одна перевага — вигідна подача. Ріелтори знають, що подобається покупцям. Вони розуміють, як підготувати квартиру до продажу, на чому акцентувати увагу в рекламі. Десь досить якісних фотографій. Але частіше потрібно розчищати житло від мотлоху, робити дрібний ремонт, а ще приводити в порядок документи, придумувати для покупців приємні бонуси.

Знову ж таки — це цінна інформація. Агенти вигідні серйозним покупцям, тому що володіють інформацією. Фахівці знають, які квартири тимчасово зняті з продажу, але ще продаються. Які квартири тільки збираються виставити. Щоб зважитися на покупку квартири, недостатньо подивитися фотографії в інтернеті.

— Вже майже переконали: з ріелтором і справді економніше…

— Проте це ще не все. Є ще таке поняття як ув’язка декількох об’єктів в одну угоду. Іншими словами, агенти необхідні, коли є зустрічна купівля і необхідно правильно організувати ланцюжок угод. Ви продаєте квартиру і одночасно купуєте, а ваші продавці купують щось іще, а ще їм схвалюють іпотеку й якусь хитру субсидію або маткапітал, і тільки тоді все відбудеться. Звичайно, всі хочуть продати і купити за живі гроші і без ланцюжків, але на практиці таке буває нечасто.

Отож, ще одна перевага купівлі-продажу з ріелтором це — ваші здорові нерви. Адже ріелтор служить модератором угоди і психотерапевтом для всіх сторін. Добре, коли в угоді трохи учасників і всі вони адекватні, сумісні люди. А якщо ні? Часто продавець і покупець готові задушити один одного за показання лічильників. Природно, спілкування через агента згладжує протиріччя і в кінцевому підсумку дозволяє укласти вигідну угоду.

Є й ще одна перевага — так званий дистанційний продаж. Іншими словами, вам вигідний агент, якщо ви самі в продаваній квартирі не живете, і вона знаходиться не в сусідньому будинку. Деякі квартири витримують по 30-40 показів, перш ніж їх куплять. Хорошому ж агенту можна віддати ключі і тільки приймати щотижневий звіт. Зайве говорити, що іногороднім продавцям реалізувати квартиру, приміром, в Києві без агента нереально. Добре знаючий місто і ринок ріелтор необхідний і покупцеві, особливо якщо він хоче підшукати щось особливе.

Ну й про найголовніше — безпеку. Агент, звичайно, не може розвідати про квартиру і продавців абсолютно все. Історія старих об’єктів йде в глибину століть. А персональні дані абияк, але все ж захищені у нас відповідним законом. Однак агент знає, де шукати проблеми і від основних ризиків у 99% випадків вбереже. І якщо підозри виникнуть, залучить фахівців, які копнуть глибше.

— Але ж сьогодні стільки агенцій, і, на жаль, шахраї бувають і серед ріелторів… Як не помилитись тут?

— У разі вибору агентства нерухомості не поспішайте укладати договір. Почитайте відгуки в Інтернеті, знайдіть сайт, вивчіть контактну інформацію. Якщо вибираєте з декількох агентств, обійдіть усі, обговоріть умови роботи і вартість послуг у кожному. Не забувайте, робота всіх агентств коштує приблизно однаково, і якщо десь розцінки набагато дешевші, то, швидше за все, це виверт, щоб здобути вас, а в подальшому вам все одно доведеться доплачувати.

Один із вивертів — вам можуть в більш-менш обов’язковому порядку запропонувати оплатити якісь «додаткові витрати», наприклад, за прискорену реєстрацію або збір документів.

Порада тут може бути одна: обговоріть заздалегідь усі додаткові витрати, які можуть виникнути в процесі покупки або продажу нерухомості. Крім перерахованих, це може бути платна реклама вашої квартири в ЗМІ, послуги банку, в якому будуть зберігатися гроші, складання договору купівлі-продажу і т. д.

Ще один важливий пункт контролю — ріелтор протилежної сторони угоди. Якщо ваші інтереси представляють професіонали —вони будуть взаємодіяти без вашої участі. Якщо ви все робите самостійно — будьте обережні, не забувайте, що ця людина представляє інтереси тільки свого клієнта і свої. В такому випадку також не зайве пошукати інформацію про агентство в Інтернеті, адже цим людям вам доведеться довіряти, а при покупці у них квар-тири як мінімум вносити аванс.

Ще б звернула вашу увагу на такий момент як підготовка до опе-рації купівлі-продажу. Після обговорення з ріелтором його роботи візьміть проект договору додому, щоб у спокійній обстановці почитати папери, покажіть знайомому юристу незрозумілі пункти. Звичайно, виправляти договір за вашим бажанням навряд чи будуть, але пояснити незрозумілі моменти зобов’язані.

Особливу увагу зверніть і на термін, на який укладається договір — він не повинен бути занадто великим. При купівлі або продажу цей термін становить у середньому близько двох місяців, при альтернативній операції — три-чотири місяці. Якщо ви купуєте квартиру, в договорі обов’язково повинні бути відображені ваші вимоги до нерухомості, що купується; якщо продаєте — ціна, нижче за яку квартира не може бути продана. Також з’ясуйте, чи повернуть вам передоплату в повному розмірі, якщо на якомусь етапі ви відмовитеся, з тих чи інших причин, від послуг агентства.

Попросіть ріелтора докладно інформувати вас про всі етапи його роботи, щоб бути в курсі того, що відбувається. Якщо ви продаєте квартиру, дізнайтеся, в яких ЗМІ будуть опубліковані оголошення про продаж. Так ви зможете контролювати, що інформація по квартирі вірна і ціна відповідає обговорюваній раніше або що оголошення більше не виходить, коли домовленості по квартирі вже досягнуті, а аванс внесений.

Іноді ріелтор завищує ціну квартири в оголошенні, щоб у подальшому була можливість для торгу, однак, цей момент, безумовно, також повинен бути обговорений заздалегідь. Що стосується самого торгу, то робити це в обов’язковому порядку ваш ріелтор не повинен, однак обумовити з ним це ви можете.

Доповідати вам про кожен свій крок ріелтор теж не повинен, але бути завжди в зоні доступу на телефоні — не тільки хороший тон, а й ознака професіоналізму. Що ж стосується зобов’язань, то інформувати вас фахівець має.

Що стосується особистої присутності ріелтора на кожному перегляді, то це предмет усної домовленості і особистих інтересів сторін. Їздити з вами на всі об’єкти він не зобов’язаний.

Безпосередньо на оглядинах документи на квартиру господарі або їх представники показувати вам не повинні, а ось під час внесення авансу — зобов’язані. Напередодні, під час огляду, будьте уважні до адреси квартири, запам’ятайте її, а краще — запишіть. Ніяких розбіжностей між корпусом будинку або номером квартири і даними оригінальних документів на обране житло бути не повинно (вам можуть показати квартиру поверхом вище або нижче), це привід надалі визнати угоду нікчемною.

Перед підписанням документів про аванс уважно з ними ознайомтеся, перевірте, чи є у агентства довіреність від продавця квар-тири на прийняття від вас грошей. І не вносьте ніяких передоплат, поки не побачите оригінали правовстановлюючих документів на квартиру!

Ріелтор не обмежується отриманням даних про житло лише в Бюро технічної інвентаризації (БТІ), як багатьом здається. Необхідна ще і перевірка правомочності документів по квартирах (будинках), які беруть участь в угоді  — це, в ідеалі, і перегляд попередніх нотаріальних угод, якщо квартира після приватизації вже хоч раз продавалася. Потрібна перевірка і нотаріально оглянутих довіреностей (при їх наявності в угоді). Також ріелтор перевіряє дані ЖЕКів, Укртелекому і т.д по цих об’єктах.

— Людмило Володимирівно, а Ви самі як ставитесь до конкурентів? У Малині вони є?

— Я не вважаю їх конкурентами, вони є нашими партнерами.

В Малині є багато агентств нерухомості, відтак ми плануємо трохи упорядкувати цей ринок, щоб клієнти мали змогу швидко продати чи швидко купити нерухомість і при цьому бути впевненими, що їх не обмануть і не кинуть напризволяще із їхніми проблемами.

— І наостанок, де шукати Вашу агенцію?

— В ТЦ «Замок Володарів», вулиця Грушевського, 12, 2 поверх, офіс 204а.

Друкується на правах реклами

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, залиште комантар
Будь ласка, введіть своє ім’я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.