Майже одночасно у центрі міста з’явилося два підозрілих об’єкти. Перший у вигляді трьох халабуд із блоків, без фундаменту виріс на початку вулиці Героїв Крут. Раніше ця вільна земельна ділянка час від часу трансформувалася то у смітник, то у майданчик-зупинку для авто, то у місце під кочівний цирк.

В останньому варіанті дітлахи з батьками йшли сюди, закриваючи очі на смітники поряд із шатром цирку, розважалися кілька годин, а потім, по закінченні чергової вистави, знову поринали у неяскраву і сумну реальність. Її атрибутами тут постійно були бита цегла та побутове сміття.

Потім (чи паралельно) влада стала навіть надавати дозволи на вивезення сюди побутових відходів місцевим підприємствам, керуючись цілком благородною метою — для «проведення асфальтування даної площадки в подальшому». Як бачимо, асфальтом тут так і не запахло. Натомість з’явилися три невідомі «хатки». Щось тут таки колись буде? Хоча жодних документів щодо надання якихось дозволів принаймні на сайті мерії ми не знайшли. Наче ці «хатки» упали прямісінько з неба. Хоча люд подейкує: це не просто хатки, а бути тут іще одній заправці одного з недавніх власть імущих, і це цілком законно — були навіть із цього приводу громадські слухання, й народ не заперечував…

Тим часом, іще однією родзинкою тижня (а може, й не цього, та помітили чомусь тільки зараз) стала поява нової газової заправки на ТОВ «Квінта» (на фото внизу). Мало того, що просто у центрі малинчани давно мали потенційно небезпечний об’єкт, то нині він став удвічі небезпечнішим. Для газової заправки, скажемо, вибрали ну дуже «вдале» місце: з одного боку — бензин і дизпаливо, з іншого — магазин «АТБ», куди щодня навідується сила-силенна покупців. Поряд, буквально за кілька метрів, із заправкою знаходяться й будинки приватного сектору — вулиця 1 Травня, жителі якої в розмові з нашим кореспондентом не приховували свого обурення. Мовляв, жити стає просто страшно. Адже, не дай Боже, яка аварія, лишаться без даху над головою, якщо вціліють самі. «І хто надає такі дозволи? — питають відтак. — Чим при цьому думає? І чи взагалі думає?»

Залишимо ці питання для СЕС, поліції, МНС. Чи у них там теж загальний «одобрямс»? Неодмінно опублікуємо їх точку зору, якщо, звісно, вона є.

Хоча й не спеціалісту зрозуміло: ще одна автозаправка в центрі міста та ще й за кілька десятків метрів від річки не витримує жодних екологічних і санітарних норм. Про безпеку людську, в разі НП, годі й говорити. Як і з приводу появи газової заправки на «Квінті»…

Тим часом

Близько півсотні людей 25 листопада зранку перекрили автомобільний рух на вулиці Велика Бердичівська у Житомирі, — рясніють інтернет-ЗМІ області цими днями. — Вони виступали проти будівництва автозаправної станції на проспекті Незалежності, 29 поблизу житлових багатоповерхівок.

«Протести проти будівництва АЗС на проспекті Незалежності, 29 тривають ще з 2017 року, — читаємо. — Так, 23 серпня 2017 житомиряни перекрили проспект Незалежності, протестуючи проти заправки біля своїх будинків, 31 серпня люди знову перекрили проспект Незалежності, безперервно рухаючись двома пішохідними переходами. Законність будівництва заправки мала перевірити місцева прокуратура, до якої за допомогою звернулись обурені мешканці прилеглого мікрорайону. У міській раді тоді створили робочу групу щодо цього будівництва, проте вже у вересні 2017 вона припинила свою роботу, бо громада подала до суду».

Як бачимо, люди не лише обурюються, а й вдаються до дій, нехай і радикальних. Аби їх почули. То невже малинській громаді абсолютно начхати на те, що твориться поряд? Так скоро у центрі запросто може з’явитися щось на кшталт самодіяльного космодрому «Байконур» чи магістрального газопроводу «Уренгой-Помари-Ужгород». Теж ковтнемо, обітремося й оближемося?

Віктор ТАРАСЕНКО.

P.S.

Голова ОДА хоче перевірити всі заправки в області

Про це голова Житомирської облдержадміністрації Віталій Бунечко заявив на сесії обласної ради 12 листопада після виступів щодо будівництва АЗС у Житомирі на проспекті Незалежності, 29.

«На цьому тижні буде розпорядження голови облдержадміністрації про перевірку всіх заправок, які діють на території Житомирської області, великих й маленьких. І я маю надію, що на наступній сесії ми прозвітуємо про результати перевірки», — сказав Віталій Бунечко.

Може, й у Малині перевірять?