Минулого тижня у мережі Фейсбук з’явився допис місцевого активіста Миколи Поліновського (цитуємо без правок): «Ремонт це дуже добре . але це дійсно оригінально Всі водії знають яму біля ТОВ…Квінта, Але закатати в асфальт ліньовку це дійсно ноу хау. хтось наслідки зпрогнозував?. Скажу зразу в даному випадку міська влада тут не при справах».

На цю чи то репліку, чи то загадку, підтверджену красномовними фото, користувачі соцмереж зреагували відразу ж, увімкнувши уяву. Мовляв, після дощу буде ставок. Але ж скоро зима, то: «чекаємо на зимову ковзанку». Коментували мляво, не надто переймаючись. Головне ж запитання: «А хто дозвіл надавав? Чи в нас хто що хоче те і робить?», на жаль, залишилося без відповіді… Та так і зависло — у повітрі.

Насправді, питання більш ніж серйозне. Багато хто пам’ятає «постійно діюче» провалля в акурат посеред дороги по Винниченка, з якого постійно стирчав дерев’яний жезл із червоною ганчіркою — ніби символ якоїсь непримиримої боротьби з усім рівним та накатаним.

Сьогодні провалля немає. Все засипане й вкрите чималенькою — метрів десять на чотири — латкою асфальту, в тому числі й місце, куди мала б стікати тала і дощова вода, адже тут знаходиться нижча точка вулиці Винниченка. Саме від неї угору прямують багатотонні машини. Сюдою проїжджають в обидві сторони і велосипедисти, і легковики, і маршрутки «Малин-Житомир», де буває до двадцяти, а то й більше пасажирів. Тут людно й у базарні дні.

Вода, кажуть, завжди знайде місце, куди стікати. Проте, для чогось же  тут робили свого часу зливову каналізацію («лівньовку»). А тепер уявімо морози? Замість ймовірного озера утвориться ковзанка, по якій  їздитимуть (та й чи їздитимуть?) повні вантажу фури… У чий же паркан вони заїдуть? Чим закінчаться подібні віражі? Скількома ДТП? І чи без людських жертв?

По суті, за такі «ремонти» відповідальні мають уже зараз нести серйозне покарання: це — не яма на дорозі, не вибоїна, тут — справа важливіша.

Коротке роз’яснення з цього приводу дав міський голова Олексій Шостак — як відповідь на запитання одного з малинчан через веб-сайт міської ради:

«Вулиця Винниченка знаходиться в управлінні та на обслуговуванні обласної адміністрації, і ремонтні роботи проводяться за їх замовленням. По заасфальтованій «лівньовці» міська рада вже направила звернення на ОДА та обласну поліцію».

…Наприкінці вересня по вулиці Винниченка дорожники проводили роботи — фарбували пішохідні переходи. Тоді малинчани запримітили «немалинських» дорожників у відповідній формі. На авто було зазначено: «Дорожня служба ПП «Автомагістраль». Та чи ця організація причетна до «мурування» каналізації по Винниченка чи інша, дізнаємося з часом. Проте до зими з опадами та морозами того часу не так уже й багато. Чи встигнуть виправити?

Денис КРАВЕЦЬ.