По-тихому пішов із Малина «Уютспецбуд», так і не почистивши ставки у міському парку

Тихо у міському парку, голо і сумно. Лиш дикі качки на ставках враз-по-раз розсікають своїми криками врочисту тишу, ніби регочуть. Здається, могли б — пальцями тицяли.

Пернаті, зауважу, заполонили своїм багаточисельним сімейством усі водні плеса. Навіть спокійно виходять на асфальтовані доріжки, хапають їжу з рук перехожих і деколи (уявіть!) прогулюються парком. Та далі — не про них. Є над чим поміркувати, прогулюючись парком.

Куди, приміром, подівся одинокий екскаватор із декількома робітниками, які щось таки робили біля ставків останнім часом? Чого припинилися роботи? Чи уже все, фініш? Тоді чи далеко нам до човнів та мангалів, стаціонарних місць відпочинку на берегах, про що розповідав близько двох місяців тому міський голова Олексій Шостак?

Судячи з того, що маємо зараз, певне — далеко. Частина ставків — напівосушена, частина — з водою. Проте скрізь по периметру видніються сліди якихось ремонтних рухів. По обидва боки водойм — вирізані дерева, купи хмизу, якогось гілляччя. То тут, то там — купи каміння, яке, вочевидь, мало б перебувати на дні очищених водойм? На цьому все… Будь-які людські рухи тут припинилися тижнів зо два тому. Куди ж усе поділося?

Але, для початку, нагадаємо, з чого починалося. Питання очищення ставків мусолилося давно. Цього року кошти державної субвенції для цих цілей були виділені на умовах співфінансування за схемою 70/30, себто 70 відсотків виділяла держава, решту — місцевий бюджет. Аби ці майже три мільйони гривень виділи з державного кошика, свого часу посприяв тоді ще нардеп Павло Дзюблик.

У липні цього року управління ЖКГ виконкому Малинської міської ради провело тендер та визначило переможця «Реконструкції з поліпшенням технічного стану та благоустроєм водойм у м. Малині Житомирської області». За право почистити ставки змагалося три організації. Одна з них була місцевою — КП «Екоресурс». Проте за 2 млн. 809 тис. грн. зобов’язався виконати переможець тендеру — ТОВ «Уютспецбуд» (м. Житомир). Хоча це, скажемо прямо, була не найкраща цінова пропозиція. Кращу (себто меншу) — 2 млн. 779 тис. грн. — запропонувало ТОВ «Джерело-Соколів» (с. Соколів, Пулинський район). Але вона була відхилена через невідповідно оформлену тендерну документацію.

Водночас чомусь закрили очі на те, що фірма «Уютспецбуд» (про це повідомляли інтернет-ресурси) не мала навіть власної техніки, а орендувала її. Та й великим досвідом чищення ставків також похвалитися не могла, адже була заснована лише у 2018 році. Статутний капітал теж такий собі — лише … одна тисяча гривень. Зате засновником ТОВ значився Ігор Петрович Дрогоруб, котрий у 2015 році він балотувався до міської ради Житомира від ВО «Батьківщина». Тієї ж партії, що і наш, Малинський, міський голова Олексій Шостак. Випадковість?

Як би там не було, на очищення ставків у цьому році сподівалися всі — від пересічного, як кажуть, малинчанина до мера, який наголошував: серйозна реконструкція парку відбудеться саме після очищення головної його окраси — трьох водойм.

Слід віддати Шостакові належне: так близько до питання очищення ставків не був жоден мер за останні принаймні десять років. Проте…

«Соборній площі» вдалося отримати коментар щодо ситуації, яка склалася зараз, а саме, чому припинились роботи з очищення ставків. За словами того ж Олексія Шостака, що, втім (див. вище), було прогнозовано, роботи припинені, бо … не вистачає потужностей. Робіт, за його словами, набагато більше, ніж передбачалося. Техніка просто грузне. Проектанти, мовляв, — теоретики, а підрядники — практики. Тож, за словами мера, одним із варіантів вирішення проблеми є дочекатися морозів, коли грунт стужавіє. А взагалі- то міська влада теж чекає пропозицій для прийняття оптимального рішення.

Ну, а поки час іде, й морозів ще немає, на сайті Житомир.info з’явилася цікава інформація, яка теж наводить на певні роздуми. А саме, чому «Уютспецбуд» міг покинути Малин — на горизонті замаячіли більші гроші?.. Адже, читаємо на сайті, «Департамент регіонального розвитку Житомирської обласної державної адміністрації 8 листопада підписав договір з ТОВ «Уютспецбуд» на реконструкцію приймального відділення обласної клінічної лікарні імені О. Ф. Гербачевського. Вартість договору складає 13 млн. 100 тис. 942 грн.

Про це йдеться в закупівлі, опублікованій на ресурсі ProZorro. Фінансування робіт здійснюється за кошти місцевого бюджету. Відповідно до умов договору роботи мають завершитися до 31 грудня 2020 року».

Далі — цікавіше:

«…ТОВ «Уютспецбуд» було зареєстроване в листопаді 2018 року в м. Київ, у квітні 2019 року перереєстрована в Житомирі, статутний капітал — 1 тис. грн. Власником ТОВ «Уют Строй» та ТОВ «Уютспецбуд» є одна особа — Ігор Петрович Дрогоруб. За даними ресурсу YouControl, фірми зареєстровані в Житомирі за однією адресою —  вулиця Героїв Крут, 64.

«Уютспецбуд» розпочала свою діяльність в листопаді 2018 року, після того як ТОВ «Уют Строй» стало фігурантом розслідування через імітацію конкуренції в тендері на ремонт Господарського суду Житомирської області. 18 березня 2019 року стало відомо, що Антимонопольний комітет України (АМКУ) оштрафував дві фірми Ігоря Дрогоруба — «ПроектСтрой» і «Уют Строй» на 136 тис. грн. — по 68 тисяч штрафу кожній.

Після цього обидві фірми потрапили до «чорного списку» АМКУ — переліку підприємств, щодо яких застосовані штрафні санкції. Це означає, що ТОВ «Уют Строй» не може перемагати в публічних закупівлях (тендерах) упродовж трьох років».

«УютСтрой» не може, а «Уютспецбуд» — може!

Ну, і по темі далі:

«1 листопада Держаудитслужба прийняла рішення про початок моніторингу закупівлі «Реконструкція приймального відділення обласної клінічної лікарні ім.О.Ф. Гербачевського по вул. Червоного Хреста, 3 в м. Житомирі», спираючись на частину другу статті 7-1 Закону України «Про публічні закупівлі», у якій йдеться про початок моніторингу за підстав ознак порушень законодавства у сфері публічних закупівель. Однак, не дивлячись на початок моніторингу Держаудитслужби, департамент регіонального розвитку Житомирської ОДА 8 листопада все ж підписав договір з фірмою Ігоря Дрогоруба».

…Отож, три мільйони у Малині почекають… до морозів, бо у Житомирі є пропозиція на 13 мільйонів гривень уже зараз?..

А ми ж уже шампури протерли, м’ясо для шашликів замаринували і човни на ставках виглядаємо. Зрештою ж, ніхто цього не забороняє — під гучний регіт качок усе можна!

Віктор ТАРАСЕНКО.