Більше місяця вже на одній із центральній вулиць Малина — Шевченка тривають ремонтні роботи, вірніше продовжується часткова заміна труб центрального водогону, що почалася ще 2017 року.

«Замовником робіт з реконструкції об’єкту: «Ремонт мереж водопостачання м. Малина Житомирської області» є обласна державна адміністрація. Першочергова вартість об’єкта становила 11 млн. грн. Після корегування і на даний час загальна кошторисна вартість об’єкта становить 16 млн. 361 тис. 360 гривень. Головний підрядник та переможець тендеру — ПП «Елітбуд-1» (Житомир)», — інформував у квітні цього року «Соборну площу» міський голова Олексій Шостак.

Слід сказати, якщо раніше кінця-краю цим роботам не було видно (городили, рили, міняли, засипали, ковзалися), то уже цієї осені завершення таки замаячіло — далі перехрестя вулиць Шевченка-Винниченка житомирська компанія «Елітбуд-1» не замахнулася. Може, таки кінець?

Малинчани ж (судячи з активності у соцмережах) спочатку проявляли терпіння, або й не дуже хвилювалися з приводу дорожніх незручностей, але днями усе ж вибухнули гнівними коментарями на зразок: «Хочу запитати у нашого шановного мера, коли закінчиться цей бардак по вулиці Шевченка? Третій рік поспіль діти, йдучи до школи, ламають ноги, бо вам, (порівняння опустимо — прим. авт.), літа було мало, щоб замінити труби…».

Звісно, хороший господар робить ремонт із весни й намагається його закінчити до холодів. Але це на рівні людському, загальноприйнятому. Державна ж машина діє абсолютно не передбачувано: коли виділи гроші і пройшли всі чиновницькі перепони — тоді й працювати! Так, у минулому році рух ремонтної техніки на вулиці Шевченка активно почався у ту пору, коли учні пішли до школи — у вересні. Тоді цей факт, м’яко кажучи, дивував місцеве населення та водіїв (кому охота місити осінню багнюку, оминати калюжі чи петляти якимись провулочками). Повесні вже наступного року таки поклали асфальт. І роботи затихли знову — аж до жовтня нинішнього!

Гарна й тепла цьогорічна осінь неабияк посприяла тому, що малинчани могли майже без проблем оминути пішки (транспорту проїзд закрили) розриті ділянки майбутнього водогону — тепер від третьої школи до центру міста. «Веселіше», проте, стало на вулиці Лисенка, кудою рушив увесь громадський транспорт до лікарні та лісоколеджу. Вантажівки та легковики додали особливого дорожнього хаосу цій явно непристосованій до такої «уваги» з боку водіїв вулиці. Жодного нового знаку, що вніс би ясність у рух по «Черемушках» — не поставили! Навіть біля дитячого садка, а мали б. Усі зупинки стали «на вимогу», а, судячи з  прагнень до комфорту малинчан, вони готові просити  водіїв зупинитися ледь не біля кожного стовпа, що неабияк дратує останніх. А ще зустрічається таке:

— Водію, зупиніться!

— Добре.

(Маршрутка шумно зупиняється, з передніх дверей викочуються, мов груші, пасажири).

З салону лунає чийсь, із притиском голос:

— Водітєль, заднюю одкрийте!

Водій натискає відповідні кнопки і з неприхованим роздратуванням кидає:

— А раніше сказати не можна було? Вам тут зупинка чи що?

Маршрутка мовчить, маршрутка чекає… Поїхали. На повороті біля магазину «Людмила» водій уже сам оголошує: «Третя школа є?» Всі мовчать… Ну от в принципі так позначені наразі зупинки — вигуками та нервами. Але чи так це має бути?

…Минулі вихідні виявилися погожі та теплі. Проте у понеділок зранку осінь ніби згадала про свою плаксиву натуру і полила усе щедрим сірим дощем. А тепер угадайте, коли по Шевченка працювали ремонтники? Звісно, не у вихідні…А з восьмої ранку понеділка! Ну а як же інакше?

Перший заступник міського голови Петро Піковський у розмові з кореспондентом «Соборної площі» зауважив, що ремонтні роботи незабаром будуть завершені. Мало того, вулиця зможе  ще й  цього року похвалитися асфальтованим покриттям.

Наскільки, проте, технологічно правильно свіжі вуличні «канави» рівняти відразу асфальтом, хтозна. Чи не осяде за зиму грунт під асфальтом? І, в підсумку, чи не доведеться владі міста викочувати весною свою ремонту техніку, аби долатувати,  рівняти та ремонтувати уже нібито відремонтовану з осені дорогу?

Ну, і найголовніше — коли ж потече вода по нових трубах водогону до домівок та квартир городян?

Тим часом

Сумніви у якості робіт (і не тільки), які проводить «Елітбуд-1» у Малині, викликає й інше. Ось лиш кілька обнародуваних фактів.

Житомир-інфо, 16 червня 2016 р.: «Бердичівська міськрада переплатила 177 тисяч гривень підрядній організації

ПП «Елітбуд-1».

Про це повідомляє прес-служба Держфінінспекції у Житомирській області.

«Фахівці Держфінінспекції в Житомирській області під час ревізії фінансово-господарської діяльності управління житлово-комуна-

льного господарства Бердичівської міської ради виявили порушення, що призвели до втрат фінансових ресурсів, на загальну суму 372 тис. грн. Зокрема, посадові особи управління зайво сплатили майже 177 тис. грн. підрядній організації ПП «Елітбуд-1», яка завищила обсяг виконаних ремонтно-будівельних робіт…»

В інтернеті є інформація про те, що ПП «Елітбуд-1» зареєстрована у місті Житомирі за адресою: вул. Ольжича, буд. 31/10, кв. 3. Тобто — в чиїйсь квартирі?..

Йдемо далі:

Житомир-інфо, 30 червня 2016 р.:

«Нещодавно Бердичівська міськрада переплатила 177 тис. грн ПП «Елітбуд-1»,

яке в тому числі проводило ганебний ремонт житомирської «Ракушки».

Двадцять хвилин, 19 травня 2017 р.:

«Більше року тому житомирську пресу сколихнуло несподіване відкриття: літній амфітеатр «Ракушка» після реконструкції, на яку витратили 10 млн гривень, виявився у досить плачевному стані.

Нагадаємо, що об’єкт «Ракушка» був зданий в експлуатацію восени 2015 року. А коли в 2016 році на посаду директора КП «Парк» прийшов Володимир Шуст — виявилося, що ремонт «потік» і зовні відремонтована споруда стала непридатною для експлуатації зсередини, оскільки стіни і стелю залило водою, і все це покрилося пліснявою.

Здавалося б, немає нічого простішого, аніж знайти винного і змусити його виправити всі недоліки. Однак і тут житомирській владі «не пощастило».

«Ситуація по об’єкту «Ракушка» досить неоднозначна, — пояснював рік тому тодішній директор комунального підприємства Володимир Шуст, — тому що по даному об’єкту було 2 підрядники. Розпочинала роботу фірма «ЕЛІТБУД», а закінчувала — Житомирська механізована колона». Загалом за весь час епопеї з ремонтом на реконструкцію літнього амфітеатру «Ракушка» було витрачено більше 10 млн. грн.

Телетайп TODAY, 26 липня 2018р.:

«Нагадуємо: одним із засновників ПП Елітбуд-1 є Денис Болейко — брат екс-керівника управління капітального будівництва Дмитра Болейка.

Підприємство з 2016 року проводить реконструкцію центрального житомирського стадіону «Полісся».

До речі: Дмитро Болейко відомий тим, що восени 2014 року, за відсутності профільної будівельної освіти, отримав посаду. Проведена в стінах міської ради переатестація підтвердила невідповідність займаній посаді. Проте, Болейка не звільнили, а перевели на новостворену вакансію заступника з міжнародних проектів цього ж управління.

Цікаво те, що період його роботи керівником юридичного відділу в «Елітбуд-1» співпав з періодом каденції в ОДА Сергія Рижука та приніс фірмі більше 130 мільйонів виграних державних закупівель.

Співвласником і незмінним директором «найуспішнішої будівельної фірми» є старший брат Болейка — Денис. Сьогодні Денис Болейко має безпосереднє відношення до обраних підрядників управління капітального будівництва».

Як бачимо, фірма «Елітбуд-1» — досить активна, має багато великих замовлень. але, м’яко кажучи, «неспокійна». Чи виправдає вона надії влади Малина та самих малинчан щодо ремонту водогону — побачимо уже зовсім скоро.

Віктор ТАРАСЕНКО