Спочатку трохи офіціозу. Декілька тижнів тому міська рада офіційно і не без пафосу повідомила: «Дві одиниці спецтехніки придбано за кошти міського бюджету для прибирання міста та парків. Учора вона працювала у тестовому режимі (на знімку). А сьогодні вже її вже задіяли у прибиранні центральної вулиці Грушевського від сміття та опалого листя. Один такий пилосос буде допомагати комунальникам КП «Малин», інший — «Екоресурсу». Таким чином, собівартість затрат буде знижено, а комунальників вивільнено для виконання інших робіт».

Як наяву працює ця диво-техніка, малинчани могли спостерігати протягом кількох днів під час прибирання вулиці Грушевського: людина однією рукою тягнула вуличного «пилососа», іншою — керувала ним. Це все одно, що господиня однією рукою ковзає по підлозі шваброю, а в іншій тримає повне відро з водою. Зручно? Багато помиєте?

Тепер щодо собівартості. Зрозуміло, що пилосос працює не від сонячної енергії, а на паливі, яке треба купити і яким заправити. І яке недешеве. Плюс придбати мішки для сміття.

Ще питання: а скільки часу те листя перегнивати буде — у мішках?

Такі пилососи, безперечно, підходять для невеликих площ, газонів у домогосподарствах. Але «для прибирання міста та парків», явно, замалі за потужностями і незручні. Схожа техніка працює й у інших містах, але вона в порівнянні з малинською, як «слон і Моська»: автоматизована і потужніша, на чотирьох колесах, і ніхто її за собою не тягає.

Наш кореспондент поспостерігав зранку буднього дня, хто і як прибирає центр Малина. Приміром, сміттєвоз «Екоресурсу» об’їжджав приватні торговельні точки. Водій сидів за кермом, прибиральник у зеленому жилеті вантажив мішки та коробки зі сміттям до машини. За лічені хвилини техніка «зелених» об’їхала чималу територію.

У той же час по вулиці Кривенчука стояв старенький «ГАЗ», біля якого працював один (!) комунальник у червоному жилеті — з «Благоустрою». Його знаряддями праці були совкова лопата та циліндрична ємність, яка формою все ж нагадувала відро. Чоловік згрібав листя лопатою у відро, потім витрушував все до кузову. Слід сказати, працював старанно, проте… Хіба у «вік пилососів» все має бути так архаїчно? Чи на нові пилососи для листя у міській раді гроші є, а на нові відра — не знаходиться?

Ще на один момент хотілося б звернути увагу. У центрі міста — чимало урн для сміття. Одні — металеві, прикріплені наглухо до стовпів. Інші — бетонні, тяжкі. Жодна не оснащена одноразовими пакетами для сміття. Люди в жилетах їх частенько очищають, проте ви бачили, як це робиться? Якщо не бачили — подивіться. І тоді факт осучаснення та полегшення — придбання «садових пилососів» — швидше за все, викличе у вас аж ніяк не захоплення, а прямо протилежні емоції.

Далі буде?

   Віктор ТАРАСЕНКО

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Будь ласка, залиште комантар
Будь ласка, введіть своє ім’я тут

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.