Коли з пропозицією про спорудження потужної станції з сонячних батарей звернулися до Слобідського сільського голови Миколи Єщенка, це питання довго в повітрі «не висіло». Його одноголосно підтримали й депутати сільради, адже вони розуміють, що це нові робочі місця, солідні надходження до сільської казни.

Журналіст «Соборної площі» побував на місці будівництва, яке, сподіваються, завершити через тиждень, щоб на власні очі побачити обсяги та темпи будівельно-монтажних робіт.

—Монтажні роботи розпочались 9 вересня, а увесь фронт робіт плануємо закінчити до початку листопада, — розповів керівник турецької фірми «YEO» Озбей Йилдиз (на фото зліва). — У різні періоди на 15-гектарному майданчику роботи виконували до сотні людей одночасно. Вартість проекту — 25 мільйонів доларів США. Кількість встановлених тут панелей — 33 тисячі штук висотою 2 метри й шириною один метр кожна. Потужність цієї електростанції — 11 мегават. При її будівництві також було використано 900 тонн металевих конструкцій, встановлено п’ять трансформаторних будиночків, з яких один віддає енергію, а інші — забирають…

Слобідський сільський голова Микола Єщенко (на фото в центрі) не приховує задоволення, що в село прийшов такий солідний інвестор.

— Ми без вагань надали із земель запасу під це будівництво площу в 15 гектарів, — каже очільник громади. — Тепер головне, аби погода не підводила, щоб сонце не ховалось надовго за хмари, адже це одна з головних умов безперебійної роботи сонячних батарей. Реалізовуватимуть же енергію Сонця обленерго за умовами «зеленого» тарифу. Очікуємо й на те, що будуть створені нові робочі місця для наших людей, наповнюватиметься бюджет громади, що дозволить нам і надалі вкладати кошти в розвиток соціально-куль-турних об’єктів громади.

Богдан ЛІСОВСЬКИЙ.

Справа на фото — начальник монтажу Батухан Узунал.

Фото автора.