З цієї нагоди з архіпастирським візитом до нашого міста приїхав особисто Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

Високого гостя миряни зустріли не лише традиційними хлібом-сіллю, а й провели до храму, утворивши людський коридор й тримаючи в руках по всій його довжині вишиті українські рушники (на фото). А відомий малинський бард і громадський діяч Володимир Канюка звернувся до Предстоятеля словами власного віршу:

Владико Єпіфанію, храм наш освяти

Пречистої всім матері Покрови,

Щоб кожен міг молитву Богу донести

На рідній нашій, українській мові…

Во славу Богу помолімось, браття,

Хай відголос почує увесь світ,

А іскра віри стане хай багаттям,

Що зігріватиме Вкраїну многа літ.

Після цього Предстоятель помісної Української Православної Церкви звершив освячення престолу і новозбудованого храму на честь свята Покрови Пресвятої Богородиці, а також Божественну літургію.

Його Блаженству співслужили архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, настоятель храму протоієрей Василь Ігнатович та запрошене духовенство.

За богослужінням молилася також місцева влада, зокрема був помічений Малинський міський голова Олексій Шостак, та численні малинчани — такої їх кількості, кажуть, не було навіть на Великдень.

Блаженнійший владика після богослужіння удостоїв настоятеля храму отця Василя чергової священичої нагороди — правом носіння митри.

Наприкінці літургії Митрополит Епіфаній виголосив першосвятительську проповідь, а також наголосив на значенні храму в нашому житті.

«Ще один храм лягає в основу автокефальної Української Церкви, про яку століттями мріяли наші пращури… Цей храм є виявом єдності громади міста у лоні справжньої Української Церкви. Тож нехай Всемилостивий Господь збереже його непохитним до кінця віку і нехай тут постійно лунає молитва», — підсумував Предстоятель.

На завершення урочистої відправи Блаженнійший владика вручив меценатам та благодійникам храму церковні нагороди.

Завершилося відкриття нового храму в Городищах великим концертом, участь в якому, крім місцевих артистів, узяла й наша видатна землячка Раїса Недашківська, та частуванням.