Міська влада публічно визнала це як варіант вирішення проблеми осінньої утилізації залишків рослинності?

Осінь — це листя. Листя — не на деревах, а під ногами. Природня жовто-багряна краса поступово перетворюється у опало-брудний пласт, який кудись треба дівати. Якщо, звісно, ви не живете у лісі, а принаймні, у такому містечку, як наше.

У соціальних мережах з цього приводу починаються сезонні дискусії на тему, хто, де і скільки палить? Куди дивиться влада та інспектори з благоустрою? Кого вони штрафують і т.д.?

Нещодавнє запитання-пропозиція Олесі Рудицької, голови одного з малинських ОСББ, до міського голови Олексія Шостака викликало не лише обговорення містян, а й отримало зустрічну відповідь мера.

Але спочатку сама пропозиція (цитуємо):

«Шановний Олексій Григорович!

У зв’язку з тим, що в місті існує проблема зі спалюванням залишків рослинності, просимо Вас організувати масове вивезення цих залишків, а саме: визначити місця збору залишків рослинності для подальшого їх вивезення (на прикладі вивезення новорічних ялинок) або організувати маршрути машин з визначеним розкладом руху для збору цих залишків.

Підтримайте, будь ласка, дане прохання».

Слід зауважити, що листя — не ялинки. Воно займає набагато більше місця, ніж один стовбур з гілками і хвоєю. А загалом залишки рослинності — це ще плюс до листя гілки, бадилля… Наш народ туди доплюсує ще й лушпиння, гнилі яблука — будьте певні! Все це на щепу не переробиш і у котел для згоряння, як ялинки після свят, не засунеш. А дівати ж кудись треба… То ж куди, окрім вигрібних ям, які пропонувала, як вихід із ситуації, влада міста?

Мер відповідає (теж цитуємо без жодних правок):

«На наступний рік, ми будемо планувати в бюджеті збільшення витрат на вивіз стихійних сміттєзвалищ саме з метою встановлення весною та осінню, в період максимального рослинно-утилізаційного процесу, місць для збору таких відходів. Спільними зусиллями ми вирішимо і це питання. Деталізацію ми продумаємо, щоб кожна наша господиня, навіть яка не має доступу до соціальних мереж, прийняла участь у цьому цивілізаційному процесі, але без участі громади ми безсилі, так що чекайте на ввідну, і спробуємо разом».

Отож, з’являться спеціальні місця збору залишків рослинності. Кожна господиня зможе донести листя з садиби до таких місць! І залишки рослинності буде централізовано вивезено!

А тепер уявімо, як на кожній вулиці нехай із двадцяти-тридцяти приватних будинків десь буде складуватися листя, гілки й усякий непотріб? По-перше, як ото все кожній свідомій господині туди дотягнути через усю вулицю? Це не пакетик зі сміттям, і навіть не два… По-друге, коло чиєї хати складуватимуть? Кому це сподобається?

Ба, навіть якщо все буде забрано та вивезено, є вірогідність того, що саме на цьому місці й надалі почнуть скидати сміття, носити туди яблука чи перезрілі огірки, чи й лушпиння з картоплі… Визначили ж місце — вивозьте!

А на запитання, чи правомірно застосовувати штрафні санкції до людей, які неспроможні без допомоги міської влади самостійно вирішити проблему з утилізацією рослинних залишків у поточному році, міський голова відповів нас-тупне (теж цитата):

«То є система утилізації, через контейнери, тобто варіант для вирішення питання. Він громаді, в особі влади, не зручний, тому що затратний, але він є. Якщо є можливість, якою не користуються, має бути і відповідне реагування».

Тобто нести до контейнерів можна, треба і це вихід!?. Не жалійтеся, отож, люди, на бадилля та гілки, які стирчать з-під контейнерних кришок, на овочево-фруктові відходи та листя. Принаймні у цьому році. Таке нині осіннє ТеПеВе (абревіатура ТПВ означає тверді побутові відходи — прим. Ред.), такі справи хазяйські.

Віктор ТАРАСЕНКО.