Відкрита лиш трохи більше місяця тому в Малині сімейна міні-пекарня «Хлібна лавка» з перших днів не має відбою від покупців. Чим же так вабить вона до себе?

Аромат свіжої здоби від «Хлібної лавки», що неподалік малинського «Фуршету», чути здаля. До того ж, сімейна міні-пекарня — це щось нове для нашого міста, тож пройти повз просто гріх, жартує дехто. А, скуштувавши вироби пекарів лавки, у неї навіть за такий короткий строк після відкриття вже є свої постійні покупці.

— Загалом у арсеналі таких, як наша, міні-пекарень більше 60 рецептів хлібо-булочних виробів, — не без гордості розповідає власник «Хлібної лавки» Василь Коваленко. — Наші ж пекарі поки що освоїли близько половини з них. До слова, вчилися вони своїй справі у відомого англійського пекаря, одного з провідних лекторів французької школи «Ле Кордон Блю» Грема Бартолом’є та власника української школи пекарів Дениса Суховія під час майстер-класів, які вони давали у столиці. Піврічний курс навчання в цій школі коштує приблизно 2,5 тисячі євро, та я певен, що вкладені кошти й отримані знання окупляться сторицею. Адже у всі вироби, що готуються в нас «за склом», дівчата вкладають не лише знання, а й душу. Від замісу тіста до виходу виробу з печі наші пекарі дуже хвилюються за нього.

Усі види продукції «Хлібної лавки» виготовляються за так званим італійсько-французьким досвідом випікання ремісничого хліба — потрібну форму виробам дівчата надають руками.

— При цьому, — розповідає власник міні-пекарні, — використовуємо лиш бездоганну закваску і жодних барвників чи штучних розпушувачів. Узагалі всі інгредієнти, які використовуємо для випічки, мають відповідні сертифікати якості.

— Смаки малинчан уже встигли вивчити? — цікавимось. — Які з ваших виробів користуються найбільшим попитом?

— Аби краще вивчити попит, свої вироби виготовляємо невеликими партіями. За цей час, отож, уже добре знаємо, що малинчанам до душі припали круасани, багети з сиром та кунжутом, хліб «Тюльпан», сінабом із сиром «Філадельфія», тигрові та булочки з буряком, повидлом, маком, джемом… А загалом «меню» постійно вивчаємо, аналізуємо й додаємо щось до нього щовечора. Найближчим часом плануємо ще налагодити виробництво американського печива, а загалом — робити все для того, щоб людям подобалось, а двері нашої крамниці ніколи не зачинялись.

— Ви працюєте цілодобово?

— Ну, «ніколи не зачинялись» — це я образно сказав, а насправді починаємо працювати з 10-ої години ранку й до 19-ої вечора. Нині в магазині-пекарні працюють шість чоловік: чотири — на кухні і двоє — в залі. Якщо цікаво, то ще така деталь — у день тільки борошна на свою продукцію витрачаємо — поки що! — близько 80 кілограмів. Хліб і булочки випікаємо у електропечі німецького виробництва з обдувом та подачею води. Маємо й сучасний італійський тістоміс. А головне — зупинятись у своєму розвиткові й вдосконаленні майстерності не збираємось.

На фото: шеф-пекар Олена Коваленко та її помічник Ірина Григоренко демонструють новий вид хліба — «Тюльпан».