На «БАМі» ціла дев’ятиповерхівка, за словами її мешканців, стала заручником мерських ігор довкола управителя будинку

Йдеться про сумнозвісну дев’ятиповерхівку по вул. Огієнка, 67а. Чому сумнозвісну? Будинку — 30 років, і за весь цей час, стверджують його мешканці, він не бачив жодного ремонту.

—Кілька років тому ваша газета вже писала про наші біди, — розповідають люди, котрі тут живуть. — Про дах, який протікає, бо повністю забита дощова каналізація, гори сміття на горищі й ріки нечистот у підвалі, через що в багатьох квартирах неможливо вивести плісняву і … бліх. Писали й про купи непотребу на лоджіях для сушіння білизни, вікна й вхідні двері на які майже всі незасклені, а сяк-так забиті дошками. Про нефарбовані стіни в під’їздах, відбиту обшивку ніш дощової каналізації на міжповерхових майданчиках писали. Про стояки холодної води та каналізації, які давно потребують заміни. Про повністю відсутнє в підвалі освітлення й погано освітлені ліфти. Жахливий стан електрощитових. Про чималенькі тріщини на зовнішніх стінах фасаду та повністю обвалену штукатурку на цокольній частині будинку… Думаєте, щось змінилося за цей час?

Переконалися — не змінилося.

Хоча ще у березні цього року терпець мешканців згаданої дев’ятиповерхівки знову увірвався, й вони написали на ім’я міського голови черговий колективний лист про всі ці неподобства. Просили владу звернути, нарешті, увагу на недобросовісне виконання директором ЖРЕПу Володимиром Юшком своїх обов’язків і резонно запитували, за що платять гроші й куди вони йдуть.

Відповідь на це колективне звернення за підписом першого заступника мера Петра Піковського «не забарилася» й зводилась до того, що «Юшку доведено зміст вашого звернення» і — «співвласники мають право достоково розірвати такий договір» і … «прийняти рішення про обрання іншого управителя».

Згодом, 20 вересня, схожу відповідь дав і інший заступник міського голови Олег Ювковецький: «додатково повідомляємо, що співвласники вашого будинку можуть провести загальні збори для визначення іншого управителя та укласти з ним договір…»

Це вже була відповідь на депутатське звернення Ірини Дмуховської, яка теж проживає у цьому злощасному будинку.

— Але це була не відповідь на моє звернення з конкретним переліком питань, а чергова відписка з мерії, — обурюється Ірина Миколаївна, яка, до слова, очолює в міській раді комісію з питань економічного розвитку, підприємництва, сфери обслуговування, житлово-комунального господарства та комунальної власності, тож не з чужих слів знає про роботу малинського ЖКГ.

— Як відомо, — пояснює Ірина Дмуховська причину свого останнього звернення до міського голови, — 14 червня ВК ЖРЕП рішенням сесії міської ради ліквідували, бо підприємство погрузло в мільйонних боргах. До речі, депутатам спочатку це було представлено так, ніби саме наша комісія рекомендувала ліквідувати ЖРЕП, а натомість створити нове комунальне підприємство — «Добробут». Хоча насправді це була ініціатива наших перших осіб у мерії. Свого часу, як голова комісії з питань ЖКГ, я не раз зверталась і особисто до міського голови, і на сесії міської ради, аби заслухати звіт наших комунальників і керівника ЖРЕПу Володимира Юшка, зокрема, про ситуацію, що склалася на підприємстві, звідки такі колосальні збитки. Та ці мої звернення ігнорувались. У підсумку ЖРЕП таки ліквідували. Натомість було створено КП «Добробут», керувати яким, хай і в якості в.о. продовжує той же Володимир Юшко, але про це трохи згодом. А зараз про те, яким чином КП «Добробут» стало управителем нашого будинку, а отже, й надавачем послуг з його утримання, за що вже другий місяць виставляє нам рахунки на оплату. Незаконні, як вважаємо.

— Сьогодні, — наочно демонструє Ірина Миколаївна, — в моєму розпорядженні є затверджена печаткою КП «Добробут» і підписом його керівника В.П. Юшка копія протоколу зборів співвласників нашого багатоквартирного будинку, які нібито відбулися ще 1 липня. Під ним — підписи власників квартир, котрі нібито погодилися визнати управителем будинку саме КП «Добробут». І ось тут — найцікавіше.

По-перше, — пояснює Ірина Дмуховська, ніхто цих зборів 1 липня не проводив. Вони відбулися 13 вересня, з нашої, самих мешканців, ініціативи, як і радили заступники мера. Так ось на цих зборах більшість віддала свої голоси за те, аби управителем будинку стало ТОВ «Малин Енергоінвест». Узгодили тоді й перелік послуг, які це підприємство надаватиме, й тариф на них, що суттєво відрізняється від жрепівського. Скажу більше: за 30 років існування нашого будинку, нарешті, в акті приймання-передачі його в управління ТОВ «Малин Енергоінвест» ми побачили план нашої прибудинкової території, а головне — в ньому чітко окреслені 15 пунктів наших будинкових проблем, які потребують першочергового вирішення. Деякі наші ініціативи щодо облагородження прибудинкової території керівництво «Енергоінвесту» вже допомогло нам втілити в життя — землю для квітників завезли, гілки й старі дерева обрізали…

— А ЖРЕП, — підтримують свого депутата мешканці будинку, — за 30 років не пригадуємо, щоб лампочку в під’їзді вкрутив. Зате тиждень тому за нібито наші борги Юшко розпорядився, аби світло в під’їздах нам виключили. І ліфт… Хоча які у нас можуть бути борги перед «Добробутом», якщо ми не обирали його своїм управителем і не погоджували перелік послуг, за які маємо платити і скільки саме?

Звідки ж тоді з’явився протокол зборів із підписами мешканців, які стверджують протилежне?

— Я розповім, — вносить ясність Ірина Дмуховська. — За кілька днів після наших зборів 13 вересня до мене, вже як до обраної уповноваженої особи по будинку, один по одному стали звертатись люди: мовляв, Миколаївно, до нас щойно приходив сантехнік Юшка й просив поставити підпис…

— Ось вони, ці підписи, — наочно підтверджує свої слова Ірина Миколаївна. — Підписи, прикріплені до протоколу зборів про визнання «Добробуту» управителем нашого будинку. Дивимось. Ось, приміром, квартира 41, власник Мазур Олексій — стверджує, що не підписувався під цим; квартира 95, Йосипчук Григорій Іванович — чоловік помер іще кілька років тому, підпис нібито поставила його дружина, хоча ось, на моїй копії, власноруч написала: «Підпис не мій». Яворський Віктор Олександрович, квартира 96, підпис «за», хоч чоловік теж давно помер. Толочко Романіда Михайлівна, 75 квартира — багато років не є її власником, продали, як і 72-гу колишня власниця Наталія Войтович, а підпис «за» «Добробут» стоїть і там, і там. Вишнівська В.В. з 78-ї квартири — померла, а підпис теж стоїть. Віра Лаговська теж померла, чоловік же каже, що ніхто до нього не приходив, отож ніякий підпис він не ставив. Дехто стверджує, що їх просто обдурили: приходив, мовляв, сантехнік, сказав, що за заміну стояка треба підписатись. Інші перепитували: «Це за Енергоінвест?» і, отримавши ствердну відповідь, ставили свій підпис… Та навіть якби всі ці підписи були справжніми, це все одно лиш третина, а не необхідний за законом 51 відсоток…

Отож, це — що ніяких зборів КП «Добробут» не проводив, управителя, уповноважену особу не обирав, перелік послуг не затверджував… зацікавлена особа збирала підписи, вводячи людей в оману, — стало приводом для написання мешканцями будинку ще однієї заяви в мерію і паралельно на ім’я начальника нашого відділку поліції. Якою буде реакція на них? Побачимо.

— Знаєте, — кажуть тим часом мешканці згаданої дев’ятиповерхівки, — може, й не викликало б такий спротив визнання КП «Добробут» управителем нашого будинку, якби все робилось не шляхом такого ось обману. Хай би справді зібрали збори, поговорили з людьми… Ну і те, що керувати, хай і тимчасово, новим підприємством призначили ту саму людину… Сьогодні ж декларації чиновників у вільному доступі, тож не секрет, яку зарплату отримував Юшко на посаді керівника ЖРЕПу. За минулий рік вона склала трохи більше 148 тисяч, тобто близько 14 тисяч за місяць. У скільки це разів більше середньої по нашому місту? Та справа навіть не в цьому — хай би отримував. Але ж, виходить, на таку зарплату йому коштів із наших платежів вистачало, а на бодай якийсь маленький косметичний, не капітальний ремонт за стільки років у нашому будинку — зась?.. При тому, що за новим законом про ЖКГ на кожен будинок має бути відкрито окремий рахунок, на якому акумулюються кошти, отримані як квартплата від його мешканців. Той же «Енергоінвест», і це нас підкупило, за рахунок цього вже скільки ремонтів у «своїх» будинках зробив? При цьому люди самі вирішують, що для них головне — ремонт покрівлі, приміром, чи наведення порядку в під’їзді…

До речі, за контрактом, підписаним мерією з Володимиром Юшком, як в.о. директора КП «Добробут», умови матеріального забезпечення його, як керівника, також досить не поганенькі… Чи такими ж будуть послуги?

Переконати у цьому мешканців будинків, які раніше обслуговував ЖРЕП, а тепер збирається «Добробут», схоже, буде важко. Приклад дев’ятиповерхівки по вул. Огієнка, 67а тому підтвердження. Тим часом, «Енергоінвест» може стати монополістом на ринку послуг з утримання багатоквартирних будинків та прибудинкових територій у Малині, що теж не дуже добре.