Традиційне свято — День пирога, яке з часом переросло ще й у День села, зібрало минулих вихідних у Пиріжках близько 300 селян та гостей.

Односельців привітав сільський голова Ігор Ярмоченко, побажавши усім миру й добробуту в родинах.

— На сьогоднішнє свято 12 сільських господинь напекли пирогів із 30 (!) різноманітними начинками, а загальна довжина їх — більше 8 метрів, — похвалився очільник громади. — Отож, сьогодні всі бажаючі скуштують пироги з ананасом, курагою, чорносливом, абрикосами, чорницями, вишнями, сливами, полуницею, а також юшку та кашу з польової кухні.

— Планували ми, — вже з жалем додав голова, — запросити до нас на свято й представників книги рекордів Гіннесса України, аби зареєстрували наш смачний рекорд — загальну довжину пирогів і кількість їх начинок. Але, виявилось, що заявку на це слід було подати за місяць до свята, а я цієї процедури не знав. Тому будемо з нетерпінням чекати наступного року… Сьогодні ж ця прикрість, сподіваюсь, не завадить нам гарно відпочити, а опісля знову взятися до роботи, адже плануємо восени завершити спорудження місцевого Божого храму та освітлення, ремонту стадіону…

І пиріжків ці та гості свята веселились на славу, а 47 кращих селян, котрі своєю невтомною працею примножували в різні роки славу рідного села, були ще й відзначені цінними подарунками в різних номінаціях.

Гарного настрою учасникам свята додали культармійці з сусідніх Баранівки, Головок, Лумлі, а також вокальне тріо «Славія» Малинського РБК у складі Валентини Ровнер, Ірини Максименко та Світлани Стапаненко. У спогади про молоді роки задушевним виконанням відомих мелодій присутніх повернули учасники інструментального ансамблю «Тетерів» із Житомира.

Богдан СЛАВІНСЬКИЙ.