З  відповідною заявою, яка була зареєстрована виконавчим комітетом мерії 27 серпня, вони звернулися до міського голови Олексія Шостака.

«Враховуючи численні звернення виборців, …ініціюємо створення Малинської міської об’єднаної територіальної громади з адміністративним центром у м. Малині, — йдеться, зокрема, у зверненні. — До складу Малинської ОТГ пропонуємо включити наступні суміжні територіальні громади:

– Малинівська сільська рада (села Малинівка, Юрівка, Лумля, Різня);

– Українківська сільська рада (село Українка);

– Гранітненська селищна рада (смт. Гранітне);

– Ворсівська сільська рада (села Ворсівка, Зибин, Королівка, Візня, Рудня-Городищанська);

– Горинська сільська рада (села Горинь, Березине, Гута-Логанів-

ська, Єлівка, Ободівка, Соснівка, В’юнище);

– Слобідська сільська рада (села Слобідка, Гамарня, Щербатівка)».

Дивно, що Пиріжківську громаду, яка теж межує з Малином, у складі ОТГ місцеві обранці чомусь бачити не захотіли…

Що сподвигло їх на такі кроки — теж хтозна. Може, чутки про те, що децентралізація буде примусовою, і Малин таки з кимось об’єднають без місцевих «хотінь»? Та й Житомирщину «у верхах» бачать як чотири райони — без Малинського. Мерія ж коментувати події не спішить. Усе це породжує нерозуміння ситуації в цілому.

Нагадаємо, подібні спроби об’єднатися з усім Малинським районом, чи з якоюсь його частиною, уже були й раніше. Навіть з Житомира приїздили експерти, роз’яснювали, малювали перспективи розвитку Малинщини. Проте далі слів і обговорень справа не рушила.

Воно ніби й зрозуміло… Для чого Малину об’єднуватися, скажімо, з В’юнищем чи Королівкою, які знаходяться за добрих надцять кілометрів від міста? Що ці чи інші маленькі села принесуть новоспеченій громаді? Хоча сільський люд і не винен, що їхні села занепадають. То ж чи буде таке об’єднання взаємовигідним? Інша справа — Гранітне, Малинівка, Щербатівка… Але чи захочуть вони, враховуючи власні інтереси, стати частиною міської ОТГ? Та й створення ОТГ — це прогнозована зміна влади, це — вибори…

Якщо узяти, приміром, Житомир чи Новоград-Волинський, які утворили таки ОТГ, то ці міста поводилися у свій час «обережніше». Житомир, за наявними даними, приєднав одну сільську раду — Вересівську. Новоград-Волинський — теж одну сільську раду, Майстрівську. А це — від одного до трьох сіл, не більше. Наші ж депутати-ініціатори внесли до списку відразу 21 населений пункт. Брататися — так брататися!

Одначе, що скаже з цього приводу сам міський голова й інші дві третини депутатського корпусу, «враховуючи численні звернення виборців», тобто нас з вами? До речі, а ви взагалі в курсі, шановні читачі, що нам із вами саме цього, виявляється, зараз конче хотілося?