Ним став полковник Коломойського, який обіцяє знищити корупцію

Цього понеділка в Олевську Президент України Володимир Зеленський особисто представив нового губернатора Житомирщини.

«Дозвольте мені представити нового голову Житомирської обласної державної адміністрації — Бунечко Віталій Іванович», — розпочав Зеленський зустріч із місцевою владою та активом області, після чого вручив Бунечку посвідчення голови Житомирської ОДА (на фото).

Бунечко ж пообіцяв, що його робота базуватиметься на принципах відкритості та публічності:

«Ми знищимо корупцію… ми очікуємо інвесторів на Житомирщину, як зарубіжних, так і наших».

Та хто ж він — Віталій Іванович Бунечко, новий очільник Житомирської ОДА?

З офіційних джерел відомо: народився в м. Сарни Рівненської області у 1973 році. Має дві вищі освіти: педагогічну та юридичну. Є кандидатом юридичних наук, полковник СБУ. Раніше був першим заступником начальника головного управління регіонального органу СБУ (у місті Маріуполь). Згідно з декларацією про доходи, зарплата Віталія Бунечка за 2018 рік становила 365 тис. 409 грн, готівкою він задекларував 39 тис. доларів та 32 тис. євро.

А тепер — не зовсім офіційна інформація, оприлюднена в ЗМІ

Як зазначає «Країна», полковника СБУ Бунечка називають людиною Ігоря Коломойського. Його рідний брат В’ячеслав займає пост начальника претензійно-позовного управління департаменту юридичного забезпечення «Укрнафти». Саме він представляв інтереси компанії з орбіти Коломойського в судових позовах із НАБУ.

Віталій Бунечко також нібито був фігурантом різного роду корупційних скандалів. Зокрема, його звинувачували в 2015 році в спробі впливати на тендери «Енергоатому», а також в кришуванні компанії «Укргазвидобування». Правда, процесуальних рухів із цих питань немає.

Як з’ясувала «Країна», ще в травні Бунечка пророкували в якості ймовірної альтернативи заступнику глави СБУ Олегу Фролову (він курирує Департамент оперативно-технічних заходів, який забезпечує «прослушку»). Однак не склалося. Але тепер у Президента йому підшукали не менш тепленьке місце.

Цікаво, що новий чиновник прийшов працювати на регіон, де видобувають бурштин. Саме з цього приводу в Олевську Зеленський влаштував рознос керівництву міс-цевої поліції, і не лише їй.

«У цій схемі і Нацполіція, і Служба безпеки, і таке інше,— зазначив Президент. — У Житомирській області, я так розумію, Олевський і Овруцький райони. Керівників райвідділів поліції я дуже прошу звільнити».

У залі додали, що проблема є і в Коростенському районі. Начальник Нацполіції пообіцяв розібратися комплексно.

Тим часом, Зеленський спитав керівника обласної поліції:

«Що у вас відбувається в області?».

Той відповів, що йде боротьба з незаконним видобутком бурштину.

Президент дорікнув:

«Вам приємно, що про вашу поліцію кажуть, що «всі теж у схемі»?».

Начальник поліції області відповів, що викрили начальника Олевського району, та й загалом результати діяльності за останні 3 роки покращилися:

«Ми майже припинили масовий видобуток. Зупинити практично нереально, бо треба дуже великі сили».

Зеленський перервав його:

«Я вам не вірю. Я буду говорити з керівником. Я теж вам рекомендую дуже покинути свою посаду. Я буду говорити з паном Князєвим. За 4 роки ви кажете, ви припинили, — а в нас є економічні висновки, що ви тут припинили, хто припинив.

Знаючи, що ми прилітаємо, припинили. Ну, і про польську біржу — окремо, якщо хочете, послухайте… Може, ви й нормальна людина і у схемі не були, але ви не можете нічого зробити з піратами бурштиновими».

Голові Служби безпеки в області Президент теж сказав:

«Служба безпеки теж у цій схемі».

Відповідь, що СБУ працює і управління вилучило понад 13 тонн бурштину, Зеленського не задовольнила:

«Ми змінимо голову Служби безпеки у Житомирській області. Я хотів би, щоб Іван Геннадійович Баканов розглянув іншу кандидатуру».

Почувши, що прокурор області у відпустці, Президент заявив:

«У якій відпустці? За межами України? А коли відпустка почалася? А є заява з датами? Я хочу побачити, коли він пішов у відпустку. А ви можете нам доповідь з приводу бурштину і тих прокурорів, хто кришує?..»

Заступник керівника обласної прокуратури намагався переконати, що його відомство протидіє незаконному видобутку бурштину, але Зеленський зупинив його.

«Ви кажете мені зараз про дрібниці, якісь штрафи, якась група працює. Ми говоримо про глобальну проблему. І хочемо вирішити цю проблему. А ви зараз мені зовсім не допомагаєте», — обурився Президент.

Він запитав, чи знає заступник прокурора Курінського Андрія Борисовича (начальника обласного управління лісового та мисливського господарства — прим. «СП»).

В цей час сам Курінський підвівся, і Зеленський вже звернувся до нього:

«Доброго дня. Ну, ви в цій схемі, мені пишуть. Дивно? Ну як дивно? У мене є статистика, ви в цій схемі, все вирішується через вас. Наклеп? Ким наклеп? Ну, ви нічого не знаєте? Що відбувається в цілому в області? Ви на нас дивитесь, як на… вибачте, не хочу казати, бо в ефірі ми».

«Нам кажуть, ви в схемі. Ви особисто. О, ще є такий бандит «Пірат» Віктор Олійник. І про нього нічого не знаєте? Не знаєте цю людину навіть? Угу… Зрозумів вас. Ну добре, будемо по-іншому. А дуже хочете працювати? Ви не корисні державі. Не корисні», — підсумував Зеленський.

Після цього новопризначений голова Житомирської ОДА Віталій Бунечко розповів, що в області останні 5 років «вакханалія і корупція» і додав, що ініціюватиме аудит усіх лісових господарств області.

Зеленський знову повернувся до Курінського:

«Ви скільки років працюєте? 5 років. Це все при вас виходить. Розумієте? Саме 5 років розграбувань. Якщо ви не потрібні державі, можете піти пошукати іншу роботу? Ви можете сам звільнитися? Чи будете, як податківці — вони з однієї області тікають від нас в іншу. Можна домовитись, що звільняєтесь і все. Коли треба? Треба 5 років тому, я вже це зрозумів. Тому треба, якщо можна, завтра. Можна? Так. Дякую вам», — підсумував Зеленський.

Наступного дня Курінський таки написав заяву на звільнення. «Пішли» з посад і керівники кількох, у тому числі, подейкують, і Малинського відділень поліції.

Далі буде?