Ця дружба — між Федорівкою, селом на українському Поліссі, й німецьким містом Нойштадт біля Кобурга (у Німеччині є більше двох десятків міст із назвою Нойштадт, тому вони й позначають регіон — біля Кобурга) — триває вже 13-й рік.

Почалася ж вона з того, що звичайний на ту пору німецький робітник Дітер Вольф перейнявся долею вражених Чорнобилем дітей, а згодом очолив у себе на батьківщині благодійну організацію «Допомога дітям Чорнобиля». За ці роки вже кількасот дітей тільки з нашого району не лише оздоровились за кордоном, а й отримали незабутні враження.

Одначе не лише цим обмежується допомога німецьких благодійників. Тісна дружба з федорівською громадою обернулася багатьма благами для села. За ці роки спонсорську допомогу від благодійної організації Дітера Вольфа отримали місцеві школа й медпункт, клуб і футбольна команда. Торік саме завдяки спонсорським коштам німецьких друзів у Федорівці з’явилось вуличне освітлення. А цього року Дітер і його однодумці вирішили подарувати федорівцям «шматочок» Німеччини — влаштувати спільне свято зі своїми атрибутами.

— От ви живете на Поліссі, — пояснили гості. — А ми — на землі франків, і щороку 7 липня ми святкуємо День франків. За право провести це свято бореться кожне місто. Цього року виграти таке право пощастило нам…

«Шматочок» цього свята й привели німецькі друзі до Федорівки. А саме — традиційні для таких Днів німецькі ковбаски й пиво, колу й інші смаколики для найменших федорівців. А оскільки саме на День дружби у Федорівці було відкрито новий продуктовий магазин, то його власник пригощав ще й морозивом.

Було цього дня багато й веселощів. Місцеві артисти й школярі дарували гостям і односельцям наші задушевні пісні. До речі, костюми для місцевого ансамблю «Полісянка» також були придбані за кошти німецьких благодійників. Працювали в цей день атракціони для дітей, що для сільської дітлашні стало неймовірним подарунком.

— Навіть у такі нелегкі для вас часи ви не розучилися сміятися, радіти життю, — казали німецькі гості. — Значить, у вас усе буде добре. Ви того варті…

Федорівці ж дякували гостям за багаторічну дружбу й допомогу.