Наприкінці минулого тижня в центрі Малина, де колись багато років стояв пам’ятник «вождю світового пролетаріату», з’явилась кількаметрова по периметру і до метра завглибшки яма, яку згодом обгородили попереджувальною стрічкою. Повз увагу малинчан це, звісно, не пройшло, і в соцмережах яких тільки припущень не читаємо з приводу того, що ж планується на цьому місці.

«Клумбу мабуть якусь зроблять з квіточками», — припускають одні. «Новий пам’ятник буде!!!», «Фонтан», — стверджують інші. «Нехай посадять туди ялинку, щоб кожен рік не переводить нове дерево», — пропонують треті. А дехто безапеляційно заявляє: «Будуть розстрілювати і закопувати всіх, хто лишає після себе сміття на косі. Паша (певно, Іваненко — голова громадської організації, що об’єднала малинських рибалок, — прим. Ред.) уже напевно камери там поставив)) так що готуйтесь»…

А поки одні роблять припущення, інші напряму поцікавились у мера, надіславши відповідну петицію. От тільки міський голова відповідати на неї не поспішає.

Журналісту «Соборної площі» з цього приводу теж вдалося з’ясувати небагато. Перший заступник міського голови Петро Піковський скупо прокоментував:

— До Дня міста, яке святкуватимемо 21 вересня, в Малині планується відкриття двох пам’ятників — у центрі, де колись стояв Ленін, та в міському парку культури й відпочинку. З’являться вони завдяки двом малинським меценатам. Це будуть гранітні скульптури на історичну тематику. Орієнтовна їх вартість — близько 100 тис. грн. Один з пам’ятників буде присвячений Малуші, а що буде на іншому — секрет… Сюрприз для малинчан.

Одначе дивно дещо. Пригадується, коли свого часу меценати виступили з пропозицією встановити на місці колишнього пам’ятника Леніну інший — присвячений Оранті з фонтаном на додачу, це було винесено на громадське обговорення. Й оскільки громада більшістю голосів не підтримала цієї ідеї, її в мерії відхилили. Цього ж разу ніхто ні з ким, принаймні громадою, не радився. Сюрприз готують. Та чи буде він приємним для більшості?..

У фабричному парку торік встановили дерев’яну скульптуру князю Малу, тепер нібито збираються відкрити пам’ятник Малуші, з чиїм ім’ям також пов’язують походження назви нашого міста. Але встановити останній, і вже з граніту, збираються в іншому місці. Де ж концепція, де логіка? Чи ми чогось не розуміємо?